nowe dzisiaj: 269 | sprzedane: 195
c
k
Image Brytyjski koń gorącokrwisty kupuj i sprzedawaj

Brytyjski koń gorącokrwisty kupuj i sprzedawaj

Kupno brytyjskiego konia gorącokrwistego - czy przedstawiciele tej rasy cieszą się dużą popularnością poza Wielką Brytanią? Wiedza na ich temat jest wśród sympatyków koni dosyć umiarkowana, ale warto nadrobić braki, ponieważ są to wierzchowce o dużym potencjale. Na co trzeba zwrócić uwagę, gdy oferowana jest sprzedaż brytyjskiego konia gorącokrwistego? Jakie są najważniejsze cechy tej rasy? Oto kilka kluczowych informacji na ten temat.

Czytaj więcej b
7 wyników
Brytyjski koń gorącokrwisty
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia standardowe
Brytyjski koń gorącokrwisty, Klacz, 5 lat, 148 cm, Kara Skoki - WKKW
GB-B48 7HH
Leek Wooten
9 000 £
~ 46 132 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Brytyjski koń gorącokrwisty, Wałach, 13 lat, 162 cm, Ciemnokasztanowata
O: COLEURE | OM: LEONARDO
Rekreacja
DE-26629
Großefehn
8 000 €
~ 36 372 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Brytyjski koń gorącokrwisty, Klacz, 9 lat, 169 cm, Ciemnokasztanowata
O: RHONDEO | OM: DON FREDERICO (HANN)
Ujeżdżenie
GB-49170
Hagen
25 000 €
~ 113 663 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Brązowe
z filmem
Brytyjski koń gorącokrwisty Mix, Klacz, 4 lat, 147 cm, Ciemnokasztanowata
O: LEMONSHILL FALCON | OM: RHONDEO
Ujeżdżenie
GB-RH193QE
Sussex
25 000 €
~ 113 663 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Brytyjski koń gorącokrwisty Mix, Klacz, 1 Rok, Kara Ujeżdżenie - WKKW - Hodowla
GB-bt785nn
N. Ireland
10 000 £
~ 51 258 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Brytyjski koń gorącokrwisty, Klacz, 6 lat, 169 cm, Gniada
O: NEDERLAND F (KWPN) | OM: EZOLIET (KWPN)
WKKW - Ujeżdżenie - Skoki - Polowanie
GB-NG23 6TL
Nottinghamshire
14 000 £
~ 71 761 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Brytyjski koń gorącokrwisty, Ogier, 4 lat, 163 cm, Ciemnokasztanowata
O: SANTANA | OM: DEMONSTRATOR
Ujeżdżenie
GB-PL160JS
Lifton,Devon
16 500 €
~ 75 017 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
HBrytyjski koń gorącokrwisty (7)

Mehrfachauswahl
Koń gorącokrwisty (7)

Mix (2)

Wielokrotny wybór
Konie ujeżdżeniowe (4)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Konie rekreacyjne (1)

Konie skokowe (1)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Konie do WKKW (1)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Wielokrotny wybór
Hannoveraner Verband (1)

Rheinisches Pferdestammbuch e.V. (1)

Welsh Pony and Cob Society (1)

Niemcy (1)

Wielka Brytania (6)

Wielokrotny wybór
dla początkującego (1)

zajeżdżony (2)

lonżowany (2)

praca z ziemi (2)

pewny w terenie (1)

wszechstronny (1)

łatwy w załadunku (2)

dostępny TÜV (2)

doświadczenie w zawodach (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (2)

niepodkuty (1)

bezproblemowy przy kowalu (3)

bezpośrednio od hodowcy (1)

z paszportem koniowatego (1)

wolny od egzemy (2)

udostępnię do jazdy (2)

Ogłoszeniodawca standardowy (7)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (5)

ukryj konie aukcyjne (7)

Data wstawienia
od 1 tygodnia (1)

od 2 tygodni (1)

Wykorzystanie i charakterystyka brytyjskich koni gorącokrwistych

Kupno brytyjskiego konia gorącokrwistego zainteresuje przede wszystkim osoby, poszukujące wszechstronnego wierzchowca, który poradzi sobie w różnych konkurencjach sportowych. Wprawdzie jest to rasa stosunkowo młoda, jednak na pewno warta zainteresowania. Każdy sympatyk rasy podkreśla, że jej przedstawiciele znają wszystkie chody, a do tego potrafią dobrze się w nich poruszać.

Sprzedaż brytyjskiego konia gorącokrwistego zwykle zaczyna się jednak od omówienia jego cech anatomicznych. Otóż członkowie tej rasy to osobniki dosyć wysokie, które osiągają w kłębie od 162 do 170 cm. Głowę mają wyrazistą, suchą i średniej wielkości. Szyję dobrze osadzoną i łukowato wygiętą, tułów zwięzły, a grzbiet krótki. Zad u koni tej rasy jest lekko ścięty i dobrze umięśniony. Kończyny bardzo poprawne, solidne, suche i mocne. Ogólnie konie te są proporcjonalnie zbudowane i dobrze umięśnione. Jeżeli chodzi o umaszczenie, to jest bardzo zróżnicowane. Wstępują tu właściwie wszystkie maści podstawowe, czyli kara, gniada, siwa i kasztanowata. Temperament jest żywy, podobnie jak u innych koni gorącokrwistych. Konie te wymagają raczej doświadczonego jeźdźca, który potrafi wydawać zrozumiałe instrukcje, szczególnie w trudnych i wymagających sytuacjach. Miłośnicy rasy podkreślają również, że brytyjski koń gorącokrwisty to zwierzę rozumne, inteligentne i bardzo przyjaźnie nastawione do człowieka.

Pochodzenie i historia brytyjskich koni gorącokrwistych

Sprzedaż brytyjskiego konia gorącokrwistego - co trzeba wiedzieć na temat jego historii? Za oficjalny początek rasy uznaje się rok 1977. Wtedy to powstało stowarzyszenie, skupiające działalność wokół rasy oraz prowadzące księgę stadną. Może więc powiedzieć, że jest to rasa młoda, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że kształtowała się już długo wcześniej, właściwie przez całe stulecia, zaś utworzenie stowarzyszenia było jedynie formalnością, która sfinalizowała ten proces. Wbrew nazwie, która sugeruje, że miejscem ukształtowania się rasy była Wielka Brytania, sprawa jest tutaj bardziej skomplikowana, ponieważ w Europie kontynentalnej dosyć często sprowadzano konie czystej krwi angielskiej, które krzyżowano z innymi rasami, w tym zimnokrwistymi. Dla wnikliwych badaczy tematu sprawa pochodzenia rasy jest więc bardziej skomplikowana. Niemniej każda osoba, którą interesuje kupno brytyjskiego konia gorącokrwistego z pewnością najbardziej ceni sobie cechy, które uzyskano poprzez krzyżowanie oraz możliwości sportowe wierzchowców.

Brytyjskie konie gorącokrwiste w jeździectwie

Niewątpliwą zaletą przedstawicieli tej rasy są naprawdę wszechstronne zdolności i dobra mechanika ruchów właściwie we wszystkich chodach. Stęp, kłus, galop, cwał - jeździec, który ma przyjemność dosiadać brytyjskiego wierzchowca ma szansę naprawdę podszkolić technikę jazdy. Konie te nadają się zarówno do przejażdżek rekreacyjnych, dla przyjemności, jak i bardziej wymagających - właściwie w tym celu są hodowane. Wyścigi konne, skoki przez przeszkody, ujeżdżanie (dresaż) to typowe konkurencje, w których dobrze sprawdzają się przedstawiciele tej rasy. Ich inteligencja i łatwość uczenia się sprawiają, że treningi są czystą przyjemnością i przynoszą zadowalające efekty. Jeżeli chodzi o utrzymania brytyjskiego konia gorącokrwistego, nie jest ono skomplikowane, gdyż są to konie dosyć mocne. Jednakże nie nadają się one raczej do trzymania na otwartym terenie i potrzebują stajni. To ważne szczególnie podczas zimy, gdyż wymagają ochrony przed mrozem, a także lata, gdyż nie najlepiej znoszą upały. Stajnia jest także sposobem na prosty dostęp do wierzchowca.

Ponieważ członkowie tej rasy są kupowane jako wierzchowce wystawiane do zawodów jeździeckich, wymagają wcześniej pewnych przygotowań i tutaj również przydaje się doświadczona ręka.

i