nowe dzisiaj: 198 | sprzedane: 592
c
k

Classic Pony kupuj i sprzedawaj

Kupno Classic Pony - jakie są cechy charakterystyczne tej rasy oraz możliwości użytkowania kuców? Niemiecki kuc klasyczny to typowy wierzchowiec, przeznaczony głównie dla dzieci. Niestety, choć ma sporo zalet, jest rasą dosyć rzadką i jeszcze kilkanaście lat temu jej status został określony jako "zagrożony", dlatego obecnie hodowcy dokładają starań, aby nie dać o niej zapomnieć. Jeśli więc pojawia się osoba oferująca sprzedaż Classic Pony, mamy do czynienia z rzadką okazją. Oto kilka informacji na temat kuców, które warto znać.

Czytaj więcej b
8 wyników
Classic Pony
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
Wyróżnienie
1 / 3
z filmem
Classic Pony Mix, Wałach, 8 lat, 140 cm Skoki - Ujeżdżenie - Rekreacja - WKKW
Matteo Donegana DI
IT-21841
Annone di Brianza
5 000 € do 10 000 €
Kategoria cenowa ~23 258 zł do 46 508 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Platynowe
z filmem
Classic Pony Mix, Wałach, 8 lat, 140 cm Skoki - Ujeżdżenie - Rekreacja - WKKW
Matteo Donegana DI
IT-21841
Annone di Brianza
5 000 € do 10 000 €
Kategoria cenowa ~23 258 zł do 46 508 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Classic Pony, Klacz, 4 lat, 128 cm, Kasztanowata Rekreacja - Powożenie - Wyścigi - Ranch riding
HU-5451
Öcsöd
2 800 €
~ 13 022 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Classic Pony, Ogier, Źrebak (01/2021), 125 cm, Może być siwy
O: JOTUNN DU PLANTIS
Rekreacja - Powożenie - WKKW
FR-86100
Chatellerault
1 500 €
~ 6 976 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Classic Pony, Wałach, 17 lat, 80 cm, Srokata Skoki
ES-50012
ZARAGOZA
2 700 €
~ 12 557 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Classic Pony, Klacz, 1 Rok, 105 cm
O: ALL INKLUSIVE VOM JÄGERHOF
Hodowla - Rekreacja
DE-83410
Laufen
1 200 €
~ 5 581 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Classic Pony, Ogier, 14 lat, 121 cm, Izabelowata Ujeżdżenie - Stanówka - Skoki - Pokazy
IT-24055
Bergamo
5 000 €
~ 23 254 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Classic Pony, Wałach, 4 lat, 110 cm, Jasnogniada Ujeżdżenie
ES-08310
Barcelona
2 000 €
~ 9 302 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Classic Pony, Klacz, 8 lat, 141 cm, Gniada Skoki - Ujeżdżenie
DE-89520
Heidenheim an der Brenz
7 500 €
~ 34 881 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
HClassic Pony (8)

Wielokrotny wybór

Matteo Donegana DI (1)

Kuc (8)

Mix (1)

Wielokrotny wybór
Konie hodowlane (1)

Konie rekreacyjne (2)

Konie skokowe (3)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Konie ujeżdżeniowe (2)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Wielokrotny wybór
Bayerischer Zuchtverband für Kleinpferde und Spezialpferderassen e.V. (1)

Verband der Pony- und Kleinpferdezüchter Hannover e.V. (1)

Welsh Pony and Cob Society (1)

Francja (1)

Hiszpania (2)

Niemcy (2)

Węgry (1)

Włochy (2)

Wielokrotny wybór
wszechstronny (1)

łatwy w załadunku (1)

dostępny TÜV (1)

niepodkuty (1)

bezproblemowy przy kowalu (1)

nadaje się dla dzieci (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (7)

Topseller (1)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (4)

Ogłoszenie na 1. stronie (1)

VAT podlega zwrotowi (1)

Źrebak (1)

ukryj konie aukcyjne (8)

Wykorzystanie i charakterystyka Classic Pony

Kupno Classic Pony - jak zwykle warto zacząć od omówienia najważniejszych cech wyglądu kuca. Osobniki tej rasy są niewielkie i mierzą do 112 cm w kłębie. Nie oznacza to jednak, że nie zwracają uwagi wyglądem, bo mają opinię atrakcyjnych i ładnie zbudowanych. Gdy oferowana jest sprzedaż Classic Pony, warto również zwrócić uwagę na kolorystykę. Chociaż właściwie wszystkie rodzaje umaszczenia są dopuszczalne, to najczęściej spotykane są tradycyjne niemieckie osobniki o umaszczeniu kasztanowatym z jaśniejszą (lnianą lub srebrną) grzywą i ogonem. Miłośnicy klasycznych kuców niemieckich podkreślają ich "słodkie", cierpliwe i przyjazne usposobienie, które czyni je wymarzonym towarzystwem dla dzieci, rozpoczynających przygodę z jeździectwem.

Pochodzenie i historia Classic Pony

Kiedy oferowana jest sprzedaż Classic Pony, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat dziejów tej rasy. Określenie "klasyczny" może sugerować, że historia kuców sięga wieków wstecz, jednak stanowią one rasę bardzo młodą. Od około 1965 roku niemieccy hodowcy rozpoczęli selektywną hodowlę tradycyjnego kuca szetlandzkiego z wyższym oraz bardziej wysportowanym amerykańskim kucem szetlandzkim. Celem, który im przyświecał, było stworzenie kuca, który po pierwsze będzie elegancko się prezentował, po drugie, będzie sprawdzał się jako wszechstronny kuc wierzchowy. Do Niemiec sprowadzono więc utytułowanego amerykańskiego ogiera o imieniu Jiggs oraz kilka klaczy, które pomogły w realizacji planu. W latach 90-tych hodowcy niemieckiego kuca klasycznego ubiegali się o uwzględnienie go w rejestrach księgi stadnej kuca szetlandzkiego, jednak spotkali się z odmową, gdyż stowarzyszenie sprawujące pieczę nad księgą nie chciało dopuścić kuców, w których żyłach płynie amerykańska krew. Wkrótce więc powstało oddzielne stowarzyszenie i niemiecki kuc klasyczny został oficjalnie uznany jako odrębna rasa. Było to w roku 2001, czyli bardzo niedawno. Hodowla i sprzedaż nie stały się jednak zbyt popularne. W 2007 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) określiła nawet status rasy jako "zagrożony". Na szczęście dla kuców miały one dobrą opieką i 10 lat później było już zarejestrowanych 58 ogierów oraz 337 klaczy hodowlanych, dzięki czemu przyszłość rasy stała się bardziej optymistyczna i została usunięta z zagrożonej listy.

Użytkowanie Classic Pony

Niemiecki kuc klasyczny to odpowiedni kuc do jazdy rekreacyjnej dla dzieci, dlatego może być użytkowany w szkółkach jeździeckich, jednak sprawdza się także w zawodach sportowych. Jest pojętny i chętny do współpracy z człowiekiem.

Kuc szetlandzki - co wyróżnia rasę, z której wywodzi się Classic Pony?

Kuc szetlandzki jest jedną z bardziej znanych ras kuców i jednocześnie jedną z najmniejszych, co wynika z naturalnego procesu skarłowacenia. Wysokość osobników w kłębie wynosi do 107 cm. Co ciekawe, od początku istnienia rasy cechy kuców zostały niemal niezmienione. Pod koniec XIX wieku kuce szetlandzkie eksportowano do USA. Wkrótce zaczęto je hodować pod kątem pożądanych cech, jak zresztą w przypadku wielu innych ras. Hodowcy pragnęli uzyskać dobrego kuca wierzchowego dla dzieci, który cechowałby się większym rozmiarem i lepszymi umiejętnościami sportowymi. Krzyżowano więc je z kucami hackney, końmi arabskimi, a także z mniejszymi folblutami - tak właście powstał amerykański kuc szetlandzki.

i