nowe dzisiaj: 359 | sprzedane: 659
c
k

Amerykański koń miniaturowy kupuj i sprzedawaj

Czytaj więcej b
6 wyników
Amerykański koń miniaturowy
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
Wyróżnienie
1 / 5
z filmem
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 5
Amerykański koń miniaturowy, Wałach, 11 lat, Siwa Powożenie - Rekreacja
Ines Roggisch
DE-15526
Reichenwalde
2 000 €
~ 9 059 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Gold
Amerykański koń miniaturowy, Wałach, 11 lat, Siwa Powożenie - Rekreacja
Ines Roggisch
DE-15526
Reichenwalde
2 000 €
~ 9 059 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Platynowe
z filmem
Amerykański koń miniaturowy, Wałach, 5 lat, Izabelowata Rekreacja
Buster Ranch
US-76088
Weatherford, Texas
5 000 $
~ 19 979 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Amerykański koń miniaturowy, Ogier, 6 lat, 75 cm, Srokata
O: SMH YAZZMANNS DON DIEGO | OM: REECES THUNDER BAY
Hodowla - Pokazy - Rekreacja
NL-6454 AK
Schinveld
1 500 €
~ 6 794 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Amerykański koń miniaturowy, Ogier, 5 lat, 80 cm, Kara
O: SHM YAZZMANNS DON DIEGO | OM: REECES THUNDER BAY
Hodowla - Pokazy - Rekreacja
NL-6454 AK
Schinveld
1 400 €
~ 6 341 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Amerykański koń miniaturowy, Ogier, 1 Rok, Gniada
O: CIRCLE S PAINTED VEGAS | OM: OMP DAZZLING DARK DESTINY
Rekreacja - Hodowla - Powożenie - Stanówka
DE-31185
Söhlde
1 800 €
~ 8 153 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Amerykański koń miniaturowy, Wałach, 1 Rok, 79 cm, Sabino Hodowla
FR-32410
Larroque saint sernin , Midi-Pyrénées
2 500 €
~ 11 323 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
HAmerykański koń miniaturowy (6)

Wielokrotny wybór
Ines Roggisch (1)

Buster Ranch (1)

Inni sprzedawcy Premium
Kuc (6)

Wielokrotny wybór
Ogier (3)

Wałach (3)

Wielokrotny wybór
Francja (1)

Holandia (2)

Niemcy (2)

Stany Zjednoczone (1)

Wielokrotny wybór
koń do towarzystwa (ograniczona użytkowość) (2)

koń szkółkowy (1)

hipoterapia (1)

dla początkującego (2)

pewny w terenie (2)

łatwy w załadunku (2)

nauczony prowadzenia na kantarze (3)

bezproblemowy przy kowalu (2)

nadaje się dla dzieci (3)

bezpośrednio od hodowcy (3)

z paszportem koniowatego (3)

wolny od egzemy (3)

Ogłoszeniodawca standardowy (4)

Topseller (2)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (3)

Ogłoszenie na 1. stronie (2)

ukryj konie aukcyjne (6)

Amerykański Koń Miniaturowy swoją nazwę czerpie oczywiście z uwagi na pochodzenie oraz mały wzrost. Warto dodać, że konie miniaturowe występowały i nadal występują w wielu regionach świata i są wynikiem wielowiekowej hodowli selektywnej. Zależnie od rejestru rasowego odmienne mogą być wytyczne dotyczące wzrostu lub innych cech charakterystycznych. Amerykański Koń Miniaturowy to jedna z ras koni miniaturowych, co jednak istotne, nie są to kuce. Wynika to z faktu, iż są zbyt małe, aby kwalifikować je jako kuce, a co ważniejsze, znacznie więcej łączy je z końmi. Kupno Amerykańskiego Konia Miniaturowego to świetny pomysł dla każdej hodowli, a sprzedaż Amerykańskiego Konia Miniaturowego może przynieść niemałe zyski.

Pochodzenie i historia Amerykańskiego Konia Miniaturowego

Pierwsze konie miniaturki zostały zaobserwowane w Europie na początku XVII wieku i w kolejnych latach często widywano je jako szlacheckie zwierzęta domowe. Czasem były również używane w kopalniach węgla w Anglii i Europie kontynentalnej. Pierwsze miniaturowe konie pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w 1861 roku, kiedy to John Rarey sprowadził na te tereny cztery kuce szetlandzkie, jeden z nich miał zaledwie 61 cm wzrostu. Aż do końca XIX wieku pojawiły się także miniaturowe konie z Wielkiej Brytanii czy Holandii, w wyniku czego powstała rasa Amerykańskiego Konia Miniaturowego. Tu także często pracowały w kopalniach węgla kamiennego we wschodnich i środkowych Stanach Zjednoczonych. Uznanie dla Amerykańskich Koni Miniaturowych zaczęło rosnąć w latach sześćdziesiątych XX wieku, co pozwoliło je rozpowszechnić oraz zwiększyć liczbę zastosowań. Księga stadna Amerykańskiego Konia Miniaturowego powstała w 1970 roku, a 8 lat później założono oficjalny związek hodowlany.

Użytkowanie Amerykańskiego Konia Miniaturowego

Amerykańskie Konie Miniaturowe obecnie cieszą się bardzo szerokim zastosowaniem. Warto o tym pamiętać, jeśli planowane jest kupno Amerykańskiego Konia Miniaturowego lub sprzedaż Amerykańskiego Konia Miniaturowego. Zwierzęta te, oprócz powożenia czy ciągnięcia różnego rodzaju wózków i powozów, świetnie sprawdzają się w hipoterapii. W ten sposób mogą pomagać osobom cierpiącym na zaburzenia fizyczne, psychiczne czy emocjonalne. Zasadniczo Amerykańskie Konie Miniaturowe mają delikatny i spokojny charakter, co może stymulować pacjentów, uspokajać ich i motywować. Jak już wspomniano, Amerykańskie Konie Miniaturowe nadają się też do jazdy, ale wyłącznie dla małych dzieci.

Warto też pamiętać, że choć rasa ta jest łagodna, przyjacielska i łatwo się przywiązuje, to nie są to jednak zabawki, a dorosłe zwierzęta. Dlatego nie można ich trzymać np. w warunkach domowych, wbrew pozorom podczas hodowli potrzebują dość sporej przestrzeni - nie mniejszej niż 2000 metrów kwadratowych, a do tego wymagają sprzętu dostosowanego do ich rozmiarów. Kupno Amerykańskiego Konia Miniaturowego z pewnością jest godne polecenia.

Wykorzystanie i charakterystyka Amerykańskiego Konia Miniaturowego

Amerykańskie Konie Miniaturowe to zwierzęta łagodne i raczej przyjazne, należy jednak pamiętać, że jak na swoje wymiary są bardzo silne i wytrzymałe - potrafią pociągnąć za sobą wózek będący równowartością dwóch i pół ich wagi. Dlatego też raczej nie zaleca się pozostawiania z nimi małych dzieci bez opieki. Swoją budową niemal całkowicie przypominają duże konie, mają proporcjonalną sylwetkę i muskularną posturę. Aby zwierzę można było zakwalifikować jako Amerykański Koń Miniaturowy, jego wysokość w kłębie nie może przekraczać 89 cm - dobrze o tym pamiętać, jeśli planowane jest kupno Amerykańskiego Konia Miniaturowego lub sprzedaż Amerykańskiego Konia Miniaturowego.

W ramach tej rasy bardzo łatwo można rozróżnić klacze i ogiery. Głowa koni jest ładnie ułożona, wydatne oczy znajdują się dość blisko siebie, charakterystyczne są też szerokie nozdrza. Ponadto Amerykańskie Konie Miniaturowe występują we właściwie wszystkich umaszczeniach. Mając na względzie ich walory użytkowe, nie można na nich jeździć, wyjątkiem są jedynie bardzo małe dzieci.

i