nowe dzisiaj: 293 | sprzedane: 216
c
k
Image Konik polski kupuj i sprzedawaj

Konik polski kupuj i sprzedawaj

Osoby poszukujące konia rasy krajowej, z pewnością powinny rozważyć kupno konika polskiego. Jest on odporny na choroby i znakomicie sprawuje się w warunkach hodowlanych. Konik polski jest koniem późno dojrzewającym (3-5 lat) w typie kuca. Koniki polskie są niewielkich rozmiarów i mają myszate lub gniade umaszczenie. W przypadku chęci oddania zwierzęcia w dobre ręce, sprzedaż konika polskiego może być znakomitym rozwiązaniem.

Czytaj więcej b
10 wyników
Konik polski
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
Wyróżnienie
1 / 6
z filmem
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 9
z filmem
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Platynowe
Konik polski, Ogier, 1 Rok, 130 cm, Bułana Rekreacja - Powożenie - WKKW
DE-91183
Abenberg
1 300 €
~ 5 947 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
z filmem
Konik polski, Wałach, 4 lat, 135 cm, Bułana Rekreacja
Reiterhotel Vox GmbH Co KG
DE-49577
Eggermühlen OT Bockraden
4 850 €
~ 22 188 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
Konik polski, Klacz, 7 lat, 132 cm, Bułana Rekreacja
Reiterhotel Vox GmbH Co KG
DE-49577
Eggermühlen OT Bockraden
4 250 €
~ 19 443 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
Konik polski, Klacz, 11 lat, 142 cm, Grullo Rekreacja
Sandra Hesselbarth
DE-94137
Bayerbach
5 000 €
~ 22 874 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
Konik polski, Wałach, 5 lat, 130 cm, Grullo Rekreacja
Johan Van de Streek
DE-92289
Ursensollen
2 900 €
~ 13 267 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
z filmem
Konik polski, Wałach, 3 lat, 139 cm, Bułana Rekreacja
Doris Maier
DE-88499
Riedlingen
Cena na zapytanie
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
Konik polski, Klacz, 6 lat, 134 cm, Grullo Rekreacja
Johan Van de Streek
DE-92289
Ursensollen
3 100 €
~ 14 182 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Konik polski, Klacz, 5 lat, 140 cm, Bułana Dressur und Springen ideal PonyUjeżdżenie - Skoki
DE-83646
Bad Tölz
5 200 €
~ 23 789 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Nowe
Konik polski Mix, Wałach, 11 lat, 134 cm Rekreacja
DE-91795
Dollnstein
4 500 €
~ 20 587 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Konik polski, Klacz, 1 Rok klaczki 3 sztukiHodowla - Rekreacja
PL-73-130
Dobrzany
800 €
~ 3 660 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
HKonik polski (10)

Mehrfachauswahl

Sandra Hesselbarth (1)

Doris Maier (1)

Johan Van de Streek (2)

Reiterhotel Vox GmbH Co KG (2)

Kuc (10)

Mix (1)

Wielokrotny wybór
Konie ujeżdżeniowe (1)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Konie rekreacyjne (8)

Konie hodowlane (1)

Wielokrotny wybór
Bułana (5)

Grullo (3)

Wielokrotny wybór
Niemcy (9)

Polska (1)

Wielokrotny wybór
klacz hodowlana wpisana do księgi (1)

koń szkółkowy (3)

hipoterapia (2)

dla początkującego (4)

lonżowany (2)

praca z ziemi (3)

pewny w terenie (7)

wszechstronny (8)

koń dla ciężkiego jeźdźca (2)

łatwy w załadunku (7)

nauczony prowadzenia na kantarze (3)

niepodkuty (3)

bezproblemowy przy kowalu (6)

nadaje się dla dzieci (5)

bezpośrednio od hodowcy (1)

z paszportem koniowatego (7)

wolny od egzemy (5)

Ogłoszeniodawca standardowy (4)

Topseller (6)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (4)

Ogłoszenie na 1. stronie (7)

ukryj konie aukcyjne (10)

Data wstawienia
od wczoraj (1)

od 2 dni (1)

od 3 dni (1)

od 1 tygodnia (3)

od 2 tygodni (5)

Wykorzystanie i charakterystyka konika polskiego

Kupno konika polskiego będzie świetnym pomysłem, gdy poszukiwane jest zwierzę przede wszystkim do celów rekreacyjnych. Koniki polskie to zwierzęta spokojne i cierpliwe, dlatego też znakomicie sprawdzają się przy pracy z dziećmi (tu zaletą jest także niewielki wzrost).

Koniki polskie to kuce, które osiągają wysokość w kłębie nie większą niż około 130-136 cm oraz wagę dochodzącą do maksymalnie 300-400 kg. Jest też prawdopodobne, że to jedyny na świecie bezpośredni przodek wymarłych w XIX wieku tarpanów. Dlatego kupno konika polskiego można uznać za ekskluzywny dodatek do posiadanej hodowli. Natomiast sprzedaż konika polskiego nierzadko bywa naprawdę korzystną i satysfakcjonującą transakcją dla obu stron.

Pochodzenie i historia konika polskiego

Konik polski został w pełni udomowiony dopiero w XX wieku, za jego środowisko naturalne uznaje się lasy i puszcze. Znaną dziś nazwę wprowadził profesor Tadeusz Vetulani. Podczas II wojny światowej populacja tego gatunku drastycznie zmalała, dlatego też obecnie kuc ten znajduje się pod ochroną. W 1949 ocalałe zwierzęta zostały sprowadzone do hodowli w Popielnie, stadninę w 1952 roku przejęła Polska Akademia Nauk. Obecnie głównym celem hodowców jest zachowanie rasy z charakterystycznymi cechami pierwotnymi. Z tego również powodu każdy młody źrebak musi zostać zarejestrowany, ponadto koniki polskie nie mogą być krzyżowane z innymi rasami.

Użyteczność konika polskiego

Kuce tego gatunku są bardzo opanowane, stateczne i mają przyjazne usposobienie do ludzi, dlatego też często bywają wykorzystywane do hipoterapii. Z uwagi na swój charakter koniki polskie świetnie sprawdzają się również w szeroko rozumianej rekreacji - chętnie pozują do zdjęć z najmłodszymi i nie boją się ludzi. Dlatego też bywają atrakcją w ogrodach zoologicznych, farmach czy agroturystykach. Konik polski raczej nie jest natomiast wykorzystywany obecnie w celach jucznych i innych ciężkich pracach.

Hodowla i utrzymanie konika polskiego

Koniki polskie to zwierzęta, które prezentują się bardzo elegancko i przyjaźnie - mają długie i bujne grzywy oraz ogon. Z uwagi na to należy przywiązać szczególną uwagę do pielęgnacji włosia, aby nie doprowadzić do gromadzenia się zanieczyszczeń i powstawania stanów zapalnych. Zaleca się też częste sprawdzanie kopyt konika polskiego pod kątem ewentualnych przerostów i innych schorzeń, a także czyszczenie kopyt za pomocą specjalnego, drewnianego noża.

Warto zauważyć, że konik polski to rasa tańsza w utrzymaniu niż ma to miejsce w przypadku większych i masywniejszych koni. Wynika to m.in. z mniejszego zapotrzebowania konika polskiego na pożywienie niż np. konia wielkopolskiego czy konia śląskiego. Kuca tej rasy należy karmić 3 razy dziennie, potrzebują one około 7 kilogramów strawy. Pojedynczy posiłek powinien składać się z dawki paszy, siana i zielonki, pokarmu nie trzeba rozdrabniać, musi być on jednak bogaty w witaminy i minerały. Co bardzo istotne, około połowa dziennego zapotrzebowania konika polskiego w pożywienie powinna być podawana w godzinach wieczornych. Odnośnie do pojenia zaleca się natomiast stosowanie automatycznie napełniającego się poidła, aby dostarczyć odpowiednią ilość wody - szczególnie podczas upałów. Pojenie powinno mieć miejsce przed każdym karmieniem, w czasie gorących dni dobrze zwiększyć ich liczbę do nawet 5-6. Nie należy podawać wody o temperaturze niższej niż 12 stopni Celsjusza, gdyż może być to niebezpieczne dla zdrowia konika polskiego. Odradza się również pojenie konia od razu po wyczerpującej pracy, lepiej odczekać, aż zwierzę ochłonie i wyschnie z potu.

Ponadto koniki polskie szybko się uczą i są pojętne, przez co sprzedaż konika polskiego może okazać się bardzo opłacalną transakcją. Warto też dodać, że konik polski (podobnie jak wszystkie inne kuce) nie ma problemu z życiem w stadach, nie wchodzi w konflikty z pozostałymi osobnikami i respektuje przywódcę.

Choć konik polski to rasa, która słynie z wysokiej odporności na choroby, w pojedynczych przypadkach może dochodzić do zaburzeń pracy układu pokarmowego. Aby temu zapobiec warto dodawać do paszy siemię lniane w niewielkich ilościach. Zdarzają się również schorzenia kopyt, np. ochwat, do czego dochodzi w wyniku napojenia zbyt zimną wodą i wywołanym w ten sposób szokiem termicznym.

i