nowe dzisiaj: 196 | sprzedane: 112
c
k
Image Knabstrup kupuj i sprzedawaj

Knabstrup kupuj i sprzedawaj

Knabstrup to wyjątkowa rasa koni gorącokrwistych, która pochodzi z Danii. Wyróżniają się przede wszystkim jedyną w swoim rodzaju tarantowatą maścią, która od lat zachwyca hodowców i miłośników koni na całym świecie. Mając na uwadze kupno knabstrupa lub sprzedaż knabstrupa należy pamiętać, że obecnie wyróżnia się dwa typy tych koni: stary, barokowy oraz lżejszy, sportowy. Ponadto spotykane są też kuce tej rasy. Ta swoista różnorodność w obrębie jednej rasy wywołana jest wieloletnim brakiem konsekwencji oraz należytych kontroli w zakresie krzyżowania, przez co dochodziło do mieszania z różnymi gatunkami koni gorącokrwistych.

Czytaj więcej b
7 wyników
Knabstrup
H
Wyróżnienie
1 / 8
Knabstrup, Ogier, 1 Rok, 163 cm
O: HOUDINI AT LITTLE UNCLE | OM: FAUST AF ELMELYGARD
Pleasure
GB-RG200BN
Newbury
do negocjacji ~38 291 zł8 000 £
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Platynowy
Knabstrup, Wałach, 8 lat, 155 cm, Tarantowata Rekreacja
CASU21 Corporation
ES-14300
Villaviciosa de Córdoba
~25 544 zł6 000 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Platynowy
Knabstrup, Ogier, 1 Rok, 163 cm
O: HOUDINI AT LITTLE UNCLE | OM: FAUST AF ELMELYGARD
Pleasure
GB-RG200BN
Newbury
do negocjacji ~38 291 zł8 000 £
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Knabstrup, Klacz, 11 lat, 152 cm, Biała
O: KRISTOBAL AF COCO | OM: ELITEHENGST POCO MEJOR AF SILVER
Rekreacja - Ujeżdżenie
GB-NE65 8QX
Longhorsley
do negocjacji ~5 744 zł1 200 £
Zapamiętaj ogłoszenie
Knabstrup, Klacz, 3 lat, 162 cm, Tarantowata Hodowla - Ujeżdżenie - Skoki - WKKW
DE-94553
Mariaposching
Kategoria cenowa
2 500 € do 5 000 € / ~10 648 zł do 21 287 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Knabstrup, Klacz, 3 lat, 155 cm, Tarantowata Rekreacja - Skoki - Barok - Chody specjalne
DE-04668
Grimma
do negocjacji ~13 624 zł3 200 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Knabstrup, Klacz, 3 lat, 155 cm, Tarantowata Rekreacja - Ujeżdżenie
DE-04668
Böhlen
do negocjacji ~13 624 zł3 200 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Knabstrup, Ogier, 1 Rok, Tarantowata Hodowla
DE-55595
Winterbach
do negocjacji ~24 693 zł5 800 €
Zapamiętaj ogłoszenie
H1.
2.
3.

CASU21 Corporation (1)

Koń gorącokrwisty (7)

Mix (2)

Wielokrotny wybór
Niemcy (4)

Wielka Brytania (2)

Hiszpania (1)

Wielokrotny wybór
surowy (3)

zajeżdżony (1)

lonżowany (2)

praca z ziemi (1)

wszechstronny (2)

koń dla ciężkiego jeźdźca (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (5)

niepodkuty (4)

bezpośrednio od hodowcy (3)

z paszportem koniowatego (5)

wolny od egzemy (4)

Ogłoszeniodawca standardowy (6)

Topseller (1)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (1)

Ogłoszenie na 1. stronie (2)

ukryj konie aukcyjne (7)

Data wstawienia
od 1 tygodnia (1)

od 2 tygodni (2)

Wykorzystanie i charakterystyka knabstrupa

Knabstrupy to konie przeciętnych rozmiarów, ich wysokość w kłębie wynosi zwykle około 155 cm. Ponadto konie te mają raczej niewielką głowę z typowym rybim okiem (czyli białą tęczówką) oraz nakrapianym pyskiem. Charakterystyczna jest też krótka szyja, strome łopatki oraz długi i szeroki grzbiet. Oprócz tego knabstrupery posiadają muskularny zad oraz krótkie, lecz bardzo mocne nogi z pręgowanymi kopytami. Starszy typ knabstrupa (barokowy) ma kościstą budowę, jest bardzo wytrzymały, inteligentny i łagodny, obecnie spotyka się go coraz rzadziej. Natomiast nowszy typ knabstrupa jest masywniejszy i ma niejednorodne umaszczenie. I to właśnie ten ostatni element często decyduje o tym, jak kosztowne będzie kupno knabstrupa i sprzedaż knabstrupa. Najcenniejsze są taranty o wzorze leoparda, czyli z białą sierścią pokrytą wieloma wyraźnymi kropkami. Ponadto występują m.in. osobniki o wzorze czapraczym (plamki podobne do płatków śniegu).

Knabstrupy mają bardzo silny charakter, nie są jednak końmi krnąbrnymi czy trudnym w prowadzeniu. Wręcz przeciwnie - cechują się spokojnym i zrównoważonym temperamentem, przyjaznym usposobieniem, inteligencją i odwagą, są przy tym bardzo pojętne i szybko opanowują nowe umiejętności. Dlatego też nierzadko występują w cyrkach i na pokazach. Znane są też z ambicji, nie trawią nudy, a do tego bardzo szybko i mocno przywiązują się do swojego opiekuna.

Pochodzenie i historia knabstrupa

Początki rasy knabstrupów sięgają XVI wieku i związane są ze starym gatunkiem frederiksborgów żyjących na terenie Danii. W 1535 roku założono stadninę koni Frederiksborger, gdzie hodowane były "barwne" konie na potrzeby królewskiego dworu. W późniejszym czasie ten typ konia stracił na popularności, co spowodowało ograniczenie ich hodowli. Knabstrupery wróciły do łask dopiero pod koniec XVIII wieku, kiedy to dzięki zabiegom majora Lunna, hodowla rasy ponownie zyskała na znaczeniu. Od tego czasu za założycieli rasy uważa się klacz Flaebehoppen oraz ogiera po niej. Planując kupno knabstrupa lub sprzedaż knabstrupa warto zwrócić uwagę na fakt, że przez wiele lat nie prowadzono w Danii ksiąg stadnych. Takową założono dopiero w 1970 roku, kiedy to powstał związek Knabstrupperforeningen for Denmark.

Knabstrupy w jeździectwie

Jak już podkreślono nieco wcześniej, knabstrupy to konie niesamowicie inteligentne, uzdolnione i pojętne, dlatego też można spotkać się z ich bardzo różnorodnych użytkowaniem. Zwierzęta te są wprost stworzone pod siodło, często startują w dyscyplinach typu western, a także klasycznych, takich jak skoki, dresaż czy powożenie, ponadto wykorzystywane są np. w zaprzęgach i do bryczki. Przy odpowiednim treningu knabstrupy mogą być użytkowane w szkółkach jazdy konnej. Oprócz tego knabstrupy sprawdzają się jako konie rodzinne i konie rekreacyjne. Z uwagi na swoje wyjątkowe i niezwykle atrakcyjne umaszczenie, knabstrupy często biorą udział w paradach i różnego rodzaju pokazach. Wszystko to sprawia, że kupno knabstrupa może być opłacalną inwestycją, tym bardziej, że są one wymagające pod względem hodowli. Nabywając konia tej rasy hodowca zyskuje nieprawdopodobne możliwości jego wykorzystania, a także zwierzę wyglądające zarazem egzotycznie i niesamowicie elegancko.

i