nowe dzisiaj: 357 | sprzedane: 659
c
k

American Indian konia kupuj i sprzedawaj

Koń American Indian to zwierzę, które ma związki genetyczne z wieloma innymi rasami, w tym z m.in. hiszpańskim koniem barba, końmi arabskimi, mustangami czy Appaloosa. American Indian powszechnie uważa się za potomka koni pierwotnie przywiezionych do obu Ameryk przez Hiszpanów i pozyskanych przez rdzennych mieszkańców tych terenów. Oficjalny rejestr rasy powstał dopiero w 1961 roku, gdy część hodowców o hiszpańskich korzeniach stwierdziła, że skodyfikowanie pomoże w podtrzymaniu czystości krwi. Założona organizacja miała na celu gromadzenie, rejestrowanie oraz zachowanie rodowodu koni American Indian, obecnie do księgi stadnej wpisane mogą zostać zwierzęta będące zarówno potomkami, jak i krzyżówkami z innymi rasami. Co ciekawe, jako American Indian mogą być też zarejestrowane konie uprzednio wpisane do innej księgi. Warto o tym pamiętać, jeśli planowane jest kupno American Indian lub sprzedaż American Indian.

Czytaj więcej b
4 wyników
American Indian konia
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
Wyróżnienie
1 / 13
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 5
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 6
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Platynowe
American Indian konia, Ogier, 1 Rok, 157 cm, Overo wszelkich maści Western - Rekreacja
DE-53940
Hellenthal
4 500 €
~ 20 382 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
American Indian konia, Klacz, 1 Rok, 155 cm, Tobiano wszelkich maści Western - Rekreacja
DE-53940
Hellenthal
2 950 €
~ 13 362 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Platynowe
American Indian konia, Klacz, 1 Rok, 150 cm, Tobiano wszelkich maści Western - Rekreacja
DE-53940
Hellenthal
3 250 €
~ 14 720 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
American Indian konia, Wałach, 10 lat, 155 cm, Kasztanowatodereszowata Western - wszechstronny western - Western Pleasure - Rekreacja
DE-58256
Ennepetal
7 950 €
~ 36 008 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
HAmerican Indian konia (4)

Wielokrotny wybór
Myra Lejeune (3)

Inni sprzedawcy Premium
Kuc (4)

Wielokrotny wybór
Niemcy (4)

Wielokrotny wybór
surowy (3)

ze sprzętem (1)

5 Panel Test N/N (1)

doświadczenie w zawodach (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (3)

bezproblemowy przy kowalu (1)

z paszportem koniowatego (4)

wolny od egzemy (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (1)

Topseller (3)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (1)

Ogłoszenie na 1. stronie (3)

ukryj konie aukcyjne (4)

Data wstawienia
od 2 dni (1)

od 3 dni (1)

od 1 tygodnia (1)

od 2 tygodni (1)

Wykorzystanie i charakterystyka American Indian

Pod względem swojego wyglądu konie American Indian są bardzo zróżnicowane, co ma istotne znaczenie w perspektywie kupna American Indian i sprzedaży American Indian. Wysokość w kłębie waha się od 132 cm do 163 cm, natomiast waga zazwyczaj wynosi od 320 kg do 450 kg. Ponadto American Indian występują we wszystkich podstawowych umaszczeniach, a do tego nierzadko spotyka się osobniki z umaszczeniem plamistym jak np. pinto. Rasa cechuje się wysoką wytrzymałością oraz siłą.

W oficjalnej księdze rasowej wyróżnia się 5 kategorii rejestracji:

Pochodzenie i historia American Indian

Gdy rozpoczęła się kolonizacja Ameryki, hiszpańscy konkwistadorzy nie zdawali sobie sprawy, jak wielki wpływ na nowe rasy będą miały zabrane przez nich konie. Konie zupełnie zmieniły tryb życia tubylców i bardzo szybko stały się bazą do właściwie wszystkich współczesnych ras amerykańskich. Przetrwały w trudnych warunkach i czasach, rozwijając się na trawiastych równinach obu Ameryk. Nawet podczas prób ujarzmienia rdzennych mieszkańców, populacja wielu ras przetrwała. O historii gatunku American Indian nie wiadomo zbyt wiele, poza związkami z innymi rasami, czego dowiodły badania genetyczne.

American Indian w jeździectwie

Konie American Indian są bardzo wszechstronnie wykorzystywane, na stepach Amerykańskich od zawsze służyły do polowań czy uprawy ziemi, znane są też jako świetne wierzchowce. Z łatwością wykonują polecenia jeźdźca i dobrze się prowadzą, co w połączeniu z ich siłą, szybkością i wytrzymałością, czyni z American Indian konie naprawdę wyjątkowe. Do dziś często biorą udział w pokazach, a także zawodach sportowych, w których niejednokrotnie zdobywają najwyższe laury. Świetnie radzą sobie z różnymi typami chodów ozdobnych. Ponadto American Indian wykorzystywane są w jeździe rekreacyjnej oraz terenowej.

i