c

Konie do woltyżerki - konie na sprzedaż

Konie woltyżerkowe to zwierzęta, które biorą udział w pokazach akrobacji na koniach. Zazwyczaj odbywa się to w grupach 6-8 osobowych. Konie woltyżerkowe są dość rzadko spotykane, przez co cieszą się wysoką renomą. Aby zwierzę zostało dopuszczone do tego typu pokazów, musi być inteligentne, doskonale wytrenowane oraz bezbłędnie wykonywać polecenia, co gwarantuje bezpieczeństwo akrobatów lub akrobatek. Z tego też faktu kupno konia woltyżerkowego należy poprzedzić dokładnym wywiadem. Natomiast wytrenowanie i sprzedaż konia woltyżerkowego może wiązać się z naprawdę dużym zastrzykiem gotówki.

Czytaj więcej b
Wyróżnienie
1 / 11
z filmem
Cob, Wałach, 7 lat, 150 cm, Gniada
O: SERKSNAS | OM: BIJUNAS
Woltyżerka - Skoki - Rekreacja - Ujeżdżenie
nadaje się jako koń szkółkowy
nadaje się dla początkujących
jest pewny w terenie
jest wszechstronny (allrounder)
jest koniem dla ciężkiego jeźdźca
DE-18276
Ganschow
Cena na zapytanie
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 3
z filmem
Koń oldenburski, Wałach, 8 lat, 185 cm, Gniada
O: CRISTALLO I | OM: CHAP
Woltyżerka - Skoki - Rekreacja - Ujeżdżenie
nadaje się jako koń szkółkowy
nadaje się dla początkujących
jest wszechstronny (allrounder)
łatwy w załadunku
dostępny TÜV
DE-17121
Görmin
10 000 €
~ 46 040 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
6 wyników
Filtr
6 wyników
Usuń wszystkie filtry
Dodaj wyszukiwanie:
y Koń gorącokrwisty y Wałach y Konie ujeżdżeniowe y Konie rekreacyjne y Gniada y Konie skokowe y Koń hanowerski
Zapisz wyszukiwanie
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Złote
1 / 11
z filmem
Cob, Wałach, 7 lat, 150 cm, Gniada
O: SERKSNAS | OM: BIJUNAS
Woltyżerka - Skoki - Rekreacja - Ujeżdżenie
Gestüt Ganschow
DE-18276
Ganschow
Cena na zapytanie
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
1 / 3
z filmem
Koń oldenburski, Wałach, 8 lat, 185 cm, Gniada
O: CRISTALLO I | OM: CHAP
Woltyżerka - Skoki - Rekreacja - Ujeżdżenie
V L Sportpferde Hust
DE-17121
Görmin
10 000 €
~ 46 040 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Koń hiszpański sport, Klacz, 16 lat, 163 cm, Gniada Woltyżerka - Ujeżdżenie
ES-08398
Santa Susanna
3 500 €
~ 16 114 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Bronze
1 / 13
z filmem
Austriacki koń gorącokrwisty, Wałach, 7 lat, 176 cm, Gniada
O: SWAROVSKI | OM: BELISSIMO M
Woltyżerka - Rekreacja - Ujeżdżenie
AT-3161
St.Veit/Gölsen
Kategoria cenowa 15 000 € do 20 000 €
Kategoria cenowa ~69 064 zł do 92 080 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Szwajcarski koń sportowy, Wałach, 11 lat, 176 cm, Kasztanowata Woltyżerka
CH-8487
Zell
8 000 CHF
~ 38 125 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń hanowerski, Wałach, 18 lat, 170 cm, Ciemnokasztanowata Woltyżerka - Rekreacja
DE-30826
Garbsen
2 345 €
~ 10 796 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Q Usuń wszystkie filtry
H

Wykorzystanie i charakterystyka koni woltyżerkowych

W pokazach woltyżerki biorą udział różnorodne rasy koni, przez co niemożliwe jest wskazanie konkretnych cech ich wyglądu fizycznego. Zazwyczaj jednak są to konie gorącokrwiste, które muszą posiadać niezwykle harmonijną i szlachetną budowę. Wynika to z dwóch powodów - takie zwierzęta o wiele lepiej prezentują się na wybiegu, a do tego odpowiednia budowa ciała ułatwia wykonywanie akrobacji. Dlatego tak potrzebny jest koń o długim i szerokim grzbiecie, na którym można umieścić derkę, gąbkę oraz pas woltyżerski. Trzeba mieć to na uwadze, jeśli planowane jest kupno koni woltyżerkowych. Planując sprzedaż koni woltyżerkowych należy skupić się przede wszystkim na precyzyjnym i dokładnym treningu.

Ponadto konie woltyżerkowe muszą być spokojne, łagodne i opanowane, a do tego szczególnie istotne jest perfekcyjne opanowanie spokojnego i równomiernego galopu. Jak wspomniano, w pokazach woltyżerkowych występują różnorodne rasy koni, najczęściej są to jednak m.in. KWPN (holenderski koń gorącokrwisty), koń hanowerski czy koń oldenburski. Warto zauważyć, że wszystkie z wymienionych cechują niezwykle szlachetną i elegancką sylwetką.

Pochodzenie i historia koni woltyżerkowych

Podobnie jak w przypadku wyglądu, tak też i pochodzenie koni woltyżerkowych zależy od wybranej rasy. Wspomniane holenderskie konie gorącokrwiste wywodzą się jeszcze ze średniowiecza, początki koni hanowerskich datuje się na XVIII wiek, a koni oldenburskich nieco wcześniej - na wiek XVII. Sama dyscyplina wywodzi się natomiast od popisów akrobatycznych i tanecznych, które wykonywano jeszcze w starożytności. W tamtym okresie tego typu pokazy i treningi służyły przede wszystkim ćwiczeniom w poruszaniu się konno podczas walki. Sama nazwa "woltyżerka" pochodzi od francuskiego słowa "la Voltige", które oznacza "akrobację". W renesansie woltyżerka była częścią musztry jeździeckiej.

Wiele w tej dyscyplinie zmieniło się w XX wieku. W latach dwudziestych tego stulecia do jej uprawiania dopuszczono dzieci i młodzież, a w 1920 roku woltyżerka jednorazowo stała się dyscypliną olimpijską podczas Igrzysk w Antwerpii. Obecna woltyżerka wywodzi się z Niemiec, gdzie w ten sposób zachęcano młodzież do uprawiania sportów konnych. Oficjalnie uznano woltyżerkę za dyscypliną FEI w 1983 roku. Wtedy to także odbyły się pierwsze oficjalne zawody drużynowe, a rok później zorganizowano Mistrzostwa Europy. Jednym z najważniejszych ogierów w historii woltyżerki był holenderski koń gorącokrwisty Voltaire. Warto o tym pamiętać, jeśli planowane jest kupno koni woltyżerkowych lub sprzedaż koni woltyżerkowych.

Użytkowanie koni woltyżerkowych

Z uwagi na swoje predyspozycje oraz poziom wytrenowania konie woltyżerkowe użytkowane są przede wszystkim w pokazach akrobacji, mimo to mogą być też wykorzystywane w innych celach. Dzięki swojemu temperamentowi oraz doskonałej prezencji świetnie sprawdzają się podczas różnego rodzaju parad, powszechnie uważane są też za przyzwoite konie wierzchowe. Jako że doskonale wykonują polecenia jeźdźca można je czasem spotkać nawet w szkółkach jeździeckich. Nie ulega jednak wątpliwości, że konie, które są odpowiednio wytrenowane i przygotowane do woltyżerki, biorą udział przede wszystkim w tej dyscyplinie.

i