nowe dzisiaj: 368 | sprzedane: 196
c
k
Image Classic Pony kupuj i sprzedawaj

Classic Pony kupuj i sprzedawaj

Kupno Classic Pony - jakie są cechy charakterystyczne tej rasy oraz możliwości użytkowania kuców? Niemiecki kuc klasyczny to typowy wierzchowiec, przeznaczony głównie dla dzieci. Niestety, choć ma sporo zalet, jest rasą dosyć rzadką i jeszcze kilkanaście lat temu jej status został określony jako "zagrożony", dlatego obecnie hodowcy dokładają starań, aby nie dać o niej zapomnieć. Jeśli więc pojawia się osoba oferująca sprzedaż Classic Pony, mamy do czynienia z rzadką okazją. Oto kilka informacji na temat kuców, które warto znać.

Czytaj więcej b
7 wyników
Classic Pony
H
Wyróżnienie
1 / 10
Classic Pony, Wałach, 5 lat, 144 cm, Gniada
O: ALISCO DU ROQUET | OM: WALID AL FAWZAN
Skoki - WKKW
FR-38270
Pisieu
do negocjacji ~51 089 zł12 000 €
Zapamiętaj ogłoszenie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia standardowe
Classic Pony, Wałach, 21 lat, 128 cm Rekreacja
DE-97531
Theres
do negocjacji ~3 406 zł800 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Nowe
Classic Pony, Klacz, 5 lat, 150 cm, Srokata
O: BALYSTO DU CHAUVEREAU
Skoki
FR-49370
Saint clement de la place
do negocjacji ~25 544 zł6 000 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Classic Pony, Wałach, 3 lat, 136 cm, Siwa
O: RENOIR WE SL | OM: UN PRINCE DU RUERE
Skoki - Ujeżdżenie - WKKW
FR-27600
GAILLON
do negocjacji ~14 901 zł3 500 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Classic Pony, Klacz, 5 lat, 99 cm, Skarogniada
O: EAST-DIKES JOKER | OM: JOHN BOY PR/EL
Rekreacja
DE-34327
Körle
~4 045 zł950 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Classic Pony, Wałach, 12 lat, 136 cm, Siwa w hreczce Skoki - WKKW
FR-38118
Charette
~21 287 zł5 000 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Srebrny
Classic Pony, Wałach, 5 lat, 144 cm, Gniada
O: ALISCO DU ROQUET | OM: WALID AL FAWZAN
Skoki - WKKW
FR-38270
Pisieu
do negocjacji ~51 089 zł12 000 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Classic Pony, Wałach, 5 lat, 125 cm WKKW
FR-10360
Rue pasteur
do negocjacji ~5 109 zł1 200 €
Zapamiętaj ogłoszenie
H1.
2.
3.
Kuc (7)

Wielokrotny wybór
Niemcy (2)

Francja (5)

Wielokrotny wybór
koń do towarzystwa (ograniczona użytkowość) (2)

dla początkującego (1)

surowy (2)

zajeżdżony (1)

lonżowany (1)

umowa o ochronie (1)

praca z ziemi (1)

pewny w terenie (2)

wszechstronny (3)

łatwy w załadunku (3)

nauczony prowadzenia na kantarze (3)

niepodkuty (4)

bezproblemowy przy kowalu (2)

nadaje się dla dzieci (2)

bezpośrednio od hodowcy (1)

z paszportem koniowatego (1)

wolny od egzemy (2)

Ogłoszeniodawca standardowy (7)

Zawęź wyniki wyszukiwania
ukryj konie aukcyjne (7)

Data wstawienia
od wczoraj (1)

od 2 dni (1)

od 3 dni (1)

od 1 tygodnia (1)

od 2 tygodni (1)

Wykorzystanie i charakterystyka Classic Pony

Kupno Classic Pony - jak zwykle warto zacząć od omówienia najważniejszych cech wyglądu kuca. Osobniki tej rasy są niewielkie i mierzą do 112 cm w kłębie. Nie oznacza to jednak, że nie zwracają uwagi wyglądem, bo mają opinię atrakcyjnych i ładnie zbudowanych. Gdy oferowana jest sprzedaż Classic Pony, warto również zwrócić uwagę na kolorystykę. Chociaż właściwie wszystkie rodzaje umaszczenia są dopuszczalne, to najczęściej spotykane są tradycyjne niemieckie osobniki o umaszczeniu kasztanowatym z jaśniejszą (lnianą lub srebrną) grzywą i ogonem. Miłośnicy klasycznych kuców niemieckich podkreślają ich "słodkie", cierpliwe i przyjazne usposobienie, które czyni je wymarzonym towarzystwem dla dzieci, rozpoczynających przygodę z jeździectwem.

Pochodzenie i historia Classic Pony

Kiedy oferowana jest sprzedaż Classic Pony, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat dziejów tej rasy. Określenie "klasyczny" może sugerować, że historia kuców sięga wieków wstecz, jednak stanowią one rasę bardzo młodą. Od około 1965 roku niemieccy hodowcy rozpoczęli selektywną hodowlę tradycyjnego kuca szetlandzkiego z wyższym oraz bardziej wysportowanym amerykańskim kucem szetlandzkim. Celem, który im przyświecał, było stworzenie kuca, który po pierwsze będzie elegancko się prezentował, po drugie, będzie sprawdzał się jako wszechstronny kuc wierzchowy. Do Niemiec sprowadzono więc utytułowanego amerykańskiego ogiera o imieniu Jiggs oraz kilka klaczy, które pomogły w realizacji planu. W latach 90-tych hodowcy niemieckiego kuca klasycznego ubiegali się o uwzględnienie go w rejestrach księgi stadnej kuca szetlandzkiego, jednak spotkali się z odmową, gdyż stowarzyszenie sprawujące pieczę nad księgą nie chciało dopuścić kuców, w których żyłach płynie amerykańska krew. Wkrótce więc powstało oddzielne stowarzyszenie i niemiecki kuc klasyczny został oficjalnie uznany jako odrębna rasa. Było to w roku 2001, czyli bardzo niedawno. Hodowla i sprzedaż nie stały się jednak zbyt popularne. W 2007 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) określiła nawet status rasy jako "zagrożony". Na szczęście dla kuców miały one dobrą opieką i 10 lat później było już zarejestrowanych 58 ogierów oraz 337 klaczy hodowlanych, dzięki czemu przyszłość rasy stała się bardziej optymistyczna i została usunięta z zagrożonej listy.

Użytkowanie Classic Pony

Niemiecki kuc klasyczny to odpowiedni kuc do jazdy rekreacyjnej dla dzieci, dlatego może być użytkowany w szkółkach jeździeckich, jednak sprawdza się także w zawodach sportowych. Jest pojętny i chętny do współpracy z człowiekiem.

Kuc szetlandzki - co wyróżnia rasę, z której wywodzi się Classic Pony?

Kuc szetlandzki jest jedną z bardziej znanych ras kuców i jednocześnie jedną z najmniejszych, co wynika z naturalnego procesu skarłowacenia. Wysokość osobników w kłębie wynosi do 107 cm. Co ciekawe, od początku istnienia rasy cechy kuców zostały niemal niezmienione. Pod koniec XIX wieku kuce szetlandzkie eksportowano do USA. Wkrótce zaczęto je hodować pod kątem pożądanych cech, jak zresztą w przypadku wielu innych ras. Hodowcy pragnęli uzyskać dobrego kuca wierzchowego dla dzieci, który cechowałby się większym rozmiarem i lepszymi umiejętnościami sportowymi. Krzyżowano więc je z kucami hackney, końmi arabskimi, a także z mniejszymi folblutami - tak właście powstał amerykański kuc szetlandzki.

i