nowe dzisiaj: 359 | sprzedane: 446
c

Kuc dales - konie na sprzedaż

Sprzedaż kuca Dales - czy przedstawiciele tej rasy cieszą się dużą popularnością wśród hodowców? Jakie są ich najważniejsze zalety, które mogą zainteresować potencjalnych nabywców? Dales jest rdzenną angielską rasą kuców domowych, słynącą z dużej wytrzymałości oraz siły, która pozwala na przenoszenie wielkich ciężarów. Kiedyś wykorzystywano je do pracy w kopalniach lub na roli, dziś kupno kuca Dales interesuje przede wszystkim osoby, poszukujące kuca do przemysłu turystycznego, w którym ze względu na przyjazną osobowość zwierzęta te sprawdzają się znakomicie.

Czytaj więcej b
2 wyników
Filtr
2 wyników
Usuń wszystkie filtry
Dodaj wyszukiwanie:
Zapisz wyszukiwanie
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia standardowe
Kuc dales, Ogier, 19 lat, 145 cm, Kara Rekreacja - Hodowla
DE-24988
Oeversee
4 200 €
~ 19 021 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Kuc dales, Klacz, 15 lat, 160 cm, Gniada Ujeżdżenie - Skoki - Rekreacja
DE-44265
Dortmund
12 000 €
~ 54 345 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
HKuc dales (2)

Wielokrotny wybór
Kuc (2)

Wielokrotny wybór
Konie hodowlane (1)

Konie rekreacyjne (2)

Konie skokowe (1)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Konie ujeżdżeniowe (1)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Wielokrotny wybór
Ogier (1)

Klacz (1)

Wielokrotny wybór
Kara (1)

Gniada (1)

Wielokrotny wybór
Niemcy (2)

Wielokrotny wybór
zajeżdżony (1)

lonżowany (2)

ze sprzętem (1)

praca z ziemi (2)

pewny w terenie (2)

dostępny TÜV (1)

doświadczenie w zawodach (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (2)

niepodkuty (2)

bezproblemowy przy kowalu (2)

z paszportem koniowatego (2)

wolny od egzemy (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (2)

Zawęź wyniki wyszukiwania
ukryj konie aukcyjne (2)

Data wstawienia
od 1 tygodnia (1)

od 2 tygodni (1)

Wykorzystanie i charakterystyka kuca Dales

Podstawowe cechy budowy, wyglądu oraz temperamentu, a także możliwości wykorzystania - to najbardziej istotne kwestie, gdy w grę wchodzi sprzedaż kuca Dales. Członkowie rasy cieszą się opinią kuców o atrakcyjnej prezencji. Ich wysokość w kłębie zwykle mieści się w przedziale od 142 do 147 cm. Głowa wygląda bardzo estetycznie, profil jest prosty, szczęka wydatna, zaś przerwa między oczami szeroka. Płatki uszu zaginają się do środka. Szyja gruba i dosyć krótka, ramiona opadające. Ciało u kuców Dales jest dobrze umięśnione, mocne, grubokościste. Klatka piersiowa szeroka i głęboka, żebra dobrze wysklepione. Nogi muskularne o twardym, gęstym kośćcu, kopyta duże, okrągłe i twarde. Jeśli kogoś interesuje kupno kuca Dales, trudno też nie zwrócić uwagi na naturalne "ozdoby", którymi mogą poszczycić się członkowie rasy. Mowa tu o bujnej grzywie oraz imponującym, długim, gęstym i jedwabistym ogonie. Oprócz tego na pęcinach występują szczotki. Co do umaszczenia, może być różne, jednak zdecydowana większość kuców ma maść karą lub skarogniadą. Kuc Dales powinien poruszać się z dużą energią i mocą, podnosząc kopyta wysoko nad ziemię. Jest czujny i odważny. Sympatycy rasy podkreślają jednak ich spokojne, chętne do współpracy usposobienie, życzliwość i inteligencję.

Pochodzenie i historia kuca Dales

Kupno kuca Dales - co warto wiedzieć na temat jego historii? Rasa ta pochodzi z Wielkiej Brytanii i jest jedną z rdzennych ras, zamieszkujących tamtejsze wrzosowiska i tereny górskie. Dzieje kuca są ściśle powiązane z historią wydobycia ołowiu w rejonie Dales, w hrabstwie Yorkshire. Początkowo był to kuc roboczy, pochodzący od wielu ras. W kolejnych stuleciach zaczęto jednak dostrzegać jego potencjał w jeździectwie. Dzięki sile, zwinności i szybkości już XVIII wieku kuce zaczęły odnosić sukcesy w wyścigach kłusaków, wykorzystywano je również w trakcie polowań. W 1916 roku została natomiast założona księga stadna rasy. Sprzedaż kuca Dales interesowała już wtedy nie tylko poszukujących zwierząt roboczych czy sportowych, ale nawet brytyjską armię. Członkowie rasy służyli bowiem podczas pierwszej wojny światowej. Na początku lat 20. XX wieku armia brytyjska również zakupiła 200 kuców Dales. Warto zaznaczyć, że armia była zainteresowana tylko najlepszymi okazami, a specyfikacje dotyczące zakupionych kuców były bardzo szczegółowe: musiały mieć określony wzrost i masę ciała, ukończone co najmniej 5 lat życia i być w stanie udźwignąć ciężar ponad 100 kg (podczas tras na terenie górzystym). Niestety, w trakcie drugiej wojny światowej rasa bardzo znacznie się przerzedziła. Na ratunek przyszła niewielka grupa hodowców, której członkowie rozpoczęli aktywne poszukiwania nie zarejestrowanych kuców. Ich misja przyniosła owoce i do początku lat 70-tych udało się odbudować populację. Dwie dekady później kuców było na tyle dużo, że rozpoczęto ich eksport do Kanady i USA.

Użytkowanie kuca Dales

Wszechstronnie uzdolnione kuce Dales można dziś spotkać na wielu pokazach i zawodach. Dobrze radzą sobie w skokach przez przeszkody, biegach przełajowych, ujeżdżaniu, zaprzęgach konnych. Spokojny i życzliwy temperament sprawia, że konie często pracują w turystyce i pełnią rolę wakacyjnych wierzchowców wycieczkowych. Sprawdzają się do przewożenia osób początkujących w jeździe konnej, jak i tych bardziej doświadczonych, dzieci, młodzież oraz dorosłych. Ich zaletą jest także świetne radzenie sobie nawet na trudnych i długich szlakach.

Innymi brytyjskimi rasami kuców, które zdobyły popularność również w innych krajach, są: Fell, New Forest czy walijski kuc górski.

i