nowe dzisiaj: 419 | sprzedane: 685
c

Maremmano - konie na sprzedaż

Kupno i sprzedaż Maremmano (inaczej konia toskańskiego) - komu polecana jest tego rodzaju transakcja? Maremmano to jedna z włoskich ras koni wierzchowych. Dawniej przedstawicielami rasy były szybkie i silne konie, które jednak nie słynęły z wysokiej jakości i prestiżu. Z czasem zastosowano jednak dolewy czystej krwi arabskiej, przez co włoski koń zyskał na szlachetności, urodzie i przy okazji popularności. Sympatyków koni na pewno zainteresują podstawowe informacje na temat tej rasy oraz sposobów jej wykorzystania.

Czytaj więcej b
2 wyników
Filtr
2 wyników
MaremmanoH
Usuń wszystkie filtry
Dodaj wyszukiwanie:
yTrail yKlacz yKoń gorącokrwisty yKonie rekreacyjne yKonie hodowlane yWorking Equitation yKara
Zapisz wyszukiwanie
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia standardowe
Maremmano, Klacz, 6 lat, 165 cm, Kara Trail
IT-86079
Molise Venafro
2 500 €
~ 11 808 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Maremmano, Klacz, 2 lat, Ciemnogniada Rekreacja - Working Equitation - Trail - Hodowla
IT-58100
Toscana
4 000 €
~ 18 894 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
HMaremmano (2)

Wielokrotny wybór
Koń gorącokrwisty (2)

Wielokrotny wybór
Konie hodowlane (1)

Konie rekreacyjne (1)

Trail (2)

Working Equitation (1)

Wielokrotny wybór
Klacz (2)

Wielokrotny wybór
Kara (1)

Ciemnogniada (1)

Wielokrotny wybór
Włochy (2)

Wielokrotny wybór
nauczony prowadzenia na kantarze (1)

niepodkuty (1)

z paszportem koniowatego (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (2)

Zawęź wyniki wyszukiwania
ukryj konie aukcyjne (2)

Wykorzystanie i charakterystyka Maremmano

Osoby, które interesuje kupno i sprzedaż Maremmano zapewne wiedzą, że jest on koniem wykorzystywanym głównie pod siodło. Jego wysokość w kłębie wynosi od 160 do 168 cm. Co do umaszczenia, w obrębie rasy występują wszystkie maści podstawowe, w tym kasztanowata, gniada, kara. Siwa i dereszowata występują natomiast raczej rzadko. Głowa koni jest długa, ciężka, szyja szeroka u podstawy i muskularna, kłąb wysoki i dobrze umięśniony, klatka piersiowa pełna, grzbiet krótki, ramiona opadające. Ich zaletą są również solidne, silne nogi, zdrowe stawy i mocne, dobrze uformowane kopyta. Maremmano jest więc rasą pełną walorów i nie dotyczy to tylko anatomii, gdyż jej przedstawiciele cieszą się renomą koni solidnych, charakteryzują się wysoką odpornością, zdolnością przystosowywania się do złej pogody oraz trudnego terenu.

Pochodzenie i historia Maremmano

Nazwa rasy wzięła się od regionu, z którego pochodzi. Maremmano to nadmorska nizina, przynależąca do Toskanii. Jeśli dla kogoś, kogo interesuje kupno i sprzedaż Maremmano, ważne jest poznanie historii konia, trzeba wziąć po uwagę, że dzieje rasy nie są do końca poznane, jednak badaczom tematu udało się ustalić kilka faktów. Otóż Maremmano podobno wywodzi się od stada, pochodzącego z północy Afryki, a do kształtowania rasy posłużyła krew koni hiszpańskich, berberyjskich, neapolitańskich i arabskich. Dolewy czystej krwi, które miały miejsce na przestrzeni dziejów rasy, przyniosły pozytywne rezultaty. Konie stały się silniejsze, bardziej wytrzymałe i zyskały na oryginalności. Niektóre źródła wskazują jednak, że na współczesne cechy koni wpłynęło krzyżowanie głównie z rasami importowanymi z Irlandii, Francji oraz Niemiec.

Rasa była użytkowana przez tak zwanych butteri, czyli włoskich kowbojów, wędrują po bagnach Maremmy w południowej Toskanii oraz północnym Lacjum, wypasając rodzime bydło „maremmana”, czyli rasę słynącą z dużego brzucha i długich rogów. Ponadto korzystano z ich siły w roli koni pociągowych. W przeszłości często używane były jako wierzchowce kawalerii, natomiast dziś dosiadają ich członkowie policji konnej.

Maremmano w jeździectwie

Obecnie jest to przede wszystkim koń pod siodło do jazdy rekreacyjnej i sportowej. Cechuje się dużą sprawnością fizyczną oraz dużymi zasobami energii. Jako jego główną zaletę wymienia się zwykle wytrzymałość. Koń potrafi jeździć na długich dystansach i nie są mu straszne nawet trudne warunki terenowe. Dobrze współpracuje z ludźmi, jest przyjazny, ma żywy temperament, jak zresztą przystało na konia gorącokrwistego. Zwykle cieszy się też dobrym zdrowiem.

Maremmano a inne włoskie rasy

Włochy mogą poszczycić się kilkoma ciekawymi rasami koni wierzchowych. Maremmano na pewno ma wiele zalet, na które warto zwrócić uwagę, ale z ciekawości można zapoznać się także z innymi rasami. Tolfetano na przykład to rasa pochodząca z Lacjum. Konie te są bardzo odporne i oszczędne w gospodarowaniu siłą, co wynika z przebywania na trudnych terenach. Budowa ich ciała jest bardziej krępa, niż u Maremmano, konie są też silniejsze. Również z Lacjum pochodzi Cavallo Romano della Maremma Laziale. Rasa z długą historią, która jednak oficjalnie została uznana dopiero w 2010 roku. Jej dystrybucja jest niestety ograniczona, ze względu na małą liczebność.

i