nowe dzisiaj: 369 | sprzedane: 660
c
k

Kisber kupuj i sprzedawaj

Kisber Felver (z jęz. węgierskiego Kisbéri félvér, czyli Kisbér półkrwi) to rzadka rasa koni sportowych, powstała w dawnej stadninie Kisber na Węgrzech. Kisber Felver nie jest powszechnie znany, ale ma zasługi w wielu dyscyplinach sportowych, co znacząco wpływa na renomę tych koni. Obecnie hodowla Kisberów jest dość rzadka, miewa to wpływ na cenę transakcji, jaką jest kupno Kisbera lub sprzedaż Kisbera. Kisbery to konie o doskonałych predyspozycjach oraz wielkiej elegancji.

Czytaj więcej b
4 wyników
Kisber
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
Wyróżnienie
1 / 8
z filmem
Kisber, Wałach, 7 lat, 160 cm, Kasztanowata Rekreacja - Skoki
Nicole Roubal
HU-9028
Györ
6 200 €
~ 28 082 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 8
z filmem
Kisber, Wałach, 9 lat, 166 cm, Gniada
O: 5218 BLOKÁD GITÁR
Skoki - Rekreacja - Ujeżdżenie
Verein für Reitkunst & Gebrauchsreiterei Österreich
AT-7361
Lutzmannsburg
12 300 €
~ 55 711 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Gold
z filmem
Kisber, Wałach, 7 lat, 160 cm, Kasztanowata Rekreacja - Skoki
Nicole Roubal
HU-9028
Györ
6 200 €
~ 28 082 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Gold
z filmem
Kisber, Wałach, 9 lat, 166 cm, Gniada
O: 5218 BLOKÁD GITÁR
Skoki - Rekreacja - Ujeżdżenie
Verein für Reitkunst & Gebrauchsreiterei Österreich
AT-7361
Lutzmannsburg
12 300 €
~ 55 711 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Kisber, Wałach, 5 lat, 149 cm, Kasztanowata Rekreacja
AT-3240
Mank
900 €
~ 4 076 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Kisber Mix, Wałach, 12 lat, 148 cm, Gniada Rekreacja
DE-38464
Groß Twülpstedt
2 000 €
~ 9 059 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
HKisber (4)

Wielokrotny wybór
Nicole Roubal (1)

Verein für Reitkunst & Gebrauchsreiterei Österreich (1)

Inni sprzedawcy Premium
Koń gorącokrwisty (4)

Mix (1)

Wielokrotny wybór
Konie rekreacyjne (4)

Konie skokowe (2)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Konie ujeżdżeniowe (1)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Wielokrotny wybór
Wałach (4)

Wielokrotny wybór
Austria (2)

Niemcy (1)

Węgry (1)

Wielokrotny wybór
praca z ziemi (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (2)

Topseller (2)

Zawęź wyniki wyszukiwania
obniżona cena (1)

z filmem (3)

Ogłoszenie na 1. stronie (2)

ukryj konie aukcyjne (4)

Data wstawienia
od 2 tygodni (1)

Wykorzystanie i charakterystyka Kisbera

Kisbery wyróżniają się szergiem cech fizycznych, dzięki czemu zwierzęta te są naprawdę jedyne w swoim rodzaju. Mają dość dużą głowę, suchą i szlachetną w wyglądzie, a także małe uszy i nieco wystające oczy. Wyraźnie zaznaczona jest długa i łukowata szyja, a także długi i raczej wysoki kłąb. Sylwetkę Kisberów dopełnia silny i wygięty grzbiet oraz pochylone i mocno umięśnione łopatki. Kończyny również są masywne i bardzo silne. Wysokość Kisberów w kłębie waha się od 163 cm do około 173 cm. Występują głównie w odcieniach szarości, rzadko spotykane są inne umaszczenia. Rasa cechuje się wspaniałą i wzniosłą sylwetką, szczególnie biorąc pod uwagę duże rozmiary zwierzęcia. Poszczególne cechy wyglądu mogą mieć wpływ na kupno Kisbera lub sprzedaż Kisbera.

Ponadto Kisbery mają żywy i dynamiczny temperament, co również predysponuje je do różnego rodzaju sportów jeździeckich. Mimo to raczej nie sprawia większych kłopotów w hodowli, przywiązuje się do swojego właściciela, a także z powodzeniem wykonuje jego polecenia. Bez wątpienia Kisbery można polecić jako bardzo uniwersalne wierzchowce.

Pochodzenie i historia Kisbera

Pierwszą stadninę Kisberów założono już w 1853 roku, początkowo hodowano tu głównie konie Thoroughbreds. Szybko hodowla ta wyspecjalizowała się w koniach wyścigowych wysokiej klasy, tutejsze zwierzęta stały się pierwowzorem dla np. niepokonanej klaczy Kincs, która z uwagi na swoje wybitne osiągnięcia, została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Rasa Kisber Felver powstała w wyniku skrzyżowania koni pełnej krwi z Furiosos, Trakehners, Arabów, Anglo-arabów i Selle Francais, przy zachowaniu właściwego wskaźnika pełnej krwi. Najsłynniejszym ogierem tej rasy w historii, który jednocześniej wskazywany jest jako jeden z koni wzorcowych i zapoczątkowujących rasę, był Kisber - zbieżność nazw nie jest oczywiście przypadkowa. Był to koń wyścigowy oraz reproduktor hodowli Thoroughbred. Jego kariera sportowa trwała od 1875 roku do 1876 roku, w tym czasie wystartował w 7 wyścigach wysokiej renomy, z czego aż 3 wygrał. Ponadto latem 1876 roku został trzecim z sześciu koni, które wygrały zarówno Derby, jak i Grand Prix de Paris. Był drugim koniem obcej hodowli, po Gladiateur w 1865 r., a także jedynym węgierskim ogierem, który wygrał Derby.

Kisber Felver jest stosunkowo młodą rasą, o czym trzeba pamiętać, mając na uwadze Kisbera lub sprzedaż Kisbera. Na dobrą sprawę została rozwinięta dopiero w ostatnich 100-150 latach. Podobnie jak wiele innych ras, Kisbery również były zagrożone wyginięciem w czasie II wojny światowej, w 1945 ponad połowa populacji została odebrana jako łupy wojenne. Ponadto w latach pięćdziesiątych Kisbery były na szeroką skalę krzyżowane z innymi rasami, część wywieziono też nawet do Stanów Zjednoczonych. W 1961 roku stadnina Dalmand przejęła pozostałe zwierzęta czystej krwi Kisbera Felversa, a swoją hodowlę kontynuuje do dnia dzisiejszego.

Użytkowanie Kisbera

Kisbery wyróżniają się dobrą budową ciała, zdolnościami sportowymi, gracją ruchów, energicznym temperamentem, a także siłą, szybkością i wytrzymałością. Wszystko to sprawia, że cenione są przede wszystkim za swoje predyspozycje jeździeckie. Stosowane są przede wszystkim w ujeżdżeniu, powożeniu oraz oczywiście różnorodnych dyscyplinach sportowych, w tym także skokach przez przeszkody. Z uwagi na swoja wytrzymałość sprawdzają się przy długim użytkowaniu oraz wielokilometrowych, a nawet kilkudniowych rajdach. Warto mieć to na uwadze, jeśli planowane jest kupno Kisbera lub sprzedaż Kisbera.

i