nowe dzisiaj: 451 | sprzedane: 691
c
k

Konik polski kupuj i sprzedawaj

Osoby poszukujące konia rasy krajowej, z pewnością powinny rozważyć kupno konika polskiego. Jest on odporny na choroby i znakomicie sprawuje się w warunkach hodowlanych. Konik polski jest koniem późno dojrzewającym (3-5 lat) w typie kuca. Koniki polskie są niewielkich rozmiarów i mają myszate lub gniade umaszczenie. W przypadku chęci oddania zwierzęcia w dobre ręce, sprzedaż konika polskiego może być znakomitym rozwiązaniem.

Czytaj więcej b
14 wyników
Konik polski
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
g
h
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Platynowe
Konik polski, Wałach, 10 lat, 146 cm, Grullo Rekreacja
DE-56357
Gemmerich
4 200 €
~ 19 260 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Konik polski, Klacz, 4 lat, 142 cm, Grullo Rekreacja
Sandra Hesselbarth
DE-94137
Bayerbach
5 000 €
~ 22 928 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
Konik polski, Ogier, 1 Rok, Bułana Rekreacja
4 Hufe im Glück eV
DE-24601
Stolpe
500 €
~ 2 293 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
Konik polski, Ogier, 3 lat, 168 cm, Siwa Barok - Ujeżdżenie
Alex Andalusians Horses
ES-41007
Sevilla
20 000 €
~ 91 713 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Konik polski, Klacz, 6 lat, 144 cm, Bułana Rekreacja - Ujeżdżenie - Western
DE-03149
Forst (Lausitz)
4 500 €
~ 20 635 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Konik polski, Klacz, 12 lat, 143 cm, Ciemnogniada Konik stute kinderpony pony sportponyRekreacja - Skoki - Rajdy
DE-15328
Seelow
2 750 €
~ 12 611 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Konik polski, Ogier, 2 lat, 141 cm Hodowla - Powożenie - Rekreacja - Skoki
PL-Kcynia
Górki Zagajne
3 000 €
~ 13 757 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Konik polski, Wałach, 3 lat, 142 cm, Bułana Rekreacja
DE-63549
Ronneburg
4 500 €
~ 20 635 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Konik polski, Wałach, 6 lat, 135 cm, Bułana Rekreacja - Powożenie
DE-34519
Diemelsee
4 000 €
~ 18 343 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Konik polski, Klacz, 6 lat, 140 cm Rekreacja
DE-79790
Küssaberg
5 500 €
~ 25 221 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Konik polski, Klacz, 9 lat, 130 cm, Bułana Rekreacja
DE-79874
Breitnau
 do 2 500 €
Kategoria cenowa ~ do 11 464 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Konik polski, Klacz, 5 lat Walach 5letniRekreacja
PL-66-435
Zaszczytowo
3 000 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Konik polski, Klacz, 1 Rok, 130 cm, Jelenia Rekreacja
CZ-592 62
Žďár nad Sázavou
2 600 €
~ 11 923 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Konik polski, Klacz, 2 lat, 140 cm, Dunalino Konik Polski klacz
O: GALOP | OM: MIDAR
Hodowla - Rekreacja
PL-32-090
Słomniki
6 500 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
HKonik polski (14)

Wielokrotny wybór

Alex Andalusians Horses (1)

4 Hufe im Glück eV (1)

Sandra Hesselbarth (1)

Elke Rheinbay (1)

Kuc (14)

Wielokrotny wybór
De Koninklijke Vereniging "Het Friesch Paarden-Stamboek" (1)

Czechy (1)

Hiszpania (1)

Niemcy (9)

Polska (3)

Wielokrotny wybór
koń do towarzystwa (ograniczona użytkowość) (1)

dla początkującego (1)

surowy (1)

umowa o ochronie (1)

praca z ziemi (2)

pewny w terenie (2)

wszechstronny (2)

łatwy w załadunku (3)

nauczony prowadzenia na kantarze (2)

bezproblemowy przy kowalu (3)

nadaje się dla dzieci (2)

z paszportem koniowatego (2)

wolny od egzemy (3)

Ogłoszeniodawca standardowy (10)

Topseller (4)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (1)

Ogłoszenie na 1. stronie (4)

VAT podlega zwrotowi (1)

ukryj konie aukcyjne (14)

Data wstawienia
od 2 tygodni (5)

Wykorzystanie i charakterystyka konika polskiego

Kupno konika polskiego będzie świetnym pomysłem, gdy poszukiwane jest zwierzę przede wszystkim do celów rekreacyjnych. Koniki polskie to zwierzęta spokojne i cierpliwe, dlatego też znakomicie sprawdzają się przy pracy z dziećmi (tu zaletą jest także niewielki wzrost).

Koniki polskie to kuce, które osiągają wysokość w kłębie nie większą niż około 130-136 cm oraz wagę dochodzącą do maksymalnie 300-400 kg. Jest też prawdopodobne, że to jedyny na świecie bezpośredni przodek wymarłych w XIX wieku tarpanów. Dlatego kupno konika polskiego można uznać za ekskluzywny dodatek do posiadanej hodowli. Natomiast sprzedaż konika polskiego nierzadko bywa naprawdę korzystną i satysfakcjonującą transakcją dla obu stron.

Pochodzenie i historia konika polskiego

Konik polski został w pełni udomowiony dopiero w XX wieku, za jego środowisko naturalne uznaje się lasy i puszcze. Znaną dziś nazwę wprowadził profesor Tadeusz Vetulani. Podczas II wojny światowej populacja tego gatunku drastycznie zmalała, dlatego też obecnie kuc ten znajduje się pod ochroną. W 1949 ocalałe zwierzęta zostały sprowadzone do hodowli w Popielnie, stadninę w 1952 roku przejęła Polska Akademia Nauk. Obecnie głównym celem hodowców jest zachowanie rasy z charakterystycznymi cechami pierwotnymi. Z tego również powodu każdy młody źrebak musi zostać zarejestrowany, ponadto koniki polskie nie mogą być krzyżowane z innymi rasami.

Użyteczność konika polskiego

Kuce tego gatunku są bardzo opanowane, stateczne i mają przyjazne usposobienie do ludzi, dlatego też często bywają wykorzystywane do hipoterapii. Z uwagi na swój charakter koniki polskie świetnie sprawdzają się również w szeroko rozumianej rekreacji - chętnie pozują do zdjęć z najmłodszymi i nie boją się ludzi. Dlatego też bywają atrakcją w ogrodach zoologicznych, farmach czy agroturystykach. Konik polski raczej nie jest natomiast wykorzystywany obecnie w celach jucznych i innych ciężkich pracach.

Hodowla i utrzymanie konika polskiego

Koniki polskie to zwierzęta, które prezentują się bardzo elegancko i przyjaźnie - mają długie i bujne grzywy oraz ogon. Z uwagi na to należy przywiązać szczególną uwagę do pielęgnacji włosia, aby nie doprowadzić do gromadzenia się zanieczyszczeń i powstawania stanów zapalnych. Zaleca się też częste sprawdzanie kopyt konika polskiego pod kątem ewentualnych przerostów i innych schorzeń, a także czyszczenie kopyt za pomocą specjalnego, drewnianego noża.

Warto zauważyć, że konik polski to rasa tańsza w utrzymaniu niż ma to miejsce w przypadku większych i masywniejszych koni. Wynika to m.in. z mniejszego zapotrzebowania konika polskiego na pożywienie niż np. konia wielkopolskiego czy konia śląskiego. Kuca tej rasy należy karmić 3 razy dziennie, potrzebują one około 7 kilogramów strawy. Pojedynczy posiłek powinien składać się z dawki paszy, siana i zielonki, pokarmu nie trzeba rozdrabniać, musi być on jednak bogaty w witaminy i minerały. Co bardzo istotne, około połowa dziennego zapotrzebowania konika polskiego w pożywienie powinna być podawana w godzinach wieczornych. Odnośnie do pojenia zaleca się natomiast stosowanie automatycznie napełniającego się poidła, aby dostarczyć odpowiednią ilość wody - szczególnie podczas upałów. Pojenie powinno mieć miejsce przed każdym karmieniem, w czasie gorących dni dobrze zwiększyć ich liczbę do nawet 5-6. Nie należy podawać wody o temperaturze niższej niż 12 stopni Celsjusza, gdyż może być to niebezpieczne dla zdrowia konika polskiego. Odradza się również pojenie konia od razu po wyczerpującej pracy, lepiej odczekać, aż zwierzę ochłonie i wyschnie z potu.

Ponadto koniki polskie szybko się uczą i są pojętne, przez co sprzedaż konika polskiego może okazać się bardzo opłacalną transakcją. Warto też dodać, że konik polski (podobnie jak wszystkie inne kuce) nie ma problemu z życiem w stadach, nie wchodzi w konflikty z pozostałymi osobnikami i respektuje przywódcę.

Choć konik polski to rasa, która słynie z wysokiej odporności na choroby, w pojedynczych przypadkach może dochodzić do zaburzeń pracy układu pokarmowego. Aby temu zapobiec warto dodawać do paszy siemię lniane w niewielkich ilościach. Zdarzają się również schorzenia kopyt, np. ochwat, do czego dochodzi w wyniku napojenia zbyt zimną wodą i wywołanym w ten sposób szokiem termicznym.

i