c

Kathiawari - konie na sprzedaż

Kupno i sprzedaż Kathiawari - przed dokonaniem transakcji warto zapoznać się z informacjami na temat cech przedstawicieli tej rasy. Kathiawari to indyjska rasa koni, która z powodu cech sylwetki jest czasami porównywana do koni czystej krwi arabskiej. Kathiawari został pierwotnie wyhodowany jako pustynny koń wojenny do użytku na długich dystansach i trudnym terenie, a ponadto potrafiący przetrwać na niskich racjach pokarmu i wody. Rasa jest odporna na choroby, dzielna i zwinna. Na przestrzeni lat konie te były użytkowane na różne sposoby. Obecnie sprawdzają się bardzo dobrze zarówno w jeździe rekreacyjnej, jak i sportowej.

Czytaj więcej b
0 wyników
Filtr
0 wyników
Usuń wszystkie filtry
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
s Nic nie znaleziono? Zapisz wyszukiwanie teraz!
Zapisz wyszukiwanie, a my wyślemy Ci e-mail jak tylko znajdziemy coś dla Ciebie.
Zapisz wyszukiwanie
Q Usuń wszystkie filtry
H

Wykorzystanie i charakterystyka Kathiawari

Kupno i sprzedaż Kathiawari - jakie są najważniejsze cechy przedstawicieli tej rasy? Ich wysokość w kłębie wynosi zwykle od 140 do 150 cm. Średnia waga klaczy to około 275 kg, natomiast ogierów 325 kg. Umaszczenie bywa różne, najczęściej występującym jest kasztanowate, można się również spotkać z osobnikami maści gniadej lub siwej, natomiast nie występuje kara. Kathiawari ma wklęsły profil z szerokim czołem i krótkim pyskiem. Szyja i tułów są proporcjonalne oraz stosunkowo krótkie, a głowa i ogon noszone wysoko. Jedną z bardziej charakterystycznych dla tej rasy cech są uszy, które wyginają się do wewnątrz. Kathiawari ma najbardziej zakrzywione uszy spośród wszystkich ras koni. Jeśli chodzi o cechy osobowości i temperament, konie tej rasy cieszą się dobrą opinią jako zwierzęta o żywym usposobieniu, bardzo inteligentne i sympatyczne w kontakcie z człowiekiem. Są też bardzo wytrzymałe. Podobnie, jak inne zwierzęta pustyni, są w stanie przerwać długi okres czasu bez pożywienia i wody. W przeszłości przedstawicieli rasy użytkowano jako konie bojowe oraz wierzchowce kawalerii. Dziś ich wykorzystanie jest również dosyć wszechstronne. Oprócz pełnienia roli konia wierzchowego w sporcie i rekreacji Kathiawari jest koniem policyjnym. Rejestr rasy prowadzony jest przez Stowarzyszenie Hodowców Koni Kathiawari, które organizuje również coroczne wystawy.

Pochodzenie i historia Kathiawari

Osoby, które interesuje kupno i sprzedaż Kathiawari, zapewne interesuje, skąd wywodzi się rasa. Niestety, jej początki nie są do końca jasne. Podobno wszystko zaczęło się od morskiej katastrofy, w trakcie której u wybrzeży Indii zatonął arabski statek, przewożący konie wyścigowe. Kilka z nich przetrwało i dotarło na brzeg. Gdy zadomowiły się w nowym kraju, zaczęły krzyżować się z indyjskimi kucami i tak właśnie powstała rasa Kathiawari. Jej początek datuje się na przełom XIII i XIV wieku. Nazwa rasy wzięła się od półwyspu, na którym miał miejsce jej początek, czyli Kathijawar w południowo-zachodniej części prowincji Gudźarat.

Kathiawari w jeździectwie

Kathiawari cieszy się dużą sympatia wśród jeźdźców. Dawniej cieszył się opinią dobrego wierzchowca kawalerii. Z początku używano ich w kawalerii Imperium Marathów (państwo indyjskie, istniejące od 1674 do 1818 roku), później, do końca pierwszej wojny światowej, w armii indyjskiej. Obecnie używane są w celach jucznym lub do jazdy wierzchem w różnych konkurencjach sportowych. Niektóre konie są używane także przez indyjskie siły policyjne. Słyną nie tylko z wytrzymałości, ale i sporej odwagi.

Kathiawari a inne rasy koni indyjskich

Konie Kathiawari są blisko spokrewnione z rasą Marwari, pochodzącą z regionu Marwar w Radżastanie, rasy te są ze sobą grupowane ze względu na genetyczne podobieństwo. Pozostałe cztery rasy koni indyjskich, czyli Bhutia, Manipuri, Spiti i Zaniskari, stanowią natomiast odrębną grupę. Kathiawari i Marwari są do siebie podobne również pod względem wyglądu, na przykład obie rasy mają zakrzywione uszy. Osobniki Kathiawari są jednak niższe i mają mniejszy obwód klatki piersiowej. Różnią się także pod względem umaszczenia, gdyż o ile Kathiawari przeważnie są kasztanowate, wśród Marwari dominują osobniki maści karej.

i