nowe dzisiaj: 320 | sprzedane: 493
c

Creme Horse - konie na sprzedaż

Kupno Creme Horse - kto będzie zainteresowany koniem tej rasy? Znakiem rozpoznawczym jest w tym przypadku jasne, kremowe umaszczenie i różowa skóra. Jednak nie tylko dlatego Creme Horse zasługuje na uwagę. Miłośnicy kremowych koni podkreślają ich niezwykle przyjazną osobowość, wielkie serce oraz podatność na treningi. Sprzedaż Creme Horse - oto kilka najważniejszych informacji na ich temat.

Czytaj więcej b
Wyróżnienie
1 / 3
Creme Horse Mix, Klacz, 7 lat, 155 cm, Bułana Rekreacja
DE-54516
Wittlich
5 900 €
~ 27 683 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 9
Creme Horse, Klacz, 2 lat, 155 cm, Izabelowata
O: REBEH AL MANSOUR | OM: Hadji
Working Equitation - Barok - Hodowla - Rekreacja
BE-4834
Goe
18 000 €
~ 84 455 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
3 wyników
Filtr
3 wyników
Usuń wszystkie filtry
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Gold
1 / 9
Creme Horse, Klacz, 2 lat, 155 cm, Izabelowata
O: REBEH AL MANSOUR | OM: Hadji
Working Equitation - Barok - Hodowla - Rekreacja
Benelux Berber
BE-4834
Goe
18 000 €
~ 84 455 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Gold
1 / 3
Creme Horse Mix, Klacz, 7 lat, 155 cm, Bułana Rekreacja
DE-54516
Wittlich
5 900 €
~ 27 683 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Creme Horse, Wałach, 20 lat, 165 cm, Siwa w hreczce Rekreacja - Woltyżerka
FR-30610
rue du 19 mars 1962
1 300 €
~ 6 100 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
HCreme Horse (3)

Wielokrotny wybór
Friesen vom Strasshimmel GmbH (1)

Benelux Berber (1)

Inni sprzedawcy Premium
Koń zimnokrwisty (3)

Mix (1)

Wielokrotny wybór
Klacz (2)

Wałach (1)

Wielokrotny wybór
Belgia (1)

Francja (1)

Niemcy (1)

Wielokrotny wybór
surowy (1)

dostępny TÜV (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (1)

niepodkuty (1)

bezpośrednio od hodowcy (1)

z paszportem koniowatego (1)

wolny od egzemy (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (1)

Topseller (2)

Zawęź wyniki wyszukiwania
Ogłoszenie na 1. stronie (2)

VAT podlega zwrotowi (2)

ukryj konie aukcyjne (3)

Data wstawienia
od 2 tygodni (1)

Wykorzystanie i charakterystyka Creme Horse

Kupno Creme Horse - od czego zacząć charakterystykę tych intrygujących zwierząt? Jeźdźców i sympatyków koni zwykle interesują przede wszystkim cechy anatomii. Na początek warto jednak zaznaczyć, że określenie Creme Horse odnosi się głównie do umaszczenia, dlatego grupa ta nie jest jednorodna. Barwa kremowa występuje jednak na tyle rzadko, że możemy spotkać się z opisem określonych cech, jakie występują u tego typu koni. Creme Horse mogą osiągać wysokość do 165 cm w kłębie. Natomiast masa ciała, w zależności od osobnika, waha się od 400 do 550 kg. Głowa jest ładnie zbudowana. Oczy duże, występujące w różnych kolorach, jednak najczęściej są blado niebieskie. Ponadto u koni kremowych częstą cechą jest wydatna szczęka. Szyja jest średnia lub długa, łopatka skośna, ramiona dobrze umięśnione, klatka piersiowa głęboka. Grzbiet stosunkowo krótki, zad okrągły i muskularny. Zawsze, gdy oferowana jest sprzedaż Creme Horse, najważniejsze jest jednak umaszczenie konia. Zwykle ma odcień mieszczący się w zakresie od kości słoniowej do kremowego (co ważne, muszą być jaśniejsze od palomino). Zdarzają się osobniki niemal białe. Grzywa i ogon również mają odcień od bardzo jasnego do ciemnego kremu, stąd zresztą wzięła się nazwa koni. Skóra jest różowa lub lekko brzoskwiniowa, dopuszcza się niewielkie plamki wokół oczu lub warg. Jakiekolwiek cętki na skórze nie są jednak dopuszczalne.

Pochodzenie i historia Creme Horse

Kupno Creme Horse - co wiadomo o dziejach tych ciekawych zwierząt? Ze względu na fakt, iż klasyfikacja jako Creme Horse opiera się głównie na cechach umaszczenia, trudno jest mówić o historii "rasy". W piśmiennictwie lub ofertach sprzedaży Creme Horse czasami pojawiają się dwie kluczowe daty. Pierwszą z nich jest rok 1937, kiedy powstało "American White et American Creme Horse Registry", czyli rejestr koni białych i kremowych. Drugim ważnym momentem był rok 1980, kiedy to powstał oficjalny rejestr koni o kremowym umaszczeniu i różowej skórze, którego założycielką była Ruth Thompson. Wpis w rejestrze mogą uzyskać tylko konie, posiadające określone cechy wyglądu.

Creme Horse w jeździectwie

Creme Horse to koń bardzo wszechstronnie utalentowany i odnoszący sukcesy w różnych dyscyplinach jeździeckich, choć wiele zależy od danego osobnika. Dobrze radzi sobie ze skokami przez przeszkody, jest odpowiednim koniem do ujeżdżania, czyli dresażu. Sprawdza się podczas jazdy na długich dystansach lub w wyścigach konnych. Oczywiście nie wszyscy jeźdźcy, którzy są sympatykami tej rasy, praktykują jazdę wyczynową, bo Creme Horse równie dobrze nadaje się do jazdy rekreacyjnej. Z kremowymi końmi można też spotkać się na różnych pokazach, na których oceniana jest głównie ich prezencja.

Ze względu na jasną maść i większą wrażliwość na promieniowanie słoneczne, niż u koni ciemnych, opieka nad zwierzęciem powinna obejmować zapewnienie mu cienia w upalne dni, gdy słońce świeci najmocniej, czyli mniej więcej w godzinach od 10.00 do 16.00. Stopień wrażliwości na słońce może być kwestią indywidualną.

Creme Horse a American Cream Draft

Wśród ras koni o jasnym umaszczeniu możemy znaleźć, American Creme Draft, jednak warto zaznaczyć, ze nazwy te nie są synonimami. American Creme Draft jest bowiem odrębną rasą, która jednak jest silnie identyfikowana z populacją koni kremowych. American Cream Draft jest koniem zaprzęgowym i jednocześnie jedyną rasą zaprzęgową, która powstała w USA i istnieje do dziś, choć populacja nie jest zbyt duża. Umaszczenie często określa się jako "złoty szampan". Podobnie, jak inne konie typu Creme Horse, dorosłe osobniki mają różową skórę i jasne oczy, które zwykle mają odcień bursztynu lub orzecha laskowego.

i