nowe dzisiaj: 234 | sprzedane: 727
c
k

Cob kupuj i sprzedawaj

Konie rasy cob dopiero zyskują popularność w kraju, ciesząc się dużym powodzeniem wśród rodzimych hodowców dzięki zachwycającej urodzie oraz bardzo przyjaznemu usposobieniu. Dlatego właśnie kupno coba jest świetnym dodatkiem do istniejącego stada. Planując sprzedaż coba warto natomiast wziąć pod uwagę takie czynniki jak jego wiek, stan zdrowia, a nawet umaszczenie. Coby powszechnie uważane są za konie bardzo uniwersalne, które cechują się bardzo wszechstronnym wykorzystaniem - zarówno do pracy, jak i w celach rekreacyjnych lub terapeutycznych.

Czytaj więcej b
6 wyników
Cob
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
g
h
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Złote
z filmem
Cob, Wałach, 4 lat, 157 cm, Srokata Rekreacja - Ujeżdżenie - Skoki - WKKW
Garmann Reit,- und Sportpferde
DE-48496
Hopsten
Cena na zapytanie
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Cob, Wałach, 8 lat, 152 cm, Gniadodereszowata Western Pleasure - Rekreacja
GB-bt538xl
Antrim
8 000 £
~ 43 665 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Cob, Wałach, 4 lat, 153 cm, Srokata Polowanie - Rajdy - Pokazy - English Pleasure
IE-Rathoe
Carlow
7 750 €
~ 36 044 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Srebrne
Cob, Wałach, 2 lat, 145 cm, Kasztanowata Rekreacja - Pokazy
IE-R95X0N4
Kilkenny
2 100 €
~ 9 767 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Cob, Klacz, 11 lat Trail - Western Pleasure
GB-IV63 7AB
Invermoriston
2 000 £
~ 10 916 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Cob Mix, Wałach, 5 lat, 140 cm, Kasztanowata WKKW - Rekreacja - Skoki
DE-50129
Bergheim
9 600 €
~ 44 648 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
HCob (6)

Mehrfachauswahl

Garmann Reit,- und Sportpferde (1)

Koń gorącokrwisty (6)

Kuc (6)

Mix (1)

Wielokrotny wybór
Klacz (1)

Wałach (5)

Wielokrotny wybór
Niemcy (2)

Wielka Brytania (2)

Irladnia (2)

Wielokrotny wybór
koń do towarzystwa (ograniczona użytkowość) (1)

koń szkółkowy (1)

hipoterapia (1)

dla początkującego (1)

zajeżdżony (3)

lonżowany (2)

ze sprzętem (2)

praca z ziemi (3)

pewny w terenie (3)

wszechstronny (4)

koń dla ciężkiego jeźdźca (3)

łatwy w załadunku (5)

dostępny TÜV (3)

nauczony prowadzenia na kantarze (3)

niepodkuty (2)

bezproblemowy przy kowalu (4)

nadaje się dla dzieci (1)

z paszportem koniowatego (2)

wolny od egzemy (2)

Ogłoszeniodawca standardowy (5)

Topseller (1)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (3)

Ogłoszenie na 1. stronie (1)

VAT podlega zwrotowi (1)

ukryj konie aukcyjne (6)

Data wstawienia
od 2 tygodni (2)

Wykorzystanie i charakterystyka cobów

Coby zwykle osiągają wysokość w kłębie na poziomie około 150 cm, co czyni je zwierzętami zaledwie odrobinę większymi od kuców. Z tego powodu część ekspertów wciąż zalicza je właśnie do tej grupy. Generalnie jednak coby są bez wątpienia końmi niewielkimi. Biorąc pod uwagę kupno coba lub sprzedaż coba, tak kompaktowe rozmiary są bardzo korzystne w perspektywie ewentualnego transportu zwierzęcia. Coby mają dużą głowę z długimi uszami, masywną szyję oraz gęste owłosienie. Bardzo charakterystyczne są także szeroko rozstawione kończyny oraz umięśniona i szeroka klatka piersiowa. Wszystko to składa się na bardzo harmonijną i estetyczną sylwetkę, z której zresztą słynie ten gatunek.

Coby są zwierzętami bardzo spokojnymi i wręcz pożądającymi obecności człowieka. Uwielbiają trzymać się blisko ludzi, często same inicjują kontakt, np. sprawdzając zawartość plecaka lub torby. Wynika to również z ich dużej ciekawości świata i otoczenia. Oprócz tego konie rasy cob są bardzo posłuszne i uczynne, a do tego szybko uczą się nowych umiejętności.

Pochodzenie i historia cobów

Brakuje informacji dotyczących dokładnego pochodzenia rasy cob - wystarczy wspomnieć, że całkowite skodyfikowanie gatunku miało miejsce dopiero pod koniec XX wieku. Pewne jest natomiast to, że historia cobów rozpoczyna się w Wielkiej Brytanii. Latami funkcjonowały tam w różnych regionach, gdzie były także wykorzystywane w rozmaitych celach, dzięki czemu dziś można wyróżnić wiele podgatunków. Tak duża bliskość siedlisk ludzkich wpłynęła również na ich temperament i przyjazne nastawienie do człowieka. Dlatego kupno coba nie jest obarczone ryzykiem niedostosowania się zwierzęcia do stada, sprzedaż coba to natomiast możliwość do poprawy sytuacji finansowej hodowcy.

Użytkowanie cobów

Coby to konie słynące ze swojej uniwersalności, dlatego też wykorzystuje się je w nadzwyczaj różnorodny sposób. Z uwagi na swoją budowę ciała oraz wrodzone zdolności często występują w szeroko rozumianym jeździectwie oraz ujeżdżeniu. Coby znakomicie galopują i skaczą, a do świetnie pokonują rozmaite przeszkody. Obecnie coraz częściej gatunek ten użytkowany jest w celach rekreacyjnych i terapeutycznych.

Z racji stosunkowo niewielkich rozmiarów oraz nadzwyczaj przyjaznego nastawienia do ludzi, coby doskonale radzą sobie w pracy z dziećmi oraz hipoterapii. Zdaniem ekspertów to jedna z ras w największym stopniu predysponowana do takich zadań. Warto również dodać, że coby sprawdzają się jako konie pociągowe, choć w dzisiejszych czasach coraz rzadziej są wykorzystywane w tych celach. Kupno coba jest więc równoznaczne z nabyciem konia łagodnego i nadzwyczaj uniwersalnego.

Warunki hodowlane cobów

Za kupnem coba przemawia także fakt, iż jest to rasa odporna na choroby i łatwa w utrzymaniu. Zwierzęta te nie wymagają specjalnych warunków hodowlanych, należy jednak zadbać o podstawowe aspekty pielęgnacji. Latem niezbędne jest oczywiście dobrej jakości pastwisko, podczas gdy zimą wystarcza im siano - chyba, że wykonują w tym czasie ciężką pracę. Hodowca musi koniecznie pamiętać o odpowiednim dbaniu o szczoty pęcinowe, które należy zachować w czystości. W przeciwnym razie tracą one blask i sprężystość, a brak właściwej pielęgnacji może nawet prowadzić do rozwoju różnorodnych chorób. Mimo to coby nie wykazują trudności w hodowli i dobrze funkcjonują w stadzie.

i