nowe dzisiaj: 359 | sprzedane: 658
c
k

Criollo kupuj i sprzedawaj

Criollo to jedna z ras konia domowego, która wywodzi się z Ameryki Południowej. Gatunek ten słynie ze swojej wytrzymałości, odporności oraz umiejętności pracy z bydłem. Ciekawostką jest, ze rasa ta występuje pod różnymi nazwami w danych krajach Ameryki Południowej - np. w Chile koń ten znany jest jako Caballo Chileno (koń chilijski), Llamera w Wenezueli, Paso w Peru, Gujira w Kolumbii. Koń ten jest wciąż dość egzotycznym gatunkiem w Europie, dlatego też kupno Criollo to znakomity sposób na urozmaicenie posiadanej hodowli. Z tego samego powodu sprzedaż Criollo z pewnością nie będzie trwała wiele czasu.

Czytaj więcej b
6 wyników
Criollo
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
Wyróżnienie
1 / 6
Criollo Mix, Klacz, 5 lat, 140 cm, Sabino Rekreacja
Ferme du Bois Noir
FR-04250
Turriers
5 800 €
~ 26 270 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Gold
Criollo Mix, Klacz, 5 lat, 140 cm, Sabino Rekreacja
Ferme du Bois Noir
FR-04250
Turriers
5 800 €
~ 26 270 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Criollo, Wałach, 5 lat, Jasnogniada Rekreacja - Cutting - Cowhorse - Western
DE-96317
Kronach
8 500 €
~ 38 499 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Criollo, Klacz, 1 Rok, 145 cm, Gniada
O: TAPE METEJON | OM: LA ESTRELLO
Western - Versatility Ranch Horse - Cowhorse - Hodowla
DE-74746
Höpfingen
5 500 €
~ 24 911 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Bronze
z filmem
Criollo, Klacz, 5 lat, 140 cm, Karodereszowata Rekreacja - Hodowla
DE-29582
Hanstedt I
7 500 €
~ 33 970 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Bronze
Criollo, Klacz, 1 Rok, Overo wszelkich maści Western - Hodowla - WKKW
DE-63872
Heimbuchenthal
5 000 € do 10 000 €
Kategoria cenowa ~22 650 zł do 45 294 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Criollo, Ogier, 11 lat
O: PARAGUIL EL CUARTETO
Hodowla - Stanówka
DE-97840
Hafenlohr
10 000 € do 15 000 €
Kategoria cenowa ~45 297 zł do 67 940 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
HCriollo (6)

Wielokrotny wybór
Ferme du Bois Noir (1)

Inni sprzedawcy Premium
Kuc (6)

Mix (1)

Wielokrotny wybór
Bayerischer Zuchtverband für Kleinpferde und Spezialpferderassen e.V. (1)

Verband der Pony- und Pferdezüchter Hessen e.V. (2)

Francja (1)

Niemcy (5)

Wielokrotny wybór
uznany ogier (1)

surowy (1)

zajeżdżony (2)

lonżowany (2)

praca z ziemi (2)

pewny w terenie (1)

łatwy w załadunku (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (3)

bezproblemowy przy kowalu (2)

bezpośrednio od hodowcy (2)

z paszportem koniowatego (2)

wolny od egzemy (2)

udostępnię do jazdy (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (5)

Topseller (1)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (2)

Ogłoszenie na 1. stronie (1)

VAT podlega zwrotowi (1)

ukryj konie aukcyjne (6)

Data wstawienia
od 1 tygodnia (2)

od 2 tygodni (2)

ykorzystanie i charakterystyka Criollo

Criollo to koń bardzo mocny i posiadający zwartą budowę, charakteryzuje się m.in. szeroką klatką piersiową oraz wyprofilowanymi żebrami. Pochyłe ramiona, umięśniona szyja oraz dość krótkie, lecz silne nogi, tworzą jego unikalną sylwetkę. Bardzo wyraziste jest niskie osadzenie stawów skokowych Criollo. Rasa ta wyróżnia się także lekko wypukłym profilem głowy oraz krótkim grzbietem z mocnymi lędźwiami. Wysokość w kłębie wynosi zazwyczaj od 140 cm do 155 cm, jest to więc relatywnie koń małych lub średnich rozmiarów. Umaszczenie, w którym kupno Criollo jest najłatwiejsze, to bułane. Oprócz tego występują też osobniki o niemal każdej barwie, w tym m.in. srokatej, gniadej, kasztanowatej, a nawet palomino. Sprzedaż Criollo w tym ostatnim umaszczeniu może okazać się niezwykle opłacalnym interesem.

Konie Criollo to zwierzęta niezwykle wytrzymałe i odporne na choroby czy warunki hodowlane i atmosferyczne. Wynika to z faktu, że w swojej ojczyźnie od wieków narażone były zarówno na upalne lata, jak i mroźne zimy. Zaskakiwać może więc też to, że Criollo to konie długowieczne. Ponadto są bardzo inteligentne, chętne do zabawy i pracy, słuchają jeźdźca i wykazują się rozsądkiem. Wszystkie te elementy sprawiają, że kupno Criollo to łakomy kąsek do każdej hodowli, a sprzedaż Criollo często bywa łatwiejsza niż popularniejszych ras koni. Warto też zauważyć, że rasa ma na niskie wymagania żywieniowe.

Pochodzenie i historia Criollo

Dokładne pochodzenie i historia Criollo nie są w pełni znane, istnieje wiele teorii, lecz żadna z nich nie została w pełni potwierdzona i udokumentowana. Najprawdopodobniej zwierzęta te pochodzą od koni hiszpańskich, które na terenie dzisiejszej Argentyny, a później także i innych krajów Ameryki Południowej, pojawiły się w XVI wieku. Największą ich liczbę sprowadził tu w 1535 roku Don Pedro Mendoza, który później założył także Buenos Aires. W czasie walk z tubylczą ludnością wiele koni Criollo uciekło, w ten sposób powstały dzikie i niezwykle liczebne stada. Od momentu rozpoczęcia regularnej hodowli Criollo znacznie bardziej dba się o czystość rasy oraz zachowanie charakterystycznych jej cech. Elementy te są niezwykle istotne i należy o nich pamiętać planując kupno Criollo lub sprzedaż Criollo.

Użytkowanie Criollo

Konie Criollo na przestrzeni lat były użytkowane w różnorodnych celach, ich wykorzystanie zależne było przede wszystkim od aktualnych potrzeb ludności oraz gatunkowych predyspozycji rasy. Criollo od zawsze charakteryzowało tzw. "wyczucie bydła", przez co niezwykle często spotyka się je przy wypasie. Nie boją się innych zwierząt i świetnie wykonują polecenia jeźdźca, dlatego też praca przy wypasie stała się poniekąd ich żywiołem. Z racji swojego temperamentu, ułożenia oraz łatwej współpracy, Criollo sprawdzają się także jako wierzchowce, w tym także na długich i trudnych dystansach. Dlatego poszukując sprawdzonego konia pod siodło lub konia, który spełni się przy naganianiu bydła, bez wątpienia warto rozważyć kupno Criollo. Choć rasa ta nie jest specjalnie spopularyzowana w Europie, doskonale radzi sobie w tutejszych hodowlach i jest chętnie nabywana przed wielu właścicieli stadnin.

i