nowe dzisiaj: 261 | sprzedane: 219
c
k
Image Koń ardeński kupuj i sprzedawaj

Koń ardeński kupuj i sprzedawaj

Konie ardeńskie, określane także po prostu jako ardeny, to jedne z najpopularniejszych i cieszących się największym uznaniem na całym świecie koni zimnokrwistych. Od wieków wykorzystywane są do uszlachetniania i umasywniania koni zimnokrwistych w wielu krajach, co wynika z ich wrodzonych zdolności oraz predyspozycji wytrzymałościowych. Elegancki wygląd, spokojne usposobienie oraz niesamowita siła sprawiają, że kupno konia ardeńskiego jest sprawą prestiżową, podczas gdy powszechność wykorzystania w celach reprodukcyjnych gwarantuje szybką i opłacalną sprzedaż konia ardeńskiego. Nie ulega wątpliwości, że konie ardeńskie to rasa wyjątkowa i zachwycająca hodowców we wszystkich zakątkach globu.

Czytaj więcej b
11 wyników
Koń ardeński
H
Wyróżnienie
1 / 3
Koń ardeński, Ogier, 4 lat, 160 cm, Gniada Powożenie
DE-53947
Nettersheim
Cena na zapytanie
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 4
z filmem
Koń ardeński, Ogier, 4 lat, 160 cm, Gniada Powożenie - Rekreacja
DE-53947
Nettersheim
Cena na zapytanie
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 4
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Złote
Koń ardeński, Ogier, 4 lat, 160 cm, Gniada Powożenie
DE-53947
Nettersheim
Cena na zapytanie
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
z filmem
Koń ardeński, Ogier, 4 lat, 160 cm, Gniada Powożenie - Rekreacja
DE-53947
Nettersheim
Cena na zapytanie
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
Koń ardeński, Wałach, 1 Rok, 145 cm, Kasztanowata Powożenie - Rekreacja
DE-52382
Niederzier
2 500 € do 5 000 €
Kategoria cenowa ~11 187 zł do 22 368 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Koń ardeński, Klacz, 9 lat, 160 cm, Karodereszowata
O: ZORRO DE CLAMINFORGE | OM: ARCO VAN NIEUWENHOVE
WKKW - Powożenie - Rekreacja
LU-4990
SANEM
2 700 €
~ 12 078 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Brązowe
Koń ardeński, Klacz, 18 lat, 160 cm, Gniada Rekreacja
FR-67560
Rosheim
3 500 €
~ 15 657 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Brązowe
Koń ardeński, Klacz, 13 lat, 160 cm, Gniada Rekreacja
FR-67560
Rosheim
4 000 €
~ 17 894 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń ardeński, Klacz, 22 lat, 155 cm, Gniada Powożenie
FR-08220
Chaumont-Porcien
600 €
~ 2 684 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń ardeński, Klacz, 24 lat, 155 cm, Gniada Powożenie
FR-08220
Chaumont-Porcien
500 €
~ 2 237 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń ardeński, Klacz, 15 lat, 167 cm, Gniada Powożenie
FR-42260
Souternon
2 450 €
~ 10 960 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń ardeński, Ogier, 2 lat, 158 cm, Gniada Rekreacja
CZ-74714
Ostrava
5 000 €
~ 22 368 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Brązowe
z filmem
Koń ardeński, Wałach, 6 lat, 165 cm, Kasztanowata
O: MARVIN 11848 | OM: AMIR 11650
Powożenie - Rekreacja
NL-8351 HA
Wapserveen
4 950 €
~ 22 144 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
H1.
2.
3.

Mark Schwerdt (2)

Anna Maria Thiel (1)

Koń zimnokrwisty (11)

Wielokrotny wybór
Niemcy (3)

Francja (5)

Luksemburg (1)

Holandia (1)

Czechy (1)

Wielokrotny wybór
koń do towarzystwa (ograniczona użytkowość) (1)

umowa o ochronie (1)

praca z ziemi (1)

pewny w terenie (2)

wszechstronny (1)

koń dla ciężkiego jeźdźca (2)

łatwy w załadunku (3)

dostępny TÜV (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (1)

niepodkuty (2)

bezproblemowy przy kowalu (2)

z paszportem koniowatego (2)

wolny od egzemy (2)

Ogłoszeniodawca standardowy (8)

Topseller (3)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (2)

Ogłoszenie na 1. stronie (3)

ukryj konie aukcyjne (11)

Data wstawienia
od 2 dni (1)

od 3 dni (1)

od 1 tygodnia (2)

od 2 tygodni (3)

Wykorzystanie i charakterystyka konia ardeńskiego

Choć ardeny nie są zwierzętami przesadnie wielkimi, to jednak cechują się masywną budową, czasem wręcz określaną jako potężna. Ich przeciętny wzrost w kłębie to 150-160 cm, w niektórych przypadkach dochodzący nawet do ponad 170 cm, waga natomiast mieści się zazwyczaj w granicach 800-1000 kg. Posiadają mocno umięśnioną szyję, płaskie czoło oraz wypukłe oczy. Konie ardeńskie muszą być harmonijne w liniach, szerokie, mocne i dobrze umięśnione, dopuszczalne maści to: gniada, gniado-dereszowata, kasztanowata, kasztanowato-dereszowata, siwa i skarogniada. Dobrze mieć to na uwadze planując kupno konia ardeńskiego lub sprzedaż konia ardeńskiego, gdyż z pewnością wpłynie to na osiągniętą cenę.

Konie ardeńskie często określane są jako krępe i masywne, co stało się ich naturalnym wyróżnikiem. Mają też krótkie i niesamowicie silne nogi, dzięki czemu o wiele lepiej znoszą nawet bardzo ciężką pracę fizyczną. Wśród charakterystycznych cech trzeba wymienić też gęstą grzywę oraz kończyny ozdobione jedynymi w swoim rodzaju szczotkami pęcinowymi. Ardeny są nadzwyczaj przyjazne, mają łagodne usposobienie i podejście do człowieka, a do tego słyną z ogromnej wytrzymałości. Chętnie też wykonują polecenia wydawane przez właściciela.

Pochodzenie i historia konia ardeńskiego

Konie ardeńskie pochodzą z górzystego rejonu Ardennes na pograniczy Belgii i Francji, od nazwy tej krainy zaczerpnięte zostało zresztą oficjalne określenie rasy. Na tych terenach dochodziło do krzyżowania miejscowych koni z ciężkimi i silnymi końmi wchodzącymi w skład gatunków sprowadzonych przez legiony rzymskie. To dowód na to, że ardeny mają bardzo długą i bogatą historię, której początków należy doszukiwać się już w starożytności. Na początku XIX wieku konie ardeńskie były krzyżowane z arabami, perszeronami oraz ogierami konia bulońskiego, dzięki czemu wytworzono 3 zbliżone do siebie odmiany rasy ardenów. Po II wojnie światowej ardeny odegrały kluczową rolę w uszlachetnianiu polskich koni zimnokrwistych. Dzięki setkom lat spędzonych w Ardennes są bardzo wytrzymałe i odporne na surowe warunki, co ułatwia ich hodowlę. Czynnik też korzystnie wpływa na kupno konia ardeńskiego i sprzedaż konia ardeńskiego.

Użytkowanie konia ardeńskiego

Konie ardeńskie przez długi czas hodowane były głównie do roli zwierząt pociągowych, co wynikało z ich naturalnych zdolności i predyspozycji do wykonywania ciężkiej pracy. Ardeny dobrze sprawdzają się też w zaprzęgach, jest to efektem ich wrodzonego spokoju, opanowanego temperamentu i braku płochliwości. Warto też dodać, że konie ardeńskie są nieustępliwe. Wszystko to sprawiło, że pomimo dość ograniczonych możliwości wykorzystania, ardeny są niezwykle popularne zarówno wśród hodowców krajowych, jak i zagranicznych.

Nie można jednak pominąć innego, nadzwyczaj częstego sposobu użytkowania tej rasy. Otóż ardeny to jedne z najchętniej wykorzystywanych koni do reprodukcji i uszlachetniania miejscowych ras zimnokrwistych - i to na całym świecie. Fakt ten jest tym bardziej zaskakujący, iż to konie gorącokrwiste zwykle cechują się szerszym zastosowaniem. Zgodnie z szacunkami około 60% pogłowia w Polsce stanowią właśnie konie zimnokrwiste. Nie ulega też wątpliwości, że to właśnie ardeny wywierają największy wpływ na charakterystykę i wygląd koni zimnokrwistych w kraju. Zatem pomimo tego, iż konie ardeńskie nie słyną z wszechstronnego wykorzystania, doskonale odnajdują się w hodowli, są proste w utrzymaniu i posłuszne, przez co są jedną z najpopularniejszych ras. Kupno konia ardeńskiego to świetny sposób na uszlachetnienie innych gatunków zimnokrwistych, natomiast sprzedaż konia ardeńskiego uzależniona jest od wieku oraz charakterystycznych cech zwierzęcia.

i