c

Maremmano - konie na sprzedaż

Kupno i sprzedaż Maremmano (inaczej konia toskańskiego) - komu polecana jest tego rodzaju transakcja? Maremmano to jedna z włoskich ras koni wierzchowych. Dawniej przedstawicielami rasy były szybkie i silne konie, które jednak nie słynęły z wysokiej jakości i prestiżu. Z czasem zastosowano jednak dolewy czystej krwi arabskiej, przez co włoski koń zyskał na szlachetności, urodzie i przy okazji popularności. Sympatyków koni na pewno zainteresują podstawowe informacje na temat tej rasy oraz sposobów jej wykorzystania.

Czytaj więcej b
3 wyników
Filtr
3 wyników
Usuń wszystkie filtry
Dodaj wyszukiwanie:
Zapisz wyszukiwanie
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia standardowe
Maremmano, Klacz, 13 lat, 150 cm, Gniada Trail - Rajdy - Stanówka
IT-10073
Devesi
4 500 €
~ 20 718 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Maremmano, Klacz, 12 lat, 160 cm, Skarogniada
O: M.OLIVASTRO DEL BELAGAIO | OM: ARAMIS VI
wszechstronny western - Trail - Western Pleasure
DE-64658
Fürth
Kategoria cenowa 10 000 € do 15 000 €
Kategoria cenowa ~46 044 zł do 69 060 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Maremmano, Ogier, 8 lat, 169 cm, Skarogniada WKKW - Working Equitation - Hodowla - Rekreacja
IT-58051
Magliano in Toscana
Kategoria cenowa 15 000 € do 20 000 €
Kategoria cenowa ~69 064 zł do 92 080 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Q Usuń wszystkie filtry
H

Wykorzystanie i charakterystyka Maremmano

Osoby, które interesuje kupno i sprzedaż Maremmano zapewne wiedzą, że jest on koniem wykorzystywanym głównie pod siodło. Jego wysokość w kłębie wynosi od 160 do 168 cm. Co do umaszczenia, w obrębie rasy występują wszystkie maści podstawowe, w tym kasztanowata, gniada, kara. Siwa i dereszowata występują natomiast raczej rzadko. Głowa koni jest długa, ciężka, szyja szeroka u podstawy i muskularna, kłąb wysoki i dobrze umięśniony, klatka piersiowa pełna, grzbiet krótki, ramiona opadające. Ich zaletą są również solidne, silne nogi, zdrowe stawy i mocne, dobrze uformowane kopyta. Maremmano jest więc rasą pełną walorów i nie dotyczy to tylko anatomii, gdyż jej przedstawiciele cieszą się renomą koni solidnych, charakteryzują się wysoką odpornością, zdolnością przystosowywania się do złej pogody oraz trudnego terenu.

Pochodzenie i historia Maremmano

Nazwa rasy wzięła się od regionu, z którego pochodzi. Maremmano to nadmorska nizina, przynależąca do Toskanii. Jeśli dla kogoś, kogo interesuje kupno i sprzedaż Maremmano, ważne jest poznanie historii konia, trzeba wziąć po uwagę, że dzieje rasy nie są do końca poznane, jednak badaczom tematu udało się ustalić kilka faktów. Otóż Maremmano podobno wywodzi się od stada, pochodzącego z północy Afryki, a do kształtowania rasy posłużyła krew koni hiszpańskich, berberyjskich, neapolitańskich i arabskich. Dolewy czystej krwi, które miały miejsce na przestrzeni dziejów rasy, przyniosły pozytywne rezultaty. Konie stały się silniejsze, bardziej wytrzymałe i zyskały na oryginalności. Niektóre źródła wskazują jednak, że na współczesne cechy koni wpłynęło krzyżowanie głównie z rasami importowanymi z Irlandii, Francji oraz Niemiec.

Rasa była użytkowana przez tak zwanych butteri, czyli włoskich kowbojów, wędrują po bagnach Maremmy w południowej Toskanii oraz północnym Lacjum, wypasając rodzime bydło „maremmana”, czyli rasę słynącą z dużego brzucha i długich rogów. Ponadto korzystano z ich siły w roli koni pociągowych. W przeszłości często używane były jako wierzchowce kawalerii, natomiast dziś dosiadają ich członkowie policji konnej.

Maremmano w jeździectwie

Obecnie jest to przede wszystkim koń pod siodło do jazdy rekreacyjnej i sportowej. Cechuje się dużą sprawnością fizyczną oraz dużymi zasobami energii. Jako jego główną zaletę wymienia się zwykle wytrzymałość. Koń potrafi jeździć na długich dystansach i nie są mu straszne nawet trudne warunki terenowe. Dobrze współpracuje z ludźmi, jest przyjazny, ma żywy temperament, jak zresztą przystało na konia gorącokrwistego. Zwykle cieszy się też dobrym zdrowiem.

Maremmano a inne włoskie rasy

Włochy mogą poszczycić się kilkoma ciekawymi rasami koni wierzchowych. Maremmano na pewno ma wiele zalet, na które warto zwrócić uwagę, ale z ciekawości można zapoznać się także z innymi rasami. Tolfetano na przykład to rasa pochodząca z Lacjum. Konie te są bardzo odporne i oszczędne w gospodarowaniu siłą, co wynika z przebywania na trudnych terenach. Budowa ich ciała jest bardziej krępa, niż u Maremmano, konie są też silniejsze. Również z Lacjum pochodzi Cavallo Romano della Maremma Laziale. Rasa z długą historią, która jednak oficjalnie została uznana dopiero w 2010 roku. Jej dystrybucja jest niestety ograniczona, ze względu na małą liczebność.

i