nowe dzisiaj: 286 | sprzedane: 728
c
k

Koń arabsko-berberyjski kupuj i sprzedawaj

Kupno i sprzedaż konia berberyjskiego - przed podjęciem decyzji dobrze jest poznać kilka faktów na temat tej ciekawej rasy. Berber, bo tak brzmi skrótowa nazwa konia, pochodzi z północnej Afryki. Jest koniem niedużym, a jego wysokość w kłębie wynosi zwykle od 140 do 150 cm. Istotną zaletą Berbera jest wytrzymałość, konie te potrafią być także bardzo szybkie. Sprawdzają się zarówno z jeździe rekreacyjnej, jak i sportowej, często biorą udział w zawodach. Berber jest doceniany przez hodowców w różnych krajach europejskich, w tym Polsce. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Czytaj więcej b
7 wyników
Koń arabsko-berberyjski
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
Wyróżnienie
1 / 10
z filmem
Zapamiętaj ogłoszenie
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Złote
z filmem
Koń arabsko-berberyjski, Klacz, 2 lat, 155 cm, Siwa Pokazy - Ujeżdżenie - Hodowla - Rajdy
DK-9500
Hobro
8 000 €
~ 36 551 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Koń arabsko-berberyjski, Ogier, 8 lat, 112 cm, Siwa Hodowla - Stanówka - WKKW - Rajdy
US-7600
Chicago
9 000 $
~ 35 451 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń arabsko-berberyjski, Ogier, 3 lat, 155 cm, Siwa
O: IZAN AL CAPE | OM: AJMAN MONISCIONE
Stanówka - Chody specjalne
ES-06300
ZAFRA
6 000 €
~ 27 413 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń arabsko-berberyjski, Wałach, 6 lat, 154 cm, Ciemnogniada Ujeżdżenie - Skoki
NL-2803SW
Gouda
5 500 €
~ 25 129 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń arabsko-berberyjski, Wałach, 3 lat, 157 cm, Kara
O: KHARISH ADHEM AZRAFF | OM: SOHO CAROL
Western - Ujeżdżenie - Stanówka
FR-54520
Laxou
11 000 €
~ 50 257 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń arabsko-berberyjski, Ogier, 4 lat, 183 cm, Kara
OM: EPIRANDA
Hodowla - English Pleasure
US-90280
california
10 500 $
~ 41 359 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń arabsko-berberyjski, Wałach, 7 lat, 151 cm, Siwa Rekreacja - Chody specjalne
FR-44540
Candé
6 500 €
~ 29 697 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
HKoń arabsko-berberyjski (7)

Wielokrotny wybór
Koń gorącokrwisty (7)

Wielokrotny wybór
Danish Warmblood Society (1)

Nederlands Rijpaarden En Pony Stamboek (1)

South African Warmblood Society (1)

American Paint Horse Verband (1)

Dania (1)

Francja (2)

Hiszpania (1)

Holandia (1)

Stany Zjednoczone (2)

Wielokrotny wybór
koń do towarzystwa (ograniczona użytkowość) (2)

klacz hodowlana wpisana do księgi (1)

hipoterapia (1)

dla początkującego (1)

zajeżdżony (1)

lonżowany (3)

umowa o ochronie (2)

ze sprzętem (1)

praca z ziemi (3)

pewny w terenie (2)

wszechstronny (3)

łatwy w załadunku (3)

ukończona próba dzielności ogierów (2)

dostępny TÜV (3)

5 Panel Test N/N (1)

doświadczenie w zawodach (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (2)

niepodkuty (3)

bezproblemowy przy kowalu (3)

nadaje się dla dzieci (2)

bezpośrednio od hodowcy (3)

z paszportem koniowatego (3)

sprawdzony w konkursach FEIF (1)

wolny od egzemy (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (7)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (2)

Ogłoszenie na 1. stronie (1)

VAT podlega zwrotowi (1)

ukryj konie aukcyjne (7)

Data wstawienia
od 3 dni (1)

od 1 tygodnia (1)

od 2 tygodni (2)

Wykorzystanie i charakterystyka koni berberyjskich

Kupno i sprzedaż konia berberyjskiego to transakcje popularne, ze względu na możliwość wszechstronnego użytkowania przedstawicieli tej rasy. Berber jest bowiem koniem roboczym, jucznym, paradnym, a także zwinnym i pojętnym partnerem dla jeźdźca. Konie tej rasy użytkowane są w różnych dyscyplinach sportowych. Pod względem wyglądu berbery przypominają konie arabskie, co dotyczy na przykład wyglądu uszu. Mimo to jest kilka cech, które można uznać za typowe dla tej rasy. Należą do nich wypukły profil, stosunkowo wąska głowa, zwężająca się ku dołowi, pełne wyrazu oczy w typie orientalnym. Szyja jest dosyć muskularna, lekko wygięta, kłąb wyraźnie zaznaczony, łopatki płaskie i ustawione stromo. Osobniki tej rasy mają też tendencję do dosyć wąskiej klatki piersiowej. Zad jest opadający z nisko osadzonym ogonem. Nogi smukłe, silne i zadziwiająco wytrzymałe, zakończone wąskimi, stromymi oraz twardymi kopytami. Umaszczenie koni berberyjskich może być różne, jednak najczęściej występuje siwe, gniade, skarogniade, czasami kasztanowate.

Pochodzenie i historia koni berberyjskich

Konie berberyjskie pochodzą z północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Ponadto przedstawiciele rasy żyją na Saharze oraz Pustyni Nami. Ich przodkami były prawdopodobnie konie numidyjskie, a udomowili je Kartagińczycy. Pomimo wyraźnych różnic fizycznych, po imporcie do Europy były zwykle mylone z końmi arabskimi. Prawdopodobnie dlatego, że mają zbliżone rozmiary, a ich przewodnikami byli berberyjscy muzułmanie, którzy mówili po arabsku. Kupno i sprzedaż konia berberyjskiego są w dzisiejszych czasach popularne, gdyż przedstawicieli tej rasy ceni się z siłę, odporność, wytrzymałość, odwagę, inteligencję. Obecnie najczęściej można spotkać się z nimi w Maroku, Algierii i Tunezji. W Europie hodowle znajdziemy między innymi w Hiszpanii, Francji, a także Polsce. Ze względu na trudną sytuację ekonomiczną w północnej Afryce, liczba czystej krwi koni berberyjskich zmniejszyła się. W celu zachowania i promowania rasy, w 1987 roku w Algierii powstała Światowa Organizacja Konia Berberyjskiego. W 2014 roku Międzynarodowa Federacja Jeździecka uznała go natomiast za konia honorowego na Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Normandii.

Konie berberyjskie w jeździectwie

Dawniej osobniki tej rasy pełniły rolę koni bojowych u Maurów. Dziś berber jest szeroko użytkowany w jeździectwie oraz często bierze udział w zawodach. Zwykle można podziwiać go w takich konkurencjach, jak ujeżdżanie oraz rajdy długodystansowe, do których ma szczególne predyspozycje. Świetnie radzi sobie na górskich szlakach. Berbery są również końmi jucznymi, roboczymi i paradnymi. Są dosyć łatwe do utrzymania i nie wymagają wiele luksusów, ich zaletami są ponadto mądrość, szybkość uczenia się, dzielność. Jak przystało na zwierzęta pochodzące z terenów pustynnych, są odporne na skrajne temperatury i zaradne nawet w bardzo niesprzyjających warunkach. Nie boją się również hałasu. Pewne problemy może natomiast sprawiać ich wybujały temperament, przez co wymagają doświadczonych opiekunów.

Wpływ koni berberyjskich na inne rasy

Berbery, zaraz po koniach arabskich, miały prawdopodobnie największy wpływ na kształtowanie się ras koni wierzchowych. Kiedy Maurowie sprowadzili je do Hiszpanii, były krzyżowane z lokalnymi końmi, co doprowadziło do powstania rasy andaluzyjskiej, a także luzytańskiej (gorącokrwista rasa portugalska). W XVIII wieku słynny ogier berberyjski z Maroka o imieniu Gondolphin Barb (znany też jako Godolphin Arabian) przyczynił się do powstania rasy pełnej krwi angielskiej.

i