c

Creme Horse - konie na sprzedaż

Kupno Creme Horse - kto będzie zainteresowany koniem tej rasy? Znakiem rozpoznawczym jest w tym przypadku jasne, kremowe umaszczenie i różowa skóra. Jednak nie tylko dlatego Creme Horse zasługuje na uwagę. Miłośnicy kremowych koni podkreślają ich niezwykle przyjazną osobowość, wielkie serce oraz podatność na treningi. Sprzedaż Creme Horse - oto kilka najważniejszych informacji na ich temat.

Czytaj więcej b
Wyróżnienie
1 / 32
z filmem
Creme Horse, Wałach, 5 lat, 147 cm, Izabelowata Trail - Versatility Ranch Horse
US-55555
Ocala FL
3 500 $
~ 15 130 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 32
z filmem
Creme Horse, Wałach, 5 lat, Izabelowata Trail - Versatility Ranch Horse
US-555555
Ocala FL
350 $
~ 1 513 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
7 wyników
Filtr
7 wyników
Usuń wszystkie filtry
Dodaj wyszukiwanie:
Zapisz wyszukiwanie
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Creme Horse, Wałach, 5 lat, 147 cm, Izabelowata Trail - Versatility Ranch Horse
Platinum Equine Auction
US-55555
Ocala FL
3 500 $
~ 15 130 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Creme Horse, Wałach, 5 lat, Izabelowata Trail - Versatility Ranch Horse
Platinum Equine Auction
US-555555
Ocala FL
350 $
~ 1 513 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Creme Horse, Wałach, 15 lat, 162 cm, Cremello Ujeżdżenie - Skoki
FR-84450
Jonquerettes
2 800 €
~ 12 891 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Nowe
Creme Horse, Klacz, 8 lat, 148 cm, Cremello Ujeżdżenie - Rekreacja
FR-76130
Mont-Saint-Aignan
9 000 €
~ 41 436 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Creme Horse, Ogier, 13 lat, 165 cm, Cremello
O: HIDALGO | OM: KLEAN BOY
Ujeżdżenie - Hodowla - Rekreacja - Stanówka
FR-46100
Faycelles
8 500 €
~ 39 134 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Creme Horse, Klacz, 10 lat, 152 cm, Cremello Rekreacja
US-43050
Mount Vernon, OH
3 500 $
~ 15 130 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Creme Horse, Wałach, 7 lat, 152 cm, Cremello Skoki
US-29720
Lancaster
3 800 $
~ 16 427 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Q Usuń wszystkie filtry
H

Wykorzystanie i charakterystyka Creme Horse

Kupno Creme Horse - od czego zacząć charakterystykę tych intrygujących zwierząt? Jeźdźców i sympatyków koni zwykle interesują przede wszystkim cechy anatomii. Na początek warto jednak zaznaczyć, że określenie Creme Horse odnosi się głównie do umaszczenia, dlatego grupa ta nie jest jednorodna. Barwa kremowa występuje jednak na tyle rzadko, że możemy spotkać się z opisem określonych cech, jakie występują u tego typu koni. Creme Horse mogą osiągać wysokość do 165 cm w kłębie. Natomiast masa ciała, w zależności od osobnika, waha się od 400 do 550 kg. Głowa jest ładnie zbudowana. Oczy duże, występujące w różnych kolorach, jednak najczęściej są blado niebieskie. Ponadto u koni kremowych częstą cechą jest wydatna szczęka. Szyja jest średnia lub długa, łopatka skośna, ramiona dobrze umięśnione, klatka piersiowa głęboka. Grzbiet stosunkowo krótki, zad okrągły i muskularny. Zawsze, gdy oferowana jest sprzedaż Creme Horse, najważniejsze jest jednak umaszczenie konia. Zwykle ma odcień mieszczący się w zakresie od kości słoniowej do kremowego (co ważne, muszą być jaśniejsze od palomino). Zdarzają się osobniki niemal białe. Grzywa i ogon również mają odcień od bardzo jasnego do ciemnego kremu, stąd zresztą wzięła się nazwa koni. Skóra jest różowa lub lekko brzoskwiniowa, dopuszcza się niewielkie plamki wokół oczu lub warg. Jakiekolwiek cętki na skórze nie są jednak dopuszczalne.

Pochodzenie i historia Creme Horse

Kupno Creme Horse - co wiadomo o dziejach tych ciekawych zwierząt? Ze względu na fakt, iż klasyfikacja jako Creme Horse opiera się głównie na cechach umaszczenia, trudno jest mówić o historii "rasy". W piśmiennictwie lub ofertach sprzedaży Creme Horse czasami pojawiają się dwie kluczowe daty. Pierwszą z nich jest rok 1937, kiedy powstało "American White et American Creme Horse Registry", czyli rejestr koni białych i kremowych. Drugim ważnym momentem był rok 1980, kiedy to powstał oficjalny rejestr koni o kremowym umaszczeniu i różowej skórze, którego założycielką była Ruth Thompson. Wpis w rejestrze mogą uzyskać tylko konie, posiadające określone cechy wyglądu.

Creme Horse w jeździectwie

Creme Horse to koń bardzo wszechstronnie utalentowany i odnoszący sukcesy w różnych dyscyplinach jeździeckich, choć wiele zależy od danego osobnika. Dobrze radzi sobie ze skokami przez przeszkody, jest odpowiednim koniem do ujeżdżania, czyli dresażu. Sprawdza się podczas jazdy na długich dystansach lub w wyścigach konnych. Oczywiście nie wszyscy jeźdźcy, którzy są sympatykami tej rasy, praktykują jazdę wyczynową, bo Creme Horse równie dobrze nadaje się do jazdy rekreacyjnej. Z kremowymi końmi można też spotkać się na różnych pokazach, na których oceniana jest głównie ich prezencja.

Ze względu na jasną maść i większą wrażliwość na promieniowanie słoneczne, niż u koni ciemnych, opieka nad zwierzęciem powinna obejmować zapewnienie mu cienia w upalne dni, gdy słońce świeci najmocniej, czyli mniej więcej w godzinach od 10.00 do 16.00. Stopień wrażliwości na słońce może być kwestią indywidualną.

Creme Horse a American Cream Draft

Wśród ras koni o jasnym umaszczeniu możemy znaleźć, American Creme Draft, jednak warto zaznaczyć, ze nazwy te nie są synonimami. American Creme Draft jest bowiem odrębną rasą, która jednak jest silnie identyfikowana z populacją koni kremowych. American Cream Draft jest koniem zaprzęgowym i jednocześnie jedyną rasą zaprzęgową, która powstała w USA i istnieje do dziś, choć populacja nie jest zbyt duża. Umaszczenie często określa się jako "złoty szampan". Podobnie, jak inne konie typu Creme Horse, dorosłe osobniki mają różową skórę i jasne oczy, które zwykle mają odcień bursztynu lub orzecha laskowego.

i