nowe dzisiaj: 316 | sprzedane: 631
c
k

Koń ardeński kupuj i sprzedawaj

Konie ardeńskie, określane także po prostu jako ardeny, to jedne z najpopularniejszych i cieszących się największym uznaniem na całym świecie koni zimnokrwistych. Od wieków wykorzystywane są do uszlachetniania i umasywniania koni zimnokrwistych w wielu krajach, co wynika z ich wrodzonych zdolności oraz predyspozycji wytrzymałościowych. Elegancki wygląd, spokojne usposobienie oraz niesamowita siła sprawiają, że kupno konia ardeńskiego jest sprawą prestiżową, podczas gdy powszechność wykorzystania w celach reprodukcyjnych gwarantuje szybką i opłacalną sprzedaż konia ardeńskiego. Nie ulega wątpliwości, że konie ardeńskie to rasa wyjątkowa i zachwycająca hodowców we wszystkich zakątkach globu.

Czytaj więcej b
6 wyników
Koń ardeński
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
Wyróżnienie
1 / 5
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 5
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 5
Koń ardeński, Klacz, 3 lat, 161 cm, Gniada Rekreacja - Ujeżdżenie - Powożenie
Ausbildungs- u Verkaufsstall
DE-53909
Zülpich
7 800 €
~ 36 276 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 16
Koń ardeński, Ogier, 10 lat, 164 cm Hodowla
LU-6560
Hinkel
2 500 €
~ 11 627 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Koń ardeński, Ogier, 10 lat, 164 cm Hodowla
LU-6560
Hinkel
2 500 €
~ 11 627 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
Koń ardeński, Klacz, 3 lat, 161 cm, Gniada Rekreacja - Ujeżdżenie - Powożenie
Ausbildungs- u Verkaufsstall
DE-53909
Zülpich
7 800 €
~ 36 276 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
Koń ardeński, Klacz, 12 lat, 158 cm, Gniada
O: NADAR DU MONTY
Rekreacja - Powożenie
Reiterhotel Vox GmbH Co KG
DE-49577
Eggermühlen OT Bockraden
7 550 €
~ 35 114 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
Koń ardeński, Klacz, 3 lat, 154 cm, Gniada
O: SIMON | OM: OLIVER DE STOQUEU
Rekreacja - Powożenie
Reiterhotel Vox GmbH Co KG
DE-49577
Eggermühlen
7 550 €
~ 35 114 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Koń ardeński, Ogier, 1 Rok, Gniada
O: JUNON DU MONTY | OM: MARCO VAN STRITJTEM
Stanówka - Powożenie - Rekreacja - Pokazy
LU-4990
Sanem
1 600 €
~ 7 441 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń ardeński, Ogier, Źrebak (05/2021), Formy Brown Falb WKKW
LU-8822
Kuborn
1 500 €
~ 6 976 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
HKoń ardeński (6)

Wielokrotny wybór

Ausbildungs- u Verkaufsstall (1)

Reiterhotel Vox GmbH Co KG (2)

Koń zimnokrwisty (6)

Wielokrotny wybór
Ogier (3)

Klacz (3)

Wielokrotny wybór
Luksemburg (3)

Niemcy (3)

Wielokrotny wybór
koń do towarzystwa (ograniczona użytkowość) (1)

koń szkółkowy (2)

hipoterapia (2)

surowy (1)

zajeżdżony (1)

lonżowany (2)

praca z ziemi (2)

pewny w terenie (2)

wszechstronny (3)

koń dla ciężkiego jeźdźca (2)

łatwy w załadunku (2)

nauczony prowadzenia na kantarze (4)

niepodkuty (2)

bezproblemowy przy kowalu (2)

nadaje się dla dzieci (2)

bezpośrednio od hodowcy (2)

z paszportem koniowatego (4)

wolny od egzemy (2)

Ogłoszeniodawca standardowy (3)

Topseller (3)

Zawęź wyniki wyszukiwania
Ogłoszenie na 1. stronie (4)

Źrebak (1)

ukryj konie aukcyjne (6)

Data wstawienia
od 2 tygodni (1)

Wykorzystanie i charakterystyka konia ardeńskiego

Choć ardeny nie są zwierzętami przesadnie wielkimi, to jednak cechują się masywną budową, czasem wręcz określaną jako potężna. Ich przeciętny wzrost w kłębie to 150-160 cm, w niektórych przypadkach dochodzący nawet do ponad 170 cm, waga natomiast mieści się zazwyczaj w granicach 800-1000 kg. Posiadają mocno umięśnioną szyję, płaskie czoło oraz wypukłe oczy. Konie ardeńskie muszą być harmonijne w liniach, szerokie, mocne i dobrze umięśnione, dopuszczalne maści to: gniada, gniado-dereszowata, kasztanowata, kasztanowato-dereszowata, siwa i skarogniada. Dobrze mieć to na uwadze planując kupno konia ardeńskiego lub sprzedaż konia ardeńskiego, gdyż z pewnością wpłynie to na osiągniętą cenę.

Konie ardeńskie często określane są jako krępe i masywne, co stało się ich naturalnym wyróżnikiem. Mają też krótkie i niesamowicie silne nogi, dzięki czemu o wiele lepiej znoszą nawet bardzo ciężką pracę fizyczną. Wśród charakterystycznych cech trzeba wymienić też gęstą grzywę oraz kończyny ozdobione jedynymi w swoim rodzaju szczotkami pęcinowymi. Ardeny są nadzwyczaj przyjazne, mają łagodne usposobienie i podejście do człowieka, a do tego słyną z ogromnej wytrzymałości. Chętnie też wykonują polecenia wydawane przez właściciela.

Pochodzenie i historia konia ardeńskiego

Konie ardeńskie pochodzą z górzystego rejonu Ardennes na pograniczy Belgii i Francji, od nazwy tej krainy zaczerpnięte zostało zresztą oficjalne określenie rasy. Na tych terenach dochodziło do krzyżowania miejscowych koni z ciężkimi i silnymi końmi wchodzącymi w skład gatunków sprowadzonych przez legiony rzymskie. To dowód na to, że ardeny mają bardzo długą i bogatą historię, której początków należy doszukiwać się już w starożytności. Na początku XIX wieku konie ardeńskie były krzyżowane z arabami, perszeronami oraz ogierami konia bulońskiego, dzięki czemu wytworzono 3 zbliżone do siebie odmiany rasy ardenów. Po II wojnie światowej ardeny odegrały kluczową rolę w uszlachetnianiu polskich koni zimnokrwistych. Dzięki setkom lat spędzonych w Ardennes są bardzo wytrzymałe i odporne na surowe warunki, co ułatwia ich hodowlę. Czynnik też korzystnie wpływa na kupno konia ardeńskiego i sprzedaż konia ardeńskiego.

Użytkowanie konia ardeńskiego

Konie ardeńskie przez długi czas hodowane były głównie do roli zwierząt pociągowych, co wynikało z ich naturalnych zdolności i predyspozycji do wykonywania ciężkiej pracy. Ardeny dobrze sprawdzają się też w zaprzęgach, jest to efektem ich wrodzonego spokoju, opanowanego temperamentu i braku płochliwości. Warto też dodać, że konie ardeńskie są nieustępliwe. Wszystko to sprawiło, że pomimo dość ograniczonych możliwości wykorzystania, ardeny są niezwykle popularne zarówno wśród hodowców krajowych, jak i zagranicznych.

Nie można jednak pominąć innego, nadzwyczaj częstego sposobu użytkowania tej rasy. Otóż ardeny to jedne z najchętniej wykorzystywanych koni do reprodukcji i uszlachetniania miejscowych ras zimnokrwistych - i to na całym świecie. Fakt ten jest tym bardziej zaskakujący, iż to konie gorącokrwiste zwykle cechują się szerszym zastosowaniem. Zgodnie z szacunkami około 60% pogłowia w Polsce stanowią właśnie konie zimnokrwiste. Nie ulega też wątpliwości, że to właśnie ardeny wywierają największy wpływ na charakterystykę i wygląd koni zimnokrwistych w kraju. Zatem pomimo tego, iż konie ardeńskie nie słyną z wszechstronnego wykorzystania, doskonale odnajdują się w hodowli, są proste w utrzymaniu i posłuszne, przez co są jedną z najpopularniejszych ras. Kupno konia ardeńskiego to świetny sposób na uszlachetnienie innych gatunków zimnokrwistych, natomiast sprzedaż konia ardeńskiego uzależniona jest od wieku oraz charakterystycznych cech zwierzęcia.

i