c

Brytyjski koń gorącokrwisty - konie na sprzedaż

Kupno brytyjskiego konia gorącokrwistego - czy przedstawiciele tej rasy cieszą się dużą popularnością poza Wielką Brytanią? Wiedza na ich temat jest wśród sympatyków koni dosyć umiarkowana, ale warto nadrobić braki, ponieważ są to wierzchowce o dużym potencjale. Na co trzeba zwrócić uwagę, gdy oferowana jest sprzedaż brytyjskiego konia gorącokrwistego? Jakie są najważniejsze cechy tej rasy? Oto kilka kluczowych informacji na ten temat.

Czytaj więcej b
Wyróżnienie
1 / 4
Brytyjski koń gorącokrwisty, Klacz, Źrebak (04/2023), 168 cm, Gniada
O: Z7 DUBAI CASTLEFIELD | OM: TOULON
Skoki
GB-EN92RJ
Nazeing
12 000 £
~ 63 515 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 2
z filmem
Brytyjski koń gorącokrwisty, Klacz, 6 lat, 178 cm, Siwa
O: HIGH OFFLEY FERNANDO | OM: ARAB VAN HET MOLENHOF - 160M
Skoki
GB-CM38DG
Essex
Kategoria cenowa 40 000 € do 100 000 €
Kategoria cenowa ~184 164 zł do 460 402 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
6 wyników
Filtr
6 wyników
Usuń wszystkie filtry
Dodaj wyszukiwanie:
Zapisz wyszukiwanie
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Platynowe
1 / 2
z filmem
Brytyjski koń gorącokrwisty, Klacz, 6 lat, 178 cm, Siwa
O: HIGH OFFLEY FERNANDO | OM: ARAB VAN HET MOLENHOF - 160M
Skoki
Runningwell Sports Horses
GB-CM38DG
Essex
Kategoria cenowa 40 000 € do 100 000 €
Kategoria cenowa ~184 164 zł do 460 402 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Platynowe
1 / 4
Brytyjski koń gorącokrwisty, Klacz, Źrebak (04/2023), 168 cm, Gniada
O: Z7 DUBAI CASTLEFIELD | OM: TOULON
Skoki
MDB Stud
GB-EN92RJ
Nazeing
12 000 £
~ 63 515 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Brytyjski koń gorącokrwisty, Wałach, 3 lat, 172 cm, Kara
O: BRITTANNIA ROYAL | OM: QUICKSILBER
WKKW - Skoki
GB-BS405SW
North Somerset
12 000 £
~ 63 515 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Silver
1 / 7
z filmem
Brytyjski koń gorącokrwisty, Wałach, 1 Rok, 152 cm, Ciemnogniada
O: LOLLIPOP | OM: CALICO COMANCHIE
Ujeżdżenie
GB-TR165LX
Cornwall
8 000 £
~ 42 343 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Brytyjski koń gorącokrwisty, Klacz, 5 lat, 162 cm, Gniada
O: FÜRST ROMANCIER
Ujeżdżenie
GB-SN66JS
Wiltshire
25 000 £
~ 132 322 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Brytyjski koń gorącokrwisty, Klacz, Źrebak (03/2023)
O: VILLIS MICO | OM: VILLIS HAVOC
Skoki
GB-PL144NP
Liskeard,Cornwall
3 000 £
~ 15 879 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Q Usuń wszystkie filtry
H

Wykorzystanie i charakterystyka brytyjskich koni gorącokrwistych

Kupno brytyjskiego konia gorącokrwistego zainteresuje przede wszystkim osoby, poszukujące wszechstronnego wierzchowca, który poradzi sobie w różnych konkurencjach sportowych. Wprawdzie jest to rasa stosunkowo młoda, jednak na pewno warta zainteresowania. Każdy sympatyk rasy podkreśla, że jej przedstawiciele znają wszystkie chody, a do tego potrafią dobrze się w nich poruszać.

Sprzedaż brytyjskiego konia gorącokrwistego zwykle zaczyna się jednak od omówienia jego cech anatomicznych. Otóż członkowie tej rasy to osobniki dosyć wysokie, które osiągają w kłębie od 162 do 170 cm. Głowę mają wyrazistą, suchą i średniej wielkości. Szyję dobrze osadzoną i łukowato wygiętą, tułów zwięzły, a grzbiet krótki. Zad u koni tej rasy jest lekko ścięty i dobrze umięśniony. Kończyny bardzo poprawne, solidne, suche i mocne. Ogólnie konie te są proporcjonalnie zbudowane i dobrze umięśnione. Jeżeli chodzi o umaszczenie, to jest bardzo zróżnicowane. Wstępują tu właściwie wszystkie maści podstawowe, czyli kara, gniada, siwa i kasztanowata. Temperament jest żywy, podobnie jak u innych koni gorącokrwistych. Konie te wymagają raczej doświadczonego jeźdźca, który potrafi wydawać zrozumiałe instrukcje, szczególnie w trudnych i wymagających sytuacjach. Miłośnicy rasy podkreślają również, że brytyjski koń gorącokrwisty to zwierzę rozumne, inteligentne i bardzo przyjaźnie nastawione do człowieka.

Pochodzenie i historia brytyjskich koni gorącokrwistych

Sprzedaż brytyjskiego konia gorącokrwistego - co trzeba wiedzieć na temat jego historii? Za oficjalny początek rasy uznaje się rok 1977. Wtedy to powstało stowarzyszenie, skupiające działalność wokół rasy oraz prowadzące księgę stadną. Może więc powiedzieć, że jest to rasa młoda, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że kształtowała się już długo wcześniej, właściwie przez całe stulecia, zaś utworzenie stowarzyszenia było jedynie formalnością, która sfinalizowała ten proces. Wbrew nazwie, która sugeruje, że miejscem ukształtowania się rasy była Wielka Brytania, sprawa jest tutaj bardziej skomplikowana, ponieważ w Europie kontynentalnej dosyć często sprowadzano konie czystej krwi angielskiej, które krzyżowano z innymi rasami, w tym zimnokrwistymi. Dla wnikliwych badaczy tematu sprawa pochodzenia rasy jest więc bardziej skomplikowana. Niemniej każda osoba, którą interesuje kupno brytyjskiego konia gorącokrwistego z pewnością najbardziej ceni sobie cechy, które uzyskano poprzez krzyżowanie oraz możliwości sportowe wierzchowców.

Brytyjskie konie gorącokrwiste w jeździectwie

Niewątpliwą zaletą przedstawicieli tej rasy są naprawdę wszechstronne zdolności i dobra mechanika ruchów właściwie we wszystkich chodach. Stęp, kłus, galop, cwał - jeździec, który ma przyjemność dosiadać brytyjskiego wierzchowca ma szansę naprawdę podszkolić technikę jazdy. Konie te nadają się zarówno do przejażdżek rekreacyjnych, dla przyjemności, jak i bardziej wymagających - właściwie w tym celu są hodowane. Wyścigi konne, skoki przez przeszkody, ujeżdżanie (dresaż) to typowe konkurencje, w których dobrze sprawdzają się przedstawiciele tej rasy. Ich inteligencja i łatwość uczenia się sprawiają, że treningi są czystą przyjemnością i przynoszą zadowalające efekty. Jeżeli chodzi o utrzymania brytyjskiego konia gorącokrwistego, nie jest ono skomplikowane, gdyż są to konie dosyć mocne. Jednakże nie nadają się one raczej do trzymania na otwartym terenie i potrzebują stajni. To ważne szczególnie podczas zimy, gdyż wymagają ochrony przed mrozem, a także lata, gdyż nie najlepiej znoszą upały. Stajnia jest także sposobem na prosty dostęp do wierzchowca.

Ponieważ członkowie tej rasy są kupowane jako wierzchowce wystawiane do zawodów jeździeckich, wymagają wcześniej pewnych przygotowań i tutaj również przydaje się doświadczona ręka.

i