nowe dzisiaj: 252 | sprzedane: 221
c
k
Image Criollo kupuj i sprzedawaj

Criollo kupuj i sprzedawaj

Criollo to jedna z ras konia domowego, która wywodzi się z Ameryki Południowej. Gatunek ten słynie ze swojej wytrzymałości, odporności oraz umiejętności pracy z bydłem. Ciekawostką jest, ze rasa ta występuje pod różnymi nazwami w danych krajach Ameryki Południowej - np. w Chile koń ten znany jest jako Caballo Chileno (koń chilijski), Llamera w Wenezueli, Paso w Peru, Gujira w Kolumbii. Koń ten jest wciąż dość egzotycznym gatunkiem w Europie, dlatego też kupno Criollo to znakomity sposób na urozmaicenie posiadanej hodowli. Z tego samego powodu sprzedaż Criollo z pewnością nie będzie trwała wiele czasu.

Czytaj więcej b
7 wyników
Criollo
H
g
h


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Platynowe
z filmem
Criollo Mix, Wałach, 10 lat, 155 cm, Tarantowata Rekreacja
NL-6114 RE
Susteren
4 800 €
~ 21 473 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Platynowe
Criollo Mix, Klacz, 4 lat, 149 cm, Srokata Rekreacja - Western
Ricarda Haas
DE-56317
Linkenbach
5 500 €
~ 24 604 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
Criollo, Klacz, Źrebak (03/2020), 150 cm, Ciemnokasztanowata
O: LA NEVADA EL REMOLINO DE NEIVE | OM: ESPINILLO LA PRIMERA
Western - Rekreacja - Pokazy
DE-63920
Großheubach
3 800 €
~ 16 999 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Brązowe
Criollo, Klacz, Źrebak (05/2020), 148 cm, Skarogniada Western - Rekreacja - WKKW - Hodowla
DE-63872
Heimbuchenthal
5 000 € do 10 000 €
Kategoria cenowa ~22 371 zł do 44 735 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Criollo, Ogier, 1 Rok, 145 cm, Gniada
O: PAIHUEN RESENTIDO | OM: LA AMANECIDA CHOCLERO
Cowhorse - Rekreacja - Working Equitation - Ranch Riding
DE-74746
Höpfingen
5 500 €
~ 24 604 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Criollo, Wałach, 8 lat, 144 cm, Bułana
O: SPIRIT | OM: LA AMANECIDA CHOCLERO
Western
DE-74420
Oberrot
6 500 €
~ 29 078 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Criollo, Ogier, 3 lat, 149 cm, Jelenia Ujeżdżenie - Western - Trail - Working Equitation
DE-76703
Kraichtal
12 500 €
~ 55 919 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
H1.
2.
3.

Ricarda Haas (1)

Happy Sporthorses (1)

Kerstin Rehbehn (1)

Kuc (7)

Mix (2)

Wielokrotny wybór
Niemcy (6)

Holandia (1)

Wielokrotny wybór
koń szkółkowy (2)

hipoterapia (1)

dla początkującego (2)

surowy (2)

zajeżdżony (1)

lonżowany (1)

praca z ziemi (3)

pewny w terenie (4)

wszechstronny (5)

koń dla ciężkiego jeźdźca (2)

łatwy w załadunku (2)

dostępny TÜV (1)

doświadczenie w zawodach (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (4)

niepodkuty (3)

bezproblemowy przy kowalu (5)

nadaje się dla dzieci (1)

bezpośrednio od hodowcy (3)

z paszportem koniowatego (5)

wolny od egzemy (4)

Ogłoszeniodawca standardowy (4)

Topseller (3)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (2)

Ogłoszenie na 1. stronie (3)

VAT podlega zwrotowi (1)

Źrebak (2)

ukryj konie aukcyjne (7)

Data wstawienia
od 3 dni (1)

od 1 tygodnia (1)

od 2 tygodni (2)

ykorzystanie i charakterystyka Criollo

Criollo to koń bardzo mocny i posiadający zwartą budowę, charakteryzuje się m.in. szeroką klatką piersiową oraz wyprofilowanymi żebrami. Pochyłe ramiona, umięśniona szyja oraz dość krótkie, lecz silne nogi, tworzą jego unikalną sylwetkę. Bardzo wyraziste jest niskie osadzenie stawów skokowych Criollo. Rasa ta wyróżnia się także lekko wypukłym profilem głowy oraz krótkim grzbietem z mocnymi lędźwiami. Wysokość w kłębie wynosi zazwyczaj od 140 cm do 155 cm, jest to więc relatywnie koń małych lub średnich rozmiarów. Umaszczenie, w którym kupno Criollo jest najłatwiejsze, to bułane. Oprócz tego występują też osobniki o niemal każdej barwie, w tym m.in. srokatej, gniadej, kasztanowatej, a nawet palomino. Sprzedaż Criollo w tym ostatnim umaszczeniu może okazać się niezwykle opłacalnym interesem.

Konie Criollo to zwierzęta niezwykle wytrzymałe i odporne na choroby czy warunki hodowlane i atmosferyczne. Wynika to z faktu, że w swojej ojczyźnie od wieków narażone były zarówno na upalne lata, jak i mroźne zimy. Zaskakiwać może więc też to, że Criollo to konie długowieczne. Ponadto są bardzo inteligentne, chętne do zabawy i pracy, słuchają jeźdźca i wykazują się rozsądkiem. Wszystkie te elementy sprawiają, że kupno Criollo to łakomy kąsek do każdej hodowli, a sprzedaż Criollo często bywa łatwiejsza niż popularniejszych ras koni. Warto też zauważyć, że rasa ma na niskie wymagania żywieniowe.

Pochodzenie i historia Criollo

Dokładne pochodzenie i historia Criollo nie są w pełni znane, istnieje wiele teorii, lecz żadna z nich nie została w pełni potwierdzona i udokumentowana. Najprawdopodobniej zwierzęta te pochodzą od koni hiszpańskich, które na terenie dzisiejszej Argentyny, a później także i innych krajów Ameryki Południowej, pojawiły się w XVI wieku. Największą ich liczbę sprowadził tu w 1535 roku Don Pedro Mendoza, który później założył także Buenos Aires. W czasie walk z tubylczą ludnością wiele koni Criollo uciekło, w ten sposób powstały dzikie i niezwykle liczebne stada. Od momentu rozpoczęcia regularnej hodowli Criollo znacznie bardziej dba się o czystość rasy oraz zachowanie charakterystycznych jej cech. Elementy te są niezwykle istotne i należy o nich pamiętać planując kupno Criollo lub sprzedaż Criollo.

Użytkowanie Criollo

Konie Criollo na przestrzeni lat były użytkowane w różnorodnych celach, ich wykorzystanie zależne było przede wszystkim od aktualnych potrzeb ludności oraz gatunkowych predyspozycji rasy. Criollo od zawsze charakteryzowało tzw. "wyczucie bydła", przez co niezwykle często spotyka się je przy wypasie. Nie boją się innych zwierząt i świetnie wykonują polecenia jeźdźca, dlatego też praca przy wypasie stała się poniekąd ich żywiołem. Z racji swojego temperamentu, ułożenia oraz łatwej współpracy, Criollo sprawdzają się także jako wierzchowce, w tym także na długich i trudnych dystansach. Dlatego poszukując sprawdzonego konia pod siodło lub konia, który spełni się przy naganianiu bydła, bez wątpienia warto rozważyć kupno Criollo. Choć rasa ta nie jest specjalnie spopularyzowana w Europie, doskonale radzi sobie w tutejszych hodowlach i jest chętnie nabywana przed wielu właścicieli stadnin.

i