nowe dzisiaj: 239 | sprzedane: 601
c
k

NMPRS kupuj i sprzedawaj

Sprzedaż konia NMPRS - taka okazja nie pojawia się u nas zbyt często, gdyż konie te są stosunkowo nową rasą, zarejestrowaną w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Jest to rasa holenderska, której pełna nazwa brzmi Nederlands Mini Paarden Registratie Stamboek. Pomimo niewielkich rozmiarów, zwierzęta te nie są klasyfikowane jako kuce, lecz jako małe konie, co wynika z podobieństwa morfologicznego. Kupno konia NMPRS interesuje zwłaszcza osoby, poszukujące niewielkiego zwierzęcia do celów rekreacyjnych, jednak trzeba podkreślić, że rasa ma pewien potencjał sportowy i niektóre osobniki z sukcesami poddają się treningowi. Co trzeba wiedzieć na temat podstawowych cech wyglądu, temperamentu oraz możliwości użytkowania tych pełnych uroku zwierząt?

Czytaj więcej b
7 wyników
NMPRS
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
Wyróżnienie
1 / 10
z filmem
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 3
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 6
z filmem
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Złote
z filmem
NMPRS, Ogier, 8 lat, 95 cm, Tarantowata Rekreacja - Stanówka
Stal Doorstap
NL-4885JA
Achtmaal
1 450 €
~ 6 744 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
z filmem
NMPRS, Ogier, 7 lat, 93 cm, Srokata Rekreacja
Stal Doorstap
NL-4885JA
Achtmaal
1 850 €
~ 8 604 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
NMPRS, Klacz, 16 lat, 88 cm, Kara
O: KELTON
Hodowla - Ujeżdżenie - Rekreacja
NL-6114an
susteren
750 €
~ 3 488 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
NMPRS, Klacz, 13 lat, 75 cm, Kasztanowatodereszowata
O: ADEMA'S PABLO
Hodowla - Ujeżdżenie - Rekreacja
NL-6114 an
susteren
900 €
~ 4 186 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
NMPRS, Klacz, 1 Rok, 80 cm
O: MORITZBERGS CAPTAIN JACK AMHA | OM: PIPO
Rekreacja
DE-06231
Bad Dürrenberg
1 600 €
~ 7 441 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
NMPRS, Ogier, 2 lat, 86 cm Rekreacja - Stanówka
NL-7683rx
den ham
800 €
~ 3 721 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
NMPRS, Klacz, 3 lat, 100 cm, Cremello Pokazy - Powożenie
NL-1607cd
Hem
1 000 €
~ 4 651 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
HNMPRS (7)

Mehrfachauswahl

Rick de Jong (2)

Stal Doorstap (2)

Kuc (7)

Wielokrotny wybór
Ogier (3)

Klacz (4)

Wielokrotny wybór
Niemcy (1)

Holandia (6)

Wielokrotny wybór
uznany ogier (1)

koń do towarzystwa (ograniczona użytkowość) (2)

klacz hodowlana wpisana do księgi (2)

dla początkującego (1)

surowy (1)

zajeżdżony (1)

lonżowany (2)

praca z ziemi (2)

pewny w terenie (5)

wszechstronny (1)

łatwy w załadunku (5)

nauczony prowadzenia na kantarze (3)

niepodkuty (3)

bezproblemowy przy kowalu (3)

nadaje się dla dzieci (4)

bezpośrednio od hodowcy (1)

z paszportem koniowatego (6)

wolny od egzemy (3)

udostępnię do jazdy (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (3)

Topseller (4)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (2)

Ogłoszenie na 1. stronie (4)

ukryj konie aukcyjne (7)

Wykorzystanie i charakterystyka koni NMPRS

Gdy ktoś oferuje sprzedaż konia NMPRS, przed podjęciem decyzji warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat najbardziej istotnych cech anatomicznych, występujących u tej rasy. Zacznijmy od rozmiarów, bo pod tym względem konie dzielą się na trzy kategorie. Pierwsza, to kategoria mini, obejmująca konie, których wysokość w kłębie wynosi poniżej 86 cm. Druga kategoria nie przekracza 96 cm, natomiast trzecia to osobniki mierzące do 106 cm. Zwykle jednak konie te nie przekraczają 97 cm, co sprawia, że nadają się głównie dla dzieci.

Głowa konia powinna być delikatna i szlachetna, z szerokimi nozdrzami. Uszy zaś proporcjonalne do wielkości czaszki i wygięte do wewnątrz. Szyja muskularna.

Ramiona są pochyłe, grzbiet mocny, lędźwie dobrze rozwinięte, zad półokrągły i umięśniony. Nogi również dosyć mocne, z szerokimi kopytami. Ktoś, kto planuje kupno konia NMPRS być może kieruje się również umaszczeniem. Pod tym względem w obrębie rasy występuje jednak duże zróżnicowanie i trudno jest mówić o maści dominującej.

Co do temperamentu, jest bardzo żywy i trzeba pamiętać, że konie te muszą dużo przebywać na wolnym powietrzu. Są także przyjazne i pojętne.

Pochodzenie i historia koni NMPRS

Kupno konia NMPRS - co trzeba wiedzieć na temat jego historii? Ta jest jeszcze stosunkowo krótka. Konie te pochodzą z Holandii i chociaż na chwilę obecną nie zdobyły jeszcze dużej popularności, mają już spore grono miłośników. Księgę stadną dla Nederlands Mini Paarden Registratie Stamboek zarejestrowano w roku 1993. Pierwotnie zebrało się pięciu holenderskich hodowców, którzy postanowili stworzyć kryteria kwalifikacyjne. Wkrótce rozpoczęto rejestrację wszystkich kuców poniżej 106 cm. Trzeba pamiętać, że sprzedaż konia NMPRS jest jednak dopuszczalna tylko, jeżeli właściciel posiada ważne dokumenty weterynaryjne, zatwierdzające, że osobnik jest zdrowy. W 1995 roku, na mocy interwencji Ministerstwa Rolnictwa, zdefiniowano księgę stadną NMPRS jako rejestr wszystkich miniaturowych koni holenderskich. Od tego czasu w ramach księgi prowadzona jest ścisła selekcja, która pomaga osobom zainteresowanym zakupem znaleźć konie najwyższej jakości. Jednocześnie w ramach księgi funkcjonuje podział na dwie sekcje kuców. Pierwsza, czyli podstawowa, to wszystkie kuce posiadające 100% krwi szetlandzkiej, natomiast sekcja "Luxe" to kuce, w których żyłach płynie co najmniej 12,5% krwi nie-szetlandzkiej. Drugi rodzaj uchodzi za bardziej wyrafinowany i atrakcyjny fizycznie.

Konie NMPRS w jeździectwie

Większość osób, zainteresowanych zakupem konia tej rasy, planuje wykorzystanie go w celach rekreacyjnych. Zwierzę niezwykle szybko przystosowuje się do aktywności z ludźmi, choć wciąż występują u niego naturalne instynkty. Trzeba podkreślić, że kuce te są długowieczne i przeżywają dłużej, niż klasycznych rozmiarów konie. Zwierzę może więc zostać towarzyszem na lata dla całej rodziny. Szybkość uczenia się nowych umiejętności zależy od danego osobnika, jednak kuce te cieszą się dobrą reputacją pod względem posłuszeństwa i woli współpracy. Nadają się również do treningu. Niektóre osobniki mogą nauczyć się skakania przez przeszkody, radzą sobie też dobrze w biegach długodystansowych, można się również spotkać z nimi na różnych pokazach. Niemniej, częściej są dosiadane dla przyjemności, niż w celach sportowych. Niewielkie rozmiary oraz przyjazne nastawienie do ludzi umożliwiają użytkowanie ich w hipoterapii. Czasami wykorzystywane są również w celach roboczych, głównie jako pomocnicy w gospodarstwach.

i