c

Czeski koń gorącokrwisty (CSFR) - konie na sprzedaż

CSRF to rasa określana jako czeskie konie ciepłokrwiste lub czeskie konie gorącokrwiste. Choć nie należy ona do najpopularniejszych na kontynencie, to jednak cieszy się uznaniem wśród wielu hodowców. Wbrew pozorom też, dosyć umiarkowane rozpowszechnienie gatunku może bardzo korzystnie wpłynąć na cenę możliwą do osiągnięcia planując sprzedaż CSRF. Natomiast kupno CSRF to znakomity sposób na urozmaicenie posiadanej hodowli oraz dodanie do niej nieco rzadszego osobnika. Czeski koń gorącokrwisty jest utalentowany pod kątem sportowym, a do tego prezentuje się niezwykle estetycznie i elegancko.

Czytaj więcej b
Wyróżnienie
1 / 6
z filmem
Czeski koń gorącokrwisty (CSFR), Wałach, 4 lat, 168 cm, Siwa
O: CHARLES BLUE | OM: CORRADO II
Skoki
dostępny TÜV
bezpośrednio od hodowcy
CZ-35301
Marienbad
16 000 €
~ 73 664 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
1 wyników
Filtr
1 wyników
Usuń wszystkie filtry
Dodaj wyszukiwanie:
Zapisz wyszukiwanie
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Platynowe
1 / 6
z filmem
Czeski koń gorącokrwisty (CSFR), Wałach, 4 lat, 168 cm, Siwa
O: CHARLES BLUE | OM: CORRADO II
Skoki
Tereza Bezroukova
CZ-35301
Marienbad
16 000 €
~ 73 664 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Q Usuń wszystkie filtry
H

Wykorzystanie i charakterystyka CSRF

CSRF to bez wątpienia piękne konie, które zachwycają zarówno hodowców, jak i postronnych obserwatorów. Czeskie konie gorącokrwiste posiadają mocną i silną szyję osadzoną na szlachetnym korpusie, bardzo widoczna jest też szeroka i umięśniona klatka piersiowa. Mimo tego cała sylwetka CSRF jest raczej smukła, co nadaje im lekkości, która doskonale współgra z ich skocznością i zwinnością. Konie tej rasy charakteryzują również: długi grzbiet, twarde kopyta oraz silny zad i kończyny, ponadto posiadają grubą grzywę i ogon. Estetyka konia może mieć wpływ na to, jak opłacalne będzie kupno CSRF lub sprzedaż CSRF.

Czeskie konie gorącokrwiste należą do długowiecznych i bezpretensjonalnych, posiadają również dość żywiołowy i energiczny temperament. Mimo to CSRF są nadzwyczaj chętne do nauki i nabywania nowych umiejętności, co zresztą przychodzi im bardzo łatwo. Najczęstsze umaszczenie to kasztanowate i czarne, oprócz tego czeskie konie gorącokrwiste występują w wielu barwach podstawowych.

Pochodzenie i historia CSRF

Historia tej rasy nie jest w pełni znana, nie ulega jednak wątpliwości, że czeskie konie ciepłokrwiste żyły już w czasach Cesarstwa Austro-Węgierskiego, a więc w latach 1876-1918. W hodowlach prowadzonych w XIX wieku doszło do krzyżowania rasy z końmi włoskimi i hiszpańskimi, spore piętno odcisnęły też niemieckie konie gorącokrwiste. Wszystko to pozwoliło na uzyskanie genów predysponujących CSRF to uprawiania dyscyplin sportowych, a w szczególności konkurencji skoków przez przeszkody. Poszukując energicznego i żywiołowego konia z pewnością warto rozważyć kupno CSRF, sprzedaż CSRF to natomiast często możliwość szybkiego zarobku.

Najsłynniejszą linią CSRF jest „Bystry”, której założycielem był ogier nazwany 469, urodzony w 1919 roku. Jego potomkowie cechują się solidnością oraz znakomitą motoryką, najczęściej występują w gniadym umaszczeniu. CSRF hodowane są głównie w Czechach, jedna z najpopularniejszych stadnin mieści się w Kladruback.

Użytkowanie CSRF

Jak słusznie zauważono już wcześniej, CSRF to konie o świetnych umiejętnościach sportowych, znakomicie radzą sobie w ujeżdżeniu, wyścigach konnych oraz oczywiście konkursach skoków przez przeszkody. Co ciekawe, rasa ta dobrze sprawdza się również przy lżejszej pracy w gospodarstwie rolnym i leśnym oraz podczas polowań. Z uwagi na stały rozwój technologii, CSRF coraz rzadziej są jednak wykorzystywane jako zwierzęta juczne czy pociągowe. Populacja tego gatunku wynosi około kilkudziesięciu tysięcy, kupno CSRF może być więc traktowane jako wyjątkowa i niemal prestiżowa transakcja.

Hodowla CSRF

Hodowla CSRF nie wymaga specjalnego podejścia czy nadzwyczaj wyśrubowanych warunków. Wynika to z faktu, iż konie te są w pełni przystosowane do przebywania w klimacie umiarkowanym i dobrze znoszą panujące w tym regionie lata i zimy. Nieco inaczej należy jednak postępować z CSRF przeznaczonymi do udziału w zawodach sportowych, wymagają one paszy wyższej jakości oraz większej troskliwości właściwie w każdym aspekcie. Ponadto należy zwracać uwagę na stan kopyt oraz sierści, regularnie je czyścić i pielęgnować. Podobnie jak wszystkie konie gorącokrwiste, CSRF mają żywiołowy temperament, o czym trzeba pamiętać, jeżeli mają się one znaleźć w jednym stadzie z innymi końmi. Raczej nie sprawiają wtedy problemów, w wyjątkowych sytuacjach może jednak dochodzić do konfliktów. Nie zmienia to jednak faktu, iż hodowla CSRF to znakomity pomysł dla wielu stadnin.

i