Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Inni sprzedawcy Premium
Topseller (25)
Data wstawienia
Charakterystyka koni wystawowych
Utalentowane konie pokazowe są często członkami profesjonalnych zespołów, które występują na różnych wydarzeniach i imprezach na całym świecie. Konie te są trenowane na wyjątkowo wysokim poziomie i mogą być wykorzystywane przez aktorów do pracy w filmie i telewizji lub na dużych imprezach stadionowych. Podczas gdy każdy koń i kucyk ma unikalne talenty, konie do tego typu pokazów bywają często członkami niewielkiej grupy ras, które w przeszłości wykorzystywano w czasie pokazów. Niezależnie od rasy, koń wystawowy musi łączyć przyjazny i pozytywny temperament z odrobiną odwagi - przecież nierzadko prezentuje się przed ogromną publicznością. Wyłącznie od metody treningu oraz zaawansowania zwierzęcia zależy też to, w jak skomplikowanych układach lub pokazach występuje. Nie ulega jednak wątpliwości, że zwierzęta pokazowe są prawdziwymi artystami wśród koni, a podziwianie ich wyczynów jest wspaniałą przyjemnością.
Konie wystawowe: najlepsze rasy
Jeśli chodzi o pokazy kostiumowe, koniecznie trzeba wyróżnić jedną grupę koni, która nadzwyczaj często bierze w nich udział - są to konie iberyjskie. Wspaniałe Lusitanos i konie PRE mają poważny i przyjazny charakter, przyciągające wzrok piękno i doskonale czują się wśród ludzi, co ma szczególne znaczenie podczas występów przed publicznością. Ponadto są to konie bardzo inteligentne, szybko nabywają nowe umiejętności, mają też wrodzoną charyzmę, co ma kluczowe znaczenie. Inne rasy predysponowane do pokazów to m.in. konie fryzyjskie i Warlandery. Pierwsze z wymienionych słyną z niezwykle atrakcyjnego wyglądu, a do tego odnajdują się w powożeniu. Na koniec nie można pominąć kuców, które także często występują przed szeroką publiką. W tej grupie na pierwszy plan wysuwają się kuce szetlandzkie słynące ze swojej inteligencji oraz przyjaznego nastawienia do ludzi.
Konie wystawowe w jeździectwie
Współczesne pokazy jeździeckie i przedstawienia mają swoje korzenie w cyrkowych występach jeździeckich, które nie są starożytnego pochodzenia, lecz w rzeczywistości zostały zapoczątkowane w XVIII wieku przez wykwalifikowanych wykonawców, takich jak Philip Astley. Często brali w nich udział byli wojskowi, którzy byli doskonałymi jeźdźcami, którzy ustanowili pokazy umiejętności jeździeckich na arenach zewnętrznych lub wewnętrznych przed publiką. Wiele z tego, co obecnie kojarzy się z tradycyjnym cyrkiem, jest zasługą wspomnianego Astleya. Kultury o silnej tradycji jeździeckiej, takie jak Kozacy, słynęły z atletycznych pokazów jazdy konnej, a wiele z nich znalazło swój dom na cyrkowej arenie. Do pokazów wykorzystywano głównie konie arabskie i półarabskie, a także kucyki. Te ostatnie wyróżniają się przepiękną sierścią, jak choćby palomino. Konie wystawowe lub pokazowe mogą specjalizować się w jednym zestawie umiejętności lub być nadzwyczaj wszechstronnymi zwierzętami. Rasy iberyjskie często pojawiają się w pokazach tradycyjnego konia iberyjskiego, takich jak garrocha i ujeżdżenie klasyczne. Dobry koń pokazowy nauczy się pracować w szerokim zakresie nietypowych warunków teatralnych, w tym w jaskrawych reflektorach, przy głośnej muzyce i ewentualnie przy użyciu ognia lub wybuchów. Niektórzy jeźdźcy, wyłącznie bardzo doświadczeni, w czasie występów wykorzystują nawet miecze, lance czy łuki, czasem zwisając przy tym z siodła. Doświadczony koń pokazowy jest integralną częścią każdego profesjonalnego zespołu pokazowego, a młodsze konie uczą się pewności siebie od starszych. Każdy występ jest prawdziwą artystyczną duszą, dlatego też konie wystawowe są niezwykle cenione - i to nie tylko pod względem finansowym.