nowe dzisiaj: 452 | sprzedane: 683
c

Koń berberyjski - konie na sprzedaż

Kupno konia berberyjskiego lub sprzedaż konia berberyjskiego to bardzo odpowiedzialna decyzja, która w różnych okolicznościach może jednak okazać się nadzwyczaj korzystna dla każdej stadniny. Konie berberyjskie skrótowo określa się jako berbery, zwierzęta te oryginalnie pochodzą z terenów północnej Afryki. To koń niedużych rozmiarów, przeciętna wysokość w kłębie waha się w granicach od 140 cm do 150 cm. Do największych zalet koni berberyjskich zalicza się wytrzymałość oraz szybkość, co bywało bardzo pomocne np. w wykonywanej przez nie pracy, obecnie często też użytkuje się je w jeździe rekreacyjnej, a nawet podczas zawodów sportowych. Berbery to konie cenione przez hodowców w całej Europie, zatem sprzedaż konia berberyjskiego nie powinna sprawiać żadnych problemów.

Czytaj więcej b
7 wyników
Filtr
7 wyników
Koń berberyjskiH
Usuń wszystkie filtry
Dodaj wyszukiwanie:
yKoń gorącokrwisty yKonie rekreacyjne yOgier yKonie barokowe yWorking Equitation yKonie do WKKW yKonie hodowlane
Zapisz wyszukiwanie
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia standardowe
Koń berberyjski, Wałach, 4 lat, 154 cm, Siwa jabłkowita Rekreacja - WKKW
DE-28203
Bremen
45 000 €
~ 218 063 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń berberyjski, Ogier, 1 Rok, Jelenia
O: RASIN EL ZAHIR | OM: LAZEM
WKKW
DE-67705
Stelzenberg
Kategoria cenowa 5 000 € do 10 000 €
Kategoria cenowa ~24 233 zł do 48 458 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń berberyjski, Ogier, 1 Rok, Może być siwy Working Equitation - Barok - Rekreacja
DE-52379
Langerwehe
9 900 €
~ 47 974 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń berberyjski, Ogier, Źrebak (06/2022), Gniada Barok - Working Equitation - Hodowla - Rekreacja
DE-52379
Langerwehe
8 900 €
~ 43 128 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń berberyjski, Ogier, 1 Rok, 146 cm, Siwa Hodowla
DE-54426
Heidenburg
Kategoria cenowa 5 000 € do 10 000 €
Kategoria cenowa ~24 233 zł do 48 458 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń berberyjski, Klacz, 7 lat, 149 cm, Siwa
O: MALIK DE GROBOZ | OM: RIADH
Rekreacja - Rajdy
DE-36275
Kirchheim
9 500 €
~ 46 036 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń berberyjski, Klacz, 2 lat, 155 cm, Jelenia
O: REBEH AL MANSOUR | OM: CHEIK
Rekreacja - Working Equitation - Barok - Ujeżdżenie
BE-4834
Goe
Kategoria cenowa 10 000 € do 15 000 €
Kategoria cenowa ~48 462 zł do 72 688 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
HKoń berberyjski (7)

Wielokrotny wybór
Koń gorącokrwisty (7)

Wielokrotny wybór
Konie barokowe (3)

Konie do WKKW (2)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Konie hodowlane (2)

Konie rajdowe (1)

Konie rekreacyjne (5)

Konie ujeżdżeniowe (1)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Working Equitation (3)

Wielokrotny wybór
Rheinisches Pferdestammbuch e.V. (1)

Ogier (4)

Klacz (2)

Wałach (1)

Wielokrotny wybór
Siwa (2)

Siwa jabłkowita (1)

Gniada (1)

Jelenia (2)

Może być siwy (1)

Wielokrotny wybór
Belgia (1)

Niemcy (6)

Wielokrotny wybór
surowy (1)

umowa o ochronie (1)

ze sprzętem (1)

praca z ziemi (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (2)

niepodkuty (1)

bezpośrednio od hodowcy (2)

z paszportem koniowatego (2)

wolny od egzemy (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (7)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (1)

VAT podlega zwrotowi (2)

Źrebak (1)

ukryj konie aukcyjne (7)

Data wstawienia
od 2 tygodni (3)

Wykorzystanie i charakterystyka koni berberyjskich

Konie berberyjskie są bardzo wszechstronne, dzięki czemu użytkuje się je na różnorodne sposoby. Zależnie od miejsca i czasu, barbery są znane jako konie robocze, juczne, a nawet paradne lub sportowe. Znakomicie dogadują się z jeźdźcem i posłusznie wykonują wydawane polecenia. Warto mieć to na uwadze, jeśli planowane jest kupno konia berberyjskiego lub sprzedaż konia berberyjskiego.

Biorąc pod uwagę wygląd fizyczny, konie berberyjskie w największym stopniu zbliżone są do koni arabskich. Mimo to z łatwością można wyróżnić kilka cech, które uznawane są za charakterystyczne dla tej rasy. Są to m.in.: wypukły profil, dość wąska głowa, która zwęża się ku dołowi oraz orientalne, pełne wyrazu oczy. Ponadto konie berberyjskie mają muskularną szyję i wyraźnie zaznaczony kłąb, a do tego stromo ustawione płaskie łopatki. Dość często występuje też wąska klatka piersiowa oraz zas z nisko osadzonym ogonom. Kończyny konia berberyjskiego są smukłe i silne, a do tego nadzwyczaj wytrzymałe, wieńczą je twarde i strome kopyta. Berbery są akceptowalne w różnych umaszczeniach, najczęstsze są jednak jednak umaszczenia: gniade, siwe, skarogniade oraz siwe, rzadziej kasztanowate.

Pochodzenie i historia koni berberyjskich

Konie berberyjskie wywodzą się z północno-zachodniego rejonu wybrzeża Afryki. Konie tej rasy można spotkać np. na Pustyni Nami czy na Saharze. Najprawdopodobniej pochodzą od koni numidyjskich, następnie zostały udomowione przez Kartagińczyków. Początkowo często były mylone z końmi arabskimi podczas importu do Europy, co wynikało ze zbliżonych rozmiarów oraz arabskich przewodników, co zaowocowało dość szybkim rozprzestrzenieniem tej rasy. Obecnie berbery są znane ze swojej szybkości, siły, wytrzymałości i odporności, dzięki czemu kupno koni berberyjskich i sprzedaż koni berberyjskich jest bardzo popularne. W dzisiejszych czasach najwięcej koni berberyjskich zyje w Maroku, Tunezji i Algierii, w Europie często spotykane są natomiast w Hiszpanii, Francji oraz Polsce. Ostatnimi laty liczebność koni berberyjskich czystej krwi w Afryce maleje, dlatego też w 1987 roku w Algierii powstała Światowa Organizacja Konia Berberyjskiego. W 2014 roku Międzynarodowa Federacja Jeździecka uznała tę rasę za konia honorowego na Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Normandii. Ciekawostką jest też fakt, że konie berberyjskie odcisnęły duże piętno przy tworzeniu wielu ras koni wierzchowych.

Konie berberyjskie w jeździectwie

Z uwagi na swoje wrodzone predyspozycje oraz zdolności, konie berberyjskie zawsze były cenione jako zwierzęta jeździeckie. Dlatego też obecnie często biorą udział w zawodach, m.in. w takich konkurencjach, jak ujeżdżenie czy rajdy długodystansowe. Z uwagi na swoją budowę znakomicie radzą sobie też w trudnym, górzystym terenie. Berbery na przestrzeni lat były również wykorzystywane jako konie robocze oraz konie juczne. Nie wymagają specjalnych warunków hodowlanych, co jest dodatkowym argumentem przemawiającym za kupnem konia berberyjskiego lub sprzedażą konia berberyjskiego. Warto zauważyć, że berbery ceni się za inteligencję, odwagę oraz łatwość nabywania nowych umiejętności. Z powodu życia w wymagającym klimacie, dla berberów problemme nie są skrajne temperatury. Należy jednak pamiętać, że konie berberyjskie mają dość żywy temperament, dlatego też zalecany jest doświadczony i stanowczy opiekun oraz jeździec.

i