nowe dzisiaj: 344 | sprzedane: 186
c
k
Image Konie myśliwskie kupuj i sprzedawaj

Konie myśliwskie kupuj i sprzedawaj

Konie łowieckie co do zasady nie są rasą, a raczej rodzajem, który został pzystosowany dawniej do polowań na lisy. Konie te są zazwyczaj potężnie zbudowane, dysponują wspaniałą wytrzymałością, dzięki czemu myśliwy może galopować na długich dystansach w różnorodnym terenie, pokonując w ten sposób również naturalne przeszkody. Współcześne polowania mają tendencję do podążania szlakami zapachowymi, które są ułożone w poprzek wsi w poszukiwaniu sfory lisów, zamiast polować na zwierzęta, jak dawniej. Te polowania na lisy mogą być jednak równie szybkie i wymagające, jak tradycyjne pościgi, dlatego też od koni łowieckich wymagane są najlepsze zdolności szybkościowe, skoczne i wytrzymałościowe. Z tych powodów konie łowieckie są często poszukiwane przez myśliwych, a ceny ich zakupu lub sprzedaży bywają bardzo wysokie. Dowiedz się więcej o koniach łowieckich.

Czytaj więcej b
6 wyników
Polowanie (Dyscyplina główna)H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
Wyróżnienie
1 / 6
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 20
z filmem
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 17
Zapamiętaj ogłoszenie
Nowe
Wyróżnienie
1 / 19
z filmem
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Platynowe
Cob, Klacz, 7 lat, 157 cm, Karodereszowata Polowanie - Rekreacja - Hunter - WKKW
DE-83124
Amerang
5 000 € do 10 000 €
Kategoria cenowa ~22 696 zł do 45 385 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Nowe
Złote
z filmem
Kuc Connemara Mix, Klacz, 1 Rok, 163 cm, Może być siwy
O: CAHERROSS DUKE CONNEMARA | OM: IRISH DRAFT
Polowanie - Rekreacja - WKKW - Hodowla
Sophie Graefin von Maltzan
IE-n91pf75
moyvore
4 100 €
~ 18 608 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
z filmem
Irlandzki koń sportowy, Wałach, 7 lat, 178 cm, Siwa jabłkowita
O: PRESCOTTS DIAMOND
Polowanie - Ujeżdżenie - Skoki - WKKW
IE-N91VX33
Dalystown
20 000 €
~ 90 770 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
Niemiecki kuc wierzchowy, Klacz, 11 lat, Gniada Polowanie - Rekreacja
DE-06632
Göst
5 900 €
~ 26 777 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Czeski koń gorącokrwisty, Wałach, 12 lat, 170 cm Polowanie
AT-4861
Schörfling am Attersee
7 000 €
~ 31 770 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Koń hanowerski, Wałach, 15 lat, Siwa jabłkowita
O: COUPE DE COEUR | OM: LANERO
Polowanie
DE-33034
Brakel
5 000 € do 10 000 €
Kategoria cenowa ~22 696 zł do 45 385 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
H
Sophie Graefin von Maltzan (2)

Reit und Schleppjagdverein Gröst e.V (1)

Koń gorącokrwisty (4)

Kuc (3)

Mix (1)

Wielokrotny wybór
Konie myśliwskie (6)

Wielokrotny wybór
Klacz (3)

Wałach (3)

Wielokrotny wybór
Niemcy (3)

Irladnia (2)

Austria (1)

Wielokrotny wybór
koń szkółkowy (2)

dla początkującego (1)

pewny w terenie (4)

wszechstronny (3)

koń dla ciężkiego jeźdźca (3)

łatwy w załadunku (4)

doświadczenie w zawodach (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (1)

niepodkuty (1)

bezproblemowy przy kowalu (4)

nadaje się dla dzieci (2)

bezpośrednio od hodowcy (1)

z paszportem koniowatego (3)

wolny od egzemy (2)

Ogłoszeniodawca standardowy (3)

Topseller (3)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (3)

Ogłoszenie na 1. stronie (4)

ukryj konie aukcyjne (6)

Data wstawienia
od wczoraj (1)

od 2 dni (1)

od 3 dni (1)

od 1 tygodnia (1)

od 2 tygodni (1)

Charakterystyka koni łowieckich

Wybitny koń łowiecki jest również doskonałym i niezwykle wszechstronnym koniem jeździeckim; świetnie porusza się w terenie, daje się prowadzić swojemu jeźdźcowi, jest mocno zbudowany i ma silny charakter. Dawniej konie łowiecie dzielono według wagi, aby w ten sposób lepiej dopasować zwierzę do gabarytów jeźdźca. Mniejsze konie często były też dosiadane przed drobniejsze kobiety. Zwykle też konie łowieckie są na stałe dopasowane do danego jeźdźca. Wynika to z faktu, iż podczas polowania konieczna jest ścisła współpraca oraz niemal bezgraniczne zaufanie, a do zbudowania takiej relacji konieczny jest czas. Każde polowanie wiąże się też z częstym galopem, ale i okresami przestoju, dlatego musi czuć się swobodnie w towarzystwie zarówno innych koni, jak i innych ludzi. Z tego względu decydując się na konia łowieckiego, zawsze należy poznać nieco lepiej jego charakter i ten czynnik wziąć pod uwagę przed ostatecznym zakupem.

Konie łowieckie: najlepsze rasy

Każdy niezawodny koń łowiecki musi w trakcie swojej kariery zmierzyć się m.in. z pokonaniem różnorodnych przeszkód terenowych i naturalnych - wynika to ze specyfiki samego polowania. W początkach zorganizowanych polowań na lisy wykorzystywano przede wszystkim konie pełnej krwi, a także krzyżówki koni pełnej krwi. Bardzo popularne były też konie Cleveland Bay, które doskonale współpracowały ze swoimi jeźdźcami. Oprócz wspomnianych gatunków, użytkuje się też duże i silne rasy kontynentalne, takie jak konie hanowerskie czy konie holsztyńskie, ponadto rasy te często bywają krzyżowane z innymi, aby uzyskać znakomite konie łowieckie. Czasem podczas polowań można spotkać również większe kuce, jak np. Highlands, Dales i Welsh Section D.

Konie łowieckie w jeździectwie

Polowanie na koniach jest tradycją wielu kultur, od Greków po rdzennych Amerykanów. Dopiero w okresie późnego średniowiecza, przy rosnącej specjalizacji poprzez pojawienie się nowych typów koni, w Europie zaczęto rozważać ideę powstania konia przeznaczonego do polowań. Szczególny wpływ na to miało też spopularyzowanie polowań na lisy w Anglii i Irlandii.

Ludzie od wieków polowali na zwierzęta w poszukiwaniu pożywienia, a także polowali na niebezpieczne zwierzęta, takie jak dziki, wilki i niedźwiedzie, w celach sportowych. Od późnego średniowiecza pola, które w Anglii były w dużej mierze otwarte, otaczano żywopłotami i innymi granicami. Wielkie dzikie zwierzęta wyginęły w Wielkiej Brytanii na początku czasów nowożytnych, chociaż wilki mogły przebywać w Szkocji aż do XVIII wieku. Polowanie na lisy pojawiło się w XVIII i XIX wieku jako sport mający swoje korzenie w tradycyjnych polowaniach, ale z własną historią i kulturą. Mówi się, że polowania na sfory lisów rozwinął John Warde (ur. 1752 r.), który jest znany jako Ojciec Polowań Lisowych. Używane są angielskie, skórzane siodła i uzdy, podobnie jak tradycyjne ubrania, które swoim wyglądem robią ogromne wrażenie.

i