c

Australian Stock Horse - konie na sprzedaż

Kupno i sprzedaż Australian Stock Horse - jakie jest najczęstsze wykorzystanie koni tej gorącokrwistej rasy? Konie sprawdzają się zarówno pod siodło, do jazdy wyczynowej lub rekreacyjnej, jak i konie robocze. W ich krwi płyną domieszki wielu innych ras, a populacja jest raczej mało ujednolicona, choć można wymienić kilka typowych cech. Australian Stock Horse mają średnią wielkość, za to wyróżniają się dużą odpornością i wytrzymałością. Z sukcesami biorą udział w wielu grach konnych i zawodach. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Czytaj więcej b
0 wyników
Filtr
0 wyników
Usuń wszystkie filtry
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
s Nic nie znaleziono? Zapisz wyszukiwanie teraz!
Zapisz wyszukiwanie, a my wyślemy Ci e-mail jak tylko znajdziemy coś dla Ciebie.
Zapisz wyszukiwanie
Q Usuń wszystkie filtry
H

Wykorzystanie i charakterystyka Australian Stock Horse

Przedstawiciele rasy należą do koni średniej wielkości i mierzą w kłębie od 145 do 160 cm. Na przestrzeni lat ich wygląd był dosyć zróżnicowany oraz dzielono rasę na odmianę lekką i ciężką. Cechy charakterystyczne koni to średniej wielkości głowa z dużymi oczami i szerokim czołem, krótka i mocna szyja oraz mało wydatny kłąb. Łopatki są szerokie i dobrze ułożone, nogi suche. Niewątpliwą zaletą australijskich koni są świetnej jakości, mocne kopyta. Chody, czyli sposoby poruszania się konia, są płaskie i pewne, mocną stroną jest duża zwrotność. Gdy w grę wchodzi kupno i sprzedaż Australian Stock Horse pod uwagę brane jest również umaszczenie, które w tym przypadku bywa różne, właściwie dopuszczalne jest każde, jednak najczęściej spotykane to gniade lub kasztanowate. Charakterystyka osobowości przedstawicieli tej rasy jest pełna przymiotów. O australijskich koniach mówi się, że są odważne, inteligentne, silne, wytrzymałe, odporne na nieprzyjazne warunki. Z reguły konie te cieszą się dobrym zdrowiem, są też bardzo zwinne. Hodowcy cenią je także za temperament: spokojny i zrównoważony. Dobrze się z nimi współpracuje, a wytrwałe treningi pozwalają uzyskać bardzo dobre rezultaty w różnych dyscyplinach jeździeckich.

Pochodzenie i historia Australian Stock Horse

Dzieje rasy sięgają drugiej połowy XVIII wieku. Koń jest potomkiem walera, pochodzącego z Nowej Południowej Walii. W jego żyłach płynie jednak krew z domieszką innych ras: południowoafrykańskich, chilijskich, a także koni czystej krwi angielskiej oraz arabskiej. Od XX wieku konie krzyżowano z osobnikami pełnej krwi Quarter Horse, a nawet z zimnokrwistymi perszeronami. Kupno i sprzedaż Australian Stock Horse są dosyć popularne. Obecnie monitorowaniem populacji australijskich koni zajmuje się stowarzyszenie o nazwie Australian Stock Horse Society. W rejestrach figuruje około 190 000 koni dorosłych oraz źrebiąt.

Australian Stock Horse w jeździectwie

Rasa ta jest wszechstronnie uzdolniona, dlatego szeroko wykorzystuje się jej przedstawicieli w jeździectwie. Przykładem są gry konne: polo i polocrosse. Ponadto konie biorą udział w ujeżdżaniu (dresażu), skokach przez przeszkody, zawodach wytrzymałościowych i jeździe wyczynowej. Sprawdzają się również jako konie pod siodło dla osób, które lubią jeździć rekreacyjnie i dla przyjemności. Tym bardziej, że mają przyjazne wobec ludzi usposobienie. Dawniej osobniki tej rasy były użytkowane na wielu polach, pełniły rolę koni kawaleryjskich oraz ranczerskich. Do dziś zresztą są wykorzystywane przez hodowców bydła do pracy na ranczach, w czym sprawdzają się bardzo dobrze. Konie pomagają jeźdźcom zdobywać laury na wielu zawodach. Rasę rozsławił między innymi jej przedstawiciel o imieniu Regal Realm, na którym amazonka Lucinda Green wywalczyła mistrzostwo świata w dyscyplinie WKKW (wszechstronny konkurs konia wierzchowego). Sport ten, wspierany przez Międzynarodową Federację Jeździecką, jest bardzo widowiskowy i wymaga dużego doświadczenia. W trakcie zawodów rozgrywane są próby ujeżdżania, terenowe oraz skoki przez przeszkody.

Australian Stock Horse - ciekawostka

W 2000 roku, podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Sydney, Australijczycy postanowili oddać hołd tej wyjątkowej rasie. Pokaźne, liczące 120 osobników stado, wykonało wówczas serię skomplikowanych manewrów przy akompaniamencie specjalnie napisanej na tę okazję wersji głównego tematu muzycznego z australijskiego westernu "Człowiek znad Śnieżnej Rzeki".

i