c

Arden polski - konie na sprzedaż

Ardeny polskie to konie ardeńskie, które są hodowane na terenie naszego kraju. Zasadniczo są one bardzo podobne do koni ardeńskich sprowadzanych z Europy Zachodniej, powszechnie uznaje się je za jedną z najbardziej cenionych ras zimnokrwistych. Konie ardeńskie przez stulecia wykorzystywane były do uszlachetniania oraz umasywniania innych ras zimnokrwistych. Ardeny słyną przy tym jako zwierzęta wytrzymałe oraz posiadające znakomite predyspozycje, o czym warto pamiętać, jeśli planowane jest kupno Adrenów polskich. Z kolei sprzedaż Ardenów polskich może być okazją do dużego zarobku. Transakcją powinni się zainteresować także hodowcy poszukujący koni do reprodukcji lub wzmocnienia innych ras. Ardeny polskie to zwierzęta wyjątkowe, które od lat są chlubą wielu krajowych hodowli.

Czytaj więcej b
0 wyników
Filtr
0 wyników
Usuń wszystkie filtry
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
s Nic nie znaleziono? Zapisz wyszukiwanie teraz!
Zapisz wyszukiwanie, a my wyślemy Ci e-mail jak tylko znajdziemy coś dla Ciebie.
Zapisz wyszukiwanie
Q Usuń wszystkie filtry
H

Wykorzystanie i charakterystyka Ardenów polskich

Ardeny polskie to zwierzęta dość duże, lecz nie należą do największych koni zimnokrwistych. Mimo to mają masywną budowę, która słusznie wskazuje na ich siłę i wytrzymałość. Przeciętna wysokość w kłębie koni ardeńskich wynosi około 150-160 cm, choć znane są osobniki o wzroście nawet ponad 170 cm. Prawidłowy przedział wagowy to natomiast około 800-1000 kg. Do charakterystycznych cech fizjonomii Ardenów polskich zalicza się umięśnioną szyję, wypukłe oczy, płaskie czoło oraz ogólną harmonię budowy ciała. Dopuszczalne umaszczenia to: gniada, gniado-dereszowata, kasztanowata, kasztanowato-dereszowata, siwa i skarogniada - należy mieć to na uwadze, jeśli planowane jest kupno Ardenów polskich. Sprzedaż Ardenów polskich nie powinna sprawić żadnych problemów.

Konie ardeńskie świetnie sprawdzają się nawet przy ciężkiej pracy, co jest możliwe m.in. dzięki dość krótkim, lecz bardzo silnym nogom. Pozwala im to również na sprawne poruszanie się w trudnym terenie. Wielu hodowców zwraca szczególną uwagę na wyjątkowo gęstą grzywę Ardenów polskich oraz zjawiskowe szczotki pęcinowe. Na podkreślenie zasługuje także łagodne i przyjazne usposobienie - to zwierzęta ciekawskie i chętne do współpracy z człowiekiem, szybko przywiązują się do swojego właściciela.

Pochodzenie i historia Ardenów polskich

Oryginalnie konie ardeńskie wywodzą sie z Ardennes - górzystych terenów znajdujących się na pograniczu dzisiejszej Francji i Belgii. Dawniej dość często krzyżowano tu lokalne konie z końmi sprowadzonymi jeszcze przez rzymskie legiony. To znakomity dowód bardzo długiej historii rasy, co może mieć wpływ na kupno Ardenów polskich lub sprzedaż Ardenów polskich. W ciągu ostatnich dwóch stuleci zwierzęta te mieszano także z arabami, ogierami konia bulońskiego oraz perszeronami. Po II wojnie światowej ardeny na stałe pojawiły się na terenie naszego kraju, dlatego też obecne Ardeny polskie nie odbiegają szczególnie od koni z Ardennes.

Użytkowanie Ardenów polskich

Na przestrzeni lat sposób użytkowania tych koni uległ znaczącym zmianom, co wynikało z wielu czynników, o których jednak za chwilę. Dawniej Ardeny spotykane były przede wszystkim jako konie pociągowe, co pozwalało na maksymalne wykorzystanie ich naturalnych predyspozycji i zdolności. Konie ardeńskie są odważne i posłuszne, co także jest bardzo przydatne podczas ciężkiej pracy. Z biegiem czasu Ardeny polskie użytkowane były także do innych zadań, niejako przełamując stereotyp silnego i mocnego konia jako zwierzęcia zdolnego wyłącznie do wyczerpującej pracy.

Duży wpływ na to miał niezwykle ceniony genotyp Ardenów polskich, dzięki czemu zasłynęło jako konie służące do uszlachetniania innych ras zimnokrwistych oraz szeroko rozumianej reprodukcji. To o tyle zaskakujące, że zazwyczaj w tych celach wykorzystywane są konie gorącokrwiste, konie ardeńskie stanowią w tym względzie zatem swoisty wyjątek. Z tych też powodów Ardeny uważane są za konie, które odcisnęły największe piętno na większość rodzimych ras. Ardeny polskie nie sprawiają większych problemów w hodowli i świetnie radzą sobie w wymagających warunkach z uwagi na wrodzoną odporność i wytrzymałość. Kupno Ardenów polskich pozwoli Ci na uszlachetnienie wielu innych, w tym także gorącokrwistych ras, natomiast sprzedaż Ardenów polskich to okazja do niemałego zarobku. Koniecznie zapoznaj się bliżej z tą niezwykle interesującą rasa.

i