c

Alter Real - konie na sprzedaż

Altér real to rasa gorącokrwistego konia domowego, wywodząca się z Portugalii. Jedną z jej charakterystycznych cech jest występowanie głównie gniadego umaszczenia. Kupno i sprzedaż Altér real mają miejsce nie tylko w Portugalii, gdyż konie tej rasy posiadają wiele cech, docenianych przez hodowców z innych krajów. Są na tyle wszechstronne, że mogą być użytkowane zarówno w jeździectwie sportowym i wyczynowym, jak i rekreacyjnym. Oprócz dobrych warunków fizycznych są cenione za inteligencję, szybkość przyswajania nowych umiejętności i przyjazną osobowość.

Czytaj więcej b
0 wyników
Filtr
0 wyników
Usuń wszystkie filtry
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
s Nic nie znaleziono? Zapisz wyszukiwanie teraz!
Zapisz wyszukiwanie, a my wyślemy Ci e-mail jak tylko znajdziemy coś dla Ciebie.
Zapisz wyszukiwanie
Q Usuń wszystkie filtry
H

Wykorzystanie i charakterystyka Altér real

Osoby, które interesuje kupno i sprzedaż Altér real często są pod wrażeniem elegancji, będącej jedną z zalet tej szlachetnej rasy o typie iberyjskim. Wysokość koni w kłębie wynosi od 150 do 160 cm. Głowę mają wąską, subtelną i suchą, profil prosty lub garbonosy. Szyja jest silna, krótka, osadzona wysoko oraz wygięta. Kłąb nie jest zbyt wydatny, grzbiet krótki i muskularny, natomiast łopatka często bywa zbyt krótka i stroma. Zad koni Altér real jest mocny i lekko ścięty. Zaletą budowy przedstawicieli tej rasy są na pewno kończyny: szczupłe, za to silne i solidne, o elastycznych pęcinach i mocnych kopytach. Altér real oto rasa ceniona nie tylko za wygląd, ale także za osobowość i żywy temperament, który u koni odgrywa duże znaczenie. Jej sympatycy podkreślają również inteligencję koni, łatwość uczenia się, dużo energii. Jak przystało na rasę gorącokrwistą, konie charakteryzują się zwinnością i posiadają cechy koni sportowych.

Pochodzenie i historia Altér real

Kupno i sprzedaż Altér real - co warto wiedzieć o ich historii? Ta z pewnością jest ciekawa i na pewno zaintryguje fanów jeździectwa. Dzieje rasy Altér real sięgają roku 1748. Powstała ona w historycznej prowincji południowej Portugalii - Alentejo, w stadninie rodu Braganza (portugalska dynastia królewska) w Villa do Portel. Rasę uzyskano poprzez kojarzenie klaczy andaluzyjskich z arabskimi ogierami. Po ośmiu latach stadninę przeniesiono w nowe miejsce, do małego miasteczka Altér, stąd nazwa rasy. Człon "real" oznacza natomiast po portugalsku "królewski", dlatego całą nazwę można przetłumaczyć jako "królewska rasa z Altér".

Na przestrzeni lat w jej historii pojawiło się wiele zawirowań, między innymi kradzież najcenniejszych osobników przez wojska napoleońskie w roku 1814. Pod koniec XIX wieku udało się odnowić rasę, jednak wraz z początkiem kolejnego stulecia stajnię Altér zamknięto i zniszczono jej archiwa, przez co populacja znowu była zagrożona wyginięciem. Cudem udało się uratować kilka koni obu płci, dzięki którym rasa miała szansę przetrwać. Stało się to głównie za sprawą hipologa dr Ruy D'Andrade, który przekazał w ręce państwa niewielką, ale czystą rasową hodowlę. Kolejnym krokiem było odnowienie stadniny Altér de Chao (Altér real), gdzie stopniowo zwiększano liczebność populacji.

Altér real w jeździectwie

Jako koń, z którym dobrze się współpracuje, Altér real doskonale nadaje się zarówno do przejażdżek rekreacyjnych, jak i jazdy wyczynowej. Przedstawicieli portugalskiej rasy można spotkać na pokazach jazdy konnej. Odpowiednia mechanika ruchu umożliwia ich ujeżdżanie, a nawet uczestnictwo w walkach z bykami. Potrafią zaimponować szybką akcją. Ze względu na siłę i wytrzymałość, w dawniejszych czasach Altér real pełnił również funkcję konia pociągowego.

Altér real a konie luzytańskie i andaluzyjskie

Altér real jest czasami traktowany jako odmiana konia luzytańskiego (lusitano), który również jest gorącokrwistym koniem domowym i często pełni rolę konia paradnego. Lusitano wywodzi się z terenów Ribatejo i Alentejo. Koniem o zbliżonych cechach jest także koń andaluzyjski, jedna z najbardziej znanych ras Hiszpanii, która rozpowszechniła się po całej Europie.

i