nowe dzisiaj: 256 | sprzedane: 220
c
k
Image Folblut irlandzki kupuj i sprzedawaj

Folblut irlandzki kupuj i sprzedawaj

Kupno folbluta irlandzkiego - jakie są najważniejsze cechy koni tej rasy oraz w jaki sposób są użytkowane? Folblut irlandzki jest koniem bardzo cenionym przez jeźdźców, a Irlandia stanowi obecnie jeden z najważniejszych regionów hodowli koni pełnej krwi angielskiej obok Kentucky w USA i oczywiście Anglii. Bujne i żyzne pastwiska tego kraju stanowią idealne warunki życia dla folblutów, które mogą tam rozwijać się w najlepszy możliwy sposób. Kiedy więc oferowana jest sprzedaż folbluta irlandzkiego, na pewno warto rozważyć tę ofertę. Oto kilka kluczowych informacji na temat cech wyglądu i temperamentu przedstawicieli tej rasy, a także parę słów na temat jej historii.

Czytaj więcej b
9 wyników
Folblut irlandzki
H


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia standardowe
Folblut irlandzki Mix, Klacz, 10 lat, 167 cm, Gniada Ujeżdżenie - Pleasure
NL-3084LL
Rotterdam
5 750 €
~ 25 723 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Folblut irlandzki, Klacz, 6 lat, 163 cm, Gniada
O: ELZAAM (AUS) | OM: MONTJEU
WKKW
DE-22889
Tangstedt
6 500 €
~ 29 078 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Folblut irlandzki, Wałach, 8 lat, 160 cm, Skarogniada Rekreacja
FR-34600
Hérépian
2 800 €
~ 12 526 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Folblut irlandzki, Klacz, 21 lat, 157 cm, Gniada Rajdy - Hodowla
FR-25550
Bavans
1 500 €
~ 6 710 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Brązowe
Folblut irlandzki, Wałach, 10 lat, 165 cm, Skarogniada WKKW
FR-85180
Le Château-d'Olonne
3 700 €
~ 16 552 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Folblut irlandzki, Klacz, 8 lat, 155 cm, Srokata Rekreacja
DE-48683
Ahaus
3 500 €
~ 15 657 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Folblut irlandzki, Wałach, 8 lat, 159 cm, Kasztanowata Rekreacja - Rajdy
PL-64-000
Darnowo
2 500 €
~ 11 184 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Folblut irlandzki, Klacz, 5 lat, 154 cm, Gniada Rekreacja - Hodowla
DE-27612
Loxstedt
3 800 €
~ 16 999 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Folblut irlandzki, Klacz, 5 lat, 162 cm, Kasztanowata
O: TAMAYUZ | OM: INDIAN RIDGE
Wyścigi - Ujeżdżenie
NL-3984LK
Odijk
2 500 € do 5 000 €
Kategoria cenowa ~11 187 zł do 22 368 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
H1.
2.
3.
Koń pełnej krwi (9)

Mix (1)

Wielokrotny wybór
Niemcy (3)

Francja (3)

Holandia (2)

Polska (1)

Wielokrotny wybór
zajeżdżony (2)

lonżowany (2)

umowa o ochronie (1)

ze sprzętem (1)

praca z ziemi (2)

pewny w terenie (2)

łatwy w załadunku (3)

nauczony prowadzenia na kantarze (1)

niepodkuty (2)

bezproblemowy przy kowalu (4)

z paszportem koniowatego (1)

wolny od egzemy (2)

Ogłoszeniodawca standardowy (9)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (3)

ukryj konie aukcyjne (9)

Data wstawienia
od 2 tygodni (1)

Wykorzystanie i charakterystyka folbluta irlandzkiego

Sprzedaż folbluta irlandzkiego - zacznijmy od scharakteryzowania jego cech zewnętrznych. Rozmiary członków tej rasy mogą być bardzo zróżnicowane. Niektóre konie mierzą 150 cm, inne osiągają w kłębie nawet do 170 cm. Co do umaszczenia, występuje tu duże zróżnicowanie i można spotkać się ze wszystkimi podstawowymi maściami. Do częściej występujących należą natomiast osobniki gniade i kasztanowate. Włosie jest krótkie i dosyć delikatne. Głowa u koni tej rasy jest mała lub średnia, sucha, zazwyczaj o prostym profilu. Charakterystyczna jest skośna łopatka, która umożliwia osiąganie dużych prędkości w galopie. Pęciny są długie, suche oraz elastyczne. Ogólną budowę można określić jako elegancką, jednak trzeba pamiętać, że konie te są hodowane przede wszystkim pod kątem umiejętności sportowych i wygląd ma tutaj znaczenie drugorzędne. Ktoś, kto planuje kupno folbluta irlandzkiego musi też wiedzieć, że nie tylko jego budowa jest typowo wyścigowa, ale również temperament. Konie te są bardzo żywe i potrzebują wiele ruchu.

Pochodzenie i historia folbluta irlandzkiego

Kiedy oferowana jest sprzedaż folbluta irlandzkiego, warto poznać przynajmniej kilka podstaowywoch faktów na temat jego dziejów. Folblut to alternatywna nazwa dla konia pełnej krwi angielskiej. Współczesny folblut wywodzi się od ogierów orientalnych, które przybyły do Anglii w XVIII wieku. Podobno wpływ na rozwój rasy miały również konie Irish Hobby. Światową sławę wierzchowce zdobyły natomiast po eksporcie do USA.

Hodowla irlandzka również jednak rozwijała się bardzo prężnie. Rasa została zarejestrowana w Irish Horse Board w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Kupno folbluta irlandzkiego jest więc inwestycją w konia z długą historią, a rasa ta ma spore grono miłośników, którzy doceniają w nich ogromne możliwości jeździeckie.

Współcześnie hodowle znajdują się nie tylko w Anglii, Irlandii oraz USA, ale również we Francji, Japonii czy Australii. W naszym kraju działa natomiast Polski Związek Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej.

Użytkowanie folbluta irlandzkiego

W dawniejszych latach folblut irlandzki był użytkowany głównie w trakcie polowań oraz oczywiście w wyścigach konnych, w których radził sobie znakomicie. Dziś jednak jego użytkowanie jest przede wszystkim sportowe. Popularnymi dyscyplinami są skoki przez przeszkody oraz przede wszystkim gonitwy, wszak folbluty to najszybsze konie na świecie. W obrębie rasy można wyróżnić wierzchowce, specjalizujące się w wyścigach na krótkich dystansach, wówczas konie są lepiej umięśnione i bardziej postawne. Osobniki sprawdzające się lepiej w wyścigach długodystansowych mają natomiast nieco lżejszą budowę. Ciekawostką jest, że o koniu, który jeszcze nie ma na koncie wygranej w wyścigu, mówi się "maiden", czyli "dziewica".

Nie tylko gonitwy są jednak dziedziną, w której konie pełnej krwi angielskiej mają szansę dać popis możliwości. Ich niewątpliwą zaletą jest bowiem dużą wszechstronność. Do popularnych konkurencji, w których trenowane są folbluty, należy na przykład ujeżdżanie (inaczej dresaż). Często można je podziwiać także na zawodach WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego), obejmujących 3 próby: ujeżdżania, skoków przez przeszkody oraz próbę terenową. Tego typu turnieje są niewątpliwie wielkim sprawdzianem dla konia i jeźdźca, który musi wykazać się sporym doświadczeniem. Ponadto folbluty irlandzkie wystawiane są na pokazach albo użytkowane do gier konnych, czyli głównie polo. Oczywiście jako wierzchowce o imponujących możliwościach sportowych, służą także do udoskonalania innych ras.

i