nowe dzisiaj: 345 | sprzedane: 220
c
k
Image Missouri Fox Trotter kupuj i sprzedawaj

Missouri Fox Trotter kupuj i sprzedawaj

Kupno Missouri Fox Trotter - czym charakteryzuje się rasa i dla kogo będzie najbardziej odpowiednia? Pochodzące z Missouri w Stanach Zjednoczonych konie domowe mają bardzo liczne grono sympatyków. Ich gabaryty są średnie: wysokość w kłębie mieści się w przedziale od 145 do 165 cm, natomiast masa ciała wynosi od 410 do 540 kg. Użytkowanie koni w jeździectwie jest bardzo wszechstronne, a chody czasami określane jako "ekstrawagancko wysokie". Radzą sobie dobrze nawet na trudnym terenie. Sprzedaż Missouri Fox Trotter - oto garść informacji, które powinien znać każdy zainteresowany nabyciem przedstawiciela tej rasy.

Czytaj więcej b
5 wyników
Missouri Fox Trotter
H
Wyróżnienie
1 / 5
z filmem
Missouri Fox Trotter, Klacz, 15 lat, 153 cm, Kasztanowata
O: MAGNUM FORCE C. | OM: ZANE´S GO BOY
Rekreacja - Western
sabine sickau
DE-14532
Kleinmachnow
~34 059 zł8 000 €
Zapamiętaj ogłoszenie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Złoty
z filmem
Missouri Fox Trotter, Klacz, 15 lat, 153 cm, Kasztanowata
O: MAGNUM FORCE C. | OM: ZANE´S GO BOY
Rekreacja - Western
sabine sickau
DE-14532
Kleinmachnow
~34 059 zł8 000 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Missouri Fox Trotter, Klacz, 3 lat, 145 cm, Kasztanowata
O: THE MILLIONAIRES LEGEND | OM: BRIGADOONS GOLDEN RAY K.
Chody specjalne - Rekreacja - Western - Trail
AT-4632
Pichl bei Wels
Kategoria cenowa
10 000 € do 15 000 € / ~42 578 zł do 63 861 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Missouri Fox Trotter Mix, Klacz, 6 lat, 143 cm, Kara
O: DE NIRO
Rekreacja - Rajdy - Chody specjalne
AT-5630
Bad Hofgastein
do negocjacji ~17 030 zł4 000 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Missouri Fox Trotter, Klacz, 2 lat, 155 cm, Izabelowata
O: MTR ZURIEL | OM: OL. PERFECTION`S SMOKEY CLOUD
Chody specjalne - Rekreacja - Western - Hodowla
DE-94234
Viechtach
do negocjacji ~32 782 zł7 700 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Missouri Fox Trotter, Wałach, 7 lat, 158 cm, Szampańska
O: WUSTE HITZE | OM: CLOUD´S JUBALATION
Rekreacja - Western - Chody specjalne
DE-94065
Waldkirchen
Kategoria cenowa
10 000 € do 15 000 € / ~42 578 zł do 63 861 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
H1.
2.
3.

sabine sickau (1)

Koń gorącokrwisty (5)

Mix (1)

Wielokrotny wybór
Niemcy (3)

Austria (2)

Wielokrotny wybór
koń do towarzystwa (ograniczona użytkowość) (1)

koń szkółkowy (1)

hipoterapia (1)

zajeżdżony (2)

lonżowany (2)

praca z ziemi (2)

wszechstronny (4)

łatwy w załadunku (1)

cztery chody (1)

pięć chodów (3)

dostępny TÜV (1)

5 panel test (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (3)

niepodkuty (3)

bezproblemowy przy kowalu (3)

bezpośrednio od hodowcy (2)

z paszportem koniowatego (3)

wolny od egzemy (3)

Ogłoszeniodawca standardowy (4)

Topseller (1)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (3)

Ogłoszenie na 1. stronie (1)

ukryj konie aukcyjne (5)

Data wstawienia
od 2 tygodni (3)

Wykorzystanie i charakterystyka Missouri Fox Trotter

Zawsze, gdy w grę wchodzi kupno Missouri Fox Trotter, warto wymienić kluczowe cechy jego budowy i wyglądu. Otóż konie tej rasy są mocno zbudowane. Mają dosyć małą i suchą głowę, o kształcie zwężającym się ku nozdrzom, a także dobrze osadzony kark. Uszy mają zaostrzone końce, podobnie jak u lisów. Oczy są duże i bystre. Grzbiet krótki, mocny, a żebra prawidłowo wysklepione. Klatka piersiowa głęboka i mocna, natomiast łopatki dobrze umięśnione i jak podkreślają znawcy, powinny być osadzone pod kątem 45-50 stopni w stosunku do reszty ciała. Nogi są wytrzymałe, muskularne, zwężające się ku dołowi. Kolejną zaletą tych koni są mocne kopyta. Co do umaszczenia, dopuszczalne jest właściwie każde, z wyjątkiem appaloosa. Kiedy ktoś oferuje sprzedaż Missouri Fox Trotter, zapewne podkreśla również walory temperamentu członków tej rasy. Jest on bowiem żywy, ale łagodnie usposobiony i bardzo przyjazny dla ludzi. Konie te są również inteligentne i nawet, jeśli trafi się niepokorny osobnik, współpraca z doświadczonym trenerem powinna przynieść pozytywne rezultaty.

Długość życia koni zwykle wynosi 20-30 lat, jednak wysokiej jakości warunki pozwalają im żyć dłużej.

Pochodzenie i historia Missouri Fox Trotter

Kupno Missouri Fox Trotter - co warto wiedzieć na temat historii rasy, która jest jedną z najstarszych w USA? Pochodzi ona z gór Ozark, rozpościerających się na granicy Arkansan i Missouri. Jej początek datuje się na wczesne lata XIX wieku. Dokładnie w 1821 roku Missouri zostało oficjalnym stanem USA, przyciągając tym samym ludność z innych obszarów kraju. Ludzie zabierali ze sobą swoje konie różnych ras, co poskutkowało ich krzyżowaniem. Hodowcom udało się stworzyć rasę, cechującą się siłą, prawidłowo zbudowaną sylwetką, dobrą kondycją i wytrzymałością. Wierzchowce były w stanie przemierzać długie trasy bez zmęczenia.

Rejestr przedstawicieli rasy w USA zaczęto prowadzić w 1948 roku, a w roku 2012 widniało w nim aż 100 tysięcy osobników. Hodowla i sprzedaż Missouri Fox Trotter kwitnie również w Europie, gdzie od 1992 roku prowadzony jest oddzielny rejestr. Obecnie żyje tu kilkaset koni tej rasy.

Missouri Fox Trotter w jeździectwie

Tym, co cechuje Missouri Fox Trotter, to używanie różnych chodów. Charakterystyczny jest oczywiście fox trot, któremu konie zawdzięczają nazwę. Chód wygląda w ten sposób, że przednie nogi konia poruszają się stępem, natomiast tylne ślizgającym się kłusem. Dzięki temu ruchy grzbietu są minimalne, zaś tylne nogi przekraczają ślady przednich. Taka technika jest z jednej strony wygodna dla jeźdźca (siedzi niemal bez ruchu, kołysząc się jedynie do przodu i do tyłu), z drugiej, pozwala pokonywać długie trasy, nie męcząc konia. Oprócz chodu fox trot konie te używają także stepu (flat walk), który jest chodem bardzo wydajnym i o długim wykroku, a ponadto galopu, który w wykonaniu przedstawicieli tej rasy jest miękki, bujający i również bardzo komfortowy dla jeźdźca. Są nawet osobniki, które poruszają się jeszcze innymi chodami.

Ze względu na wytrzymałość członków tej rasy, często biorą one udział w różnych rajdach. Wygoda, którą zapewniają jeźdźcom sprawia natomiast, że są odpowiednie dla osób początkujących, w podeszłym wieku, niepełnosprawnych. Ich pewny krok i opanowanie zapewniają stabilność. Wyboista jazda na Missouri Fox Trotter to zdecydowanie rzadkość.

Czasami porównuje się je do innej amerykańskiej rasy - Saddlebred.

i