nowe dzisiaj: 419 | sprzedane: 685
c

Kłusak - konie na sprzedaż

Nowoczesne wyścigi w specjalnych, dwukołowy wózkach, które określa się także sulkami, a rzadziej zaprzęgami, mają swoich fanów na całym świecie. Konie, które wykorzystuje się w tej dyscyplinie sportu określa się kłusakami, których historia liczy sobie aż kilka wieków. Po ich budowie i sylwetce łatwo można dostrzec, że w ich żyłach płynie niemała domieszka pełnej krwi innych raz. Należy jednak pamiętać, że kłusaki mają naturalną zdolność do poruszania się kłusem, co jest z kolei absolutną podstawą i najważniejszym wymaganiem w tego typu wyścigach. Na przestrzeni lat w różnych krajach pojawiło się co najmniej kilka odmian kłusaków, dlatego też poszukując takiego konia, należy mieć to na uwadze. Często też doświadczeni nabywcy i jeźdźcy poszukują młodych koni o doskonałym potencjale do rozwoju swoich umiejętności pod kątem przyszłych startów. Oprócz wyjątkowych predyspozycji, kłusaki od lat zachwycają swoim znakomitym i niezwykle estetycznym, sportowym wyglądem.

Czytaj więcej b
Wyróżnienie
1 / 6
American Quarter Horse, Wałach, 13 lat, 155 cm, Ciemnokasztanowata Kłusaki - Versatility Ranch Horse
US-50278
Zearing ia
3 500 $
~ 15 308 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 3
Trotter włoski, Klacz, 8 lat Kłusaki
IT-1234
Torino
20 000 €
~ 94 387 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
7 wyników
Filtr
7 wyników
KłusakH
Usuń wszystkie filtry
Dodaj wyszukiwanie:
yKlacz yKoń pełnej krwi yGniada yKoń gorącokrwisty yAmerican Quarter Horse yKłusak niemiecki yWałach
Zapisz wyszukiwanie
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Platynowe
1 / 3
Trotter włoski, Klacz, 8 lat Kłusaki
IT-1234
Torino
20 000 €
~ 94 387 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Platynowe
1 / 6
American Quarter Horse, Wałach, 13 lat, 155 cm, Ciemnokasztanowata Kłusaki - Versatility Ranch Horse
Platinum Equine Auction
US-50278
Zearing ia
3 500 $
~ 15 308 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Bronze
1 / 7
z filmem
Kłusak francuski, Klacz, 4 lat, 161 cm, Gniada
O: VOLTIGEUR DE MYRT | OM: PAISY DREAM
Kłusaki
FR-53400
NIAFLES
6 500 €
~ 30 676 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Inne konie pełnej krwi, Klacz, 20 lat, 160 cm, Gniada Kłusaki
DE-84347
Pfarrkirchen
300 €
~ 1 416 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Kłusak niemiecki, Klacz, 11 lat, 157 cm, Gniada Kłusaki
DE-25355
Heede
1 500 €
~ 7 079 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
American Quarter Horse, Wałach, 10 lat, 152 cm, Izabelowata Kłusaki - Cowhorse
US-80902
Colorado springs
8 000 $
~ 34 989 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Kłusak niemiecki, Klacz, 7 lat, 160 cm, Cisawa Kłusaki - Ujeżdżenie
NL-1934GS
Egmond aan den Hoef
3 000 €
~ 14 158 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
HAmerican Quarter Horse (2)

Inne konie pełnej krwi (1)

Kłusak francuski (1)

Kłusak niemiecki (2)

Trotter włoski (1)

Wielokrotny wybór
Platinum Equine Auction (1)

Inni sprzedawcy Premium
Koń gorącokrwisty (3)

Koń pełnej krwi (4)

Wielokrotny wybór
Kłusak (7)

Cowhorse (1)

Konie ujeżdżeniowe (1)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Versatility Ranch Horse (1)

Wielokrotny wybór
Klacz (5)

Wałach (2)

Wielokrotny wybór
Cisawa (1)

Ciemnokasztanowata (1)

Gniada (3)

Izabelowata (1)

Wielokrotny wybór
Francja (1)

Holandia (1)

Niemcy (2)

Stany Zjednoczone (2)

Włochy (1)

Wielokrotny wybór
koń do towarzystwa (ograniczona użytkowość) (1)

koń szkółkowy (1)

hipoterapia (1)

lonżowany (1)

ze sprzętem (1)

praca z ziemi (2)

pewny w terenie (1)

wszechstronny (1)

łatwy w załadunku (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (2)

niepodkuty (2)

bezproblemowy przy kowalu (1)

z paszportem koniowatego (2)

wolny od egzemy (2)

Ogłoszeniodawca standardowy (6)

Topseller (1)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (2)

Ogłoszenie na 1. stronie (2)

ukryj konie aukcyjne (7)

Data wstawienia
od 2 dni (1)

od 3 dni (1)

od 1 tygodnia (1)

od 2 tygodni (2)

Charakterystyka kłusaków

Wybitne konie kłusaki są wysportowane, podobnie jak np. konie wyścigowe. Charakteryzują się dużymi, zdrowymi sercami oraz znakomitą pojemnością płuc, dzięki czemu świetnie radzą sobie podczas rajdów na różnych dystansach odbywających się na specjalnie przygotowanych torach. Jak wskazuje sama nazwa tego typu koni, kłusaki mają naturalne predyspozycje do poruszania się kłusem, podczas którego widoczny jest niewielki wznos przy znacznie większym wydłużeniu kroku. Kłusaki należy precyzyjnie szkolić, aby podczas gonitw nie przechodziły z kłusu do galopu, co stanowi najważniejszy powód do dyskwalifikacji podczas wyścigu.

Kłusaki: najlepsze rasy

Największy splendor z uwagi na wyhodowanie doskonałej rasy kłusaków z pewnością powinien spłynąć na Stany Zjednoczone, gdzie rozwinięto rasę Standardbred, jej początku datuje się jeszcze na XVIII wiek. Konie rasy Standardbred mają wyraźnie dłuższe ciała w porównaniu do większości koni, co z kolei znacząco ułatwia im udane starty w wyścigach kłusaków. Celem hodowli było stworzenie koni, które mogą pokonać dystans jednej mili w czasie krótszym niż 2 minuty i 30 sekund. W Stanach Zjednoczonych tylko konie Standardbred kwalifikują się zarówno do wyścigów kłusaków, jak i tradycyjnych wyścigów zaprzęgów.

Uznanych ras kłusaków jest oczywiście znacznie więcej. Wystarczy wspomnieć choćby o rasie Orlov Trotter (kłusak orłowski), która pochodzi z Rosji. W Europie obie wspomniane rasy często są ze sobą krzyżowane, aby osiągać jeszcze lepsze rezultaty sportowe. Wyścigi kłusaków cieszą się ogromną popularnością we Francji, stąd też pochodzą bardzo szanowane kłusaki francuskie. Swoje kłusaki posiadają też kraje skandynawskie, jak np. kłusaki szwedzkie czy specjalna rasa nordycka kłusaków.

Kłusaki w jeździectwie

Kłusaki rozwijane były niemal równolegle w Wielkiej Brytanii, USA oraz w Europie na przełomie XVIII i XIX wieku. Wprowadzane udoskonalenia i coraz to nowsze metody hodowli sprawiały, że używane wózki spełniały wyższe standardy, a konie osiągały lepsze wyniki w wyścigach. Wielka Brytania zasłynęła ze swoich kłusaków z Norfolk i Yorkshire, które były powszechnie używane do krzyżowania z innymi rasami. Stany Zjednoczone natomiast w ogromnym stopniu przysłużyły się do rozpowszechnienia tego sportu na całym świecie - dotyczy to nie tylko dalszego rozwoju kłusaków samych w sobie, ale też obiektów i torów, które dziś zachwycają kibiców. Zresztą dystans jednej mili jest stosowany do dziś. Najwięcej wyścigów odbywa się w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, sport ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem także we Francji, Włoszech, Rosji i Skandynawii. Jednym z najsłynniejszych wyścigów kłusaków na świecie jest The Prix d'Amérique na słynnym Hipodromie Vincennes w Paryżu. W Polsce wyścigi kłusaków dopiero zyskują na popularności, stopniowo mają coraz więcej fanów. Obecnie zawody odbywają się na torze we Wrocławiu (WTWK Partynice), w Warszawie na Służewcu oraz na hipodromie w Sopocie. W 1997 roku założono Stowarzyszenie Hodowców i Użytkowników Kłusaków z siedzibą we Wrocławiu. Organizacja dba m.in. o rozwój rasy kłusaków w Polsce.

i