nowe dzisiaj: 250 | sprzedane: 675
c
k

Belgijski wierzchowy kupuj i sprzedawaj

Kupno belgijskiego konia wierzchowego - co trzeba wiedzieć przed dokonaniem inwestycji? Belgijskie konie gorącokrwiste pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, jednak miłośnikom jeździectwa z pewnością są znane. Dzięki starannej hodowli udało się uzyskać wierzchowce o wszechstronnym potencjale sportowym, które można trenować w wielu dyscyplinach, zwłaszcza zaś skokach przez przeszkody, które stanowią ich specjalność. Sprzedaż belgijskiego konia wierzchowego - jakie są główne cechy budowy, temperamentu oraz możliwości użytkowania koni? Oto kilka przydatnych informacji na ten temat.

Czytaj więcej b
6 wyników
Belgijski wierzchowy
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
Wyróżnienie
1 / 5
z filmem
Belgijski wierzchowy, Wałach, 13 lat
O: ETERNITY VAN DE N.RANCH | OM: TEN ANKERS JEROLAIANCA 20193
Ujeżdżenie
Mela Ebner
AT-2100
Stetten
12 000 €
~ 55 172 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 3
z filmem
Belgijski wierzchowy, Wałach, 10 lat, 148 cm, Gniada
O: INVISIBLE 'E' V/H JUXSCHOT | OM: ORCHID'S DREAMII 22048
Skoki - Ujeżdżenie - Rekreacja
NL-7227nb
Toldijk
15 000 € do 25 000 €
Kategoria cenowa ~68 968 zł do 114 941 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Platynowe
z filmem
Belgijski wierzchowy, Wałach, 13 lat
O: ETERNITY VAN DE N.RANCH | OM: TEN ANKERS JEROLAIANCA 20193
Ujeżdżenie
Mela Ebner
AT-2100
Stetten
12 000 €
~ 55 172 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Belgijski wierzchowy, Wałach, 6 lat, 146 cm, Gniada
O: KADANS VAN DE GROENHEUVEL | OM: KASANOVA VAN KLAVERBORCH NPA
Skoki - Ujeżdżenie - WKKW
BE-8647
lo reninge
7 500 €
~ 34 482 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Belgijski wierzchowy, Klacz, 9 lat, 142 cm, Siwa Skoki - Ujeżdżenie - Rekreacja - WKKW
DE-21272
Egestorf
10 000 €
~ 45 976 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Belgijski wierzchowy, Ogier, Źrebak (06/2021), 145 cm, Kasztanowata
O: MACHNO CARWYN | OM: BURLEY PHANTOM
Skoki
BE-9080
Lochristi
4 000 €
~ 18 391 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Belgijski wierzchowy, Wałach, 12 lat, 148 cm, Jelenia
O: FS CHAMPION DE LUXE | OM: VARELLO
Ujeżdżenie
FI-07170
Pornainen
33 000 €
~ 151 722 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Silver
z filmem
Belgijski wierzchowy, Wałach, 10 lat, 148 cm, Gniada
O: INVISIBLE 'E' V/H JUXSCHOT | OM: ORCHID'S DREAMII 22048
Skoki - Ujeżdżenie - Rekreacja
NL-7227nb
Toldijk
15 000 € do 25 000 €
Kategoria cenowa ~68 968 zł do 114 941 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
HBelgijski wierzchowy (6)

Wielokrotny wybór

Mela Ebner (1)

Koń gorącokrwisty (6)

Kuc (6)

Wielokrotny wybór
Konie skokowe (4)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Konie ujeżdżeniowe (2)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Wielokrotny wybór
Belgian Warmblood (3)

Austria (1)

Belgia (2)

Finlandia (1)

Holandia (1)

Niemcy (1)

Wielokrotny wybór
dla początkującego (2)

pewny w terenie (2)

wszechstronny (2)

łatwy w załadunku (2)

dostępny TÜV (1)

doświadczenie w zawodach (2)

bezproblemowy przy kowalu (1)

nadaje się dla dzieci (2)

z paszportem koniowatego (2)

wolny od egzemy (2)

udostępnię do jazdy (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (5)

Topseller (1)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (5)

Ogłoszenie na 1. stronie (1)

Źrebak (1)

ukryj konie aukcyjne (6)

Wykorzystanie i charakterystyka belgijskiego konia wierzchowego

Sprzedaż belgijskiego konia wierzchowego - gdy pojawia się taka oferta, oczywiście w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wygląd zwierzęcia. Ten zaś czasami może przypominać konia pełnej krwi angielskiej. Wierzchowce te charakteryzują się elegancką, poprawną budową, jednak to nie walory zewnętrzne są w nich najważniejsze, a możliwości sportowe. Ich wzrost można określić jako standardowy dla koni pod siodło, osobniki osiągają mniej więcej 163-165 cm w kłębie. Głowa jest średniej wielkości, sucha, profil prosty, oczy bystre i o przyjaznym wyrazie. Szyja długa, łukowato wygięta, dosyć muskularna. Klatka piersiowa szeroka, zaś łopatki ustawione stromo. Grzbiet ma średnią długość, lędźwie i zad są mocne i muskularne. Nogi długie, suche i silne, z szerokimi stawami i dobrze uformowanymi kopytami. Co do umaszczenia, to są dopuszczalne właściwie wszystkie maści podstawowe.

Osoba, która planuje kupno belgijskiego konia wierzchowego, z pewnością interesuje się także jego temperamentem. Otóż belgijskim koniom gorącokrwistym nie brakuje odwagi i woli zwycięstwa w zawodach. Dobrze współpracują też z jeźdźcem, są miłe, przyjazne i pojętne.

Pochodzenie i historia belgijskiego konia wierzchowego

Sprzedaż belgijskiego konia wierzchowego - taka oferta niektórych może zaskakiwać, bo przecież na hasło "koń belgijski" miłośnicy koni w pierwszej kolejności zapewne wskażą brabanta, czyli zimnokrwistego, masywnego, obdarzonego imponującą siłą konia, który stanowi jednocześnie najstarszą belgijską rasę. Aż do lat 50-tych hodowcom belgijskim nie można było hodować lżejszych ras, przeznaczonych pod siodło. W końcu jednak zaczęto sprowadzać do Belgii coraz więcej koni z innych krajów Europy, które posłużyły do prowadzenia selektywnej hodowli, nastawionej na uzyskanie określonych cech konia sportowego. Import koni był konieczny, ponieważ Belgowie nie posiadali na miejscu własnych, lekkich odmian. Pierwszy pokaz gorącokrwistych ogierów odbył się w Belgii nielegalnie, w roku 1953. Na szczęście z biegiem czasu belgijskie wierzchowce otrzymały lepsze warunki hodowli, dzięki czemu rasę można było dalej udoskonalać. Dziś kupno belgijskiego konia wierzchowego nie stanowi problemu, a umiejętności zwierząt są doceniane także poza ojczyzną.

Belgijski koń wierzchowy w jeździectwie

Płynne chody, gibkie ruchy, uzdolnienia skokowe - to z pewnością walory, doceniane przez jeźdźców, dosiadających belgijskie konie wierzchowe. Konie te wyhodowano w myślą o zawodach sportowych, a upragnione cechy kształtowano przez kilka dekad. W hodowli wykorzystywane więc były najznakomitsze konie belgijskiej kawalerii, a także ciężkie i wytrzymałe konie, użytkowane do pracy w rolnictwie. Do ich uszlachetnienia wykorzystano konie pełnej krwi angielskiej oraz kilka innych, europejskich ras gorącokrwistych, cieszących się uznaniem, między innymi z Francji czy Niemiec. Mimo, iż rasa jest jeszcze młoda, jej przedstawiciele mają na koncie sukcesy w turniejach.

W jakich dyscyplinach najlepiej sprawdzając się belgijskie wierzchowce? Przede wszystkim są stworzone do skakania przez przeszkody. Można również spotkać się z nimi na WKKW, czyli Wszechstronnych Konkursach Konia Wierzchowego, które łączą trzy próby: ujeżdżania, skoków przez przeszkody oraz próbę terenową. Podobno predyspozycję do tej wymagającej dyscypliny olimpijskiej odziedziczyły po koniach francuskich, których używano w hodowli. W samym ujeżdżaniu, czyli dresażu, również radzą sobie bardzo dobrze, a wiele sukcesów zapewne jeszcze przed nimi.

i