nowe dzisiaj: 452 | sprzedane: 683
c

Paso Iberoamericano - konie na sprzedaż

Koń Paso Iberoamericano, określany także jako kostarykański Paso, to rasa wywodząca się z terenów Kostaryki, choć cieszy się duża popularnością także w innych krajach Ameryki Środkowej, jak np. Nikaragua, Panama, Gwatemala czy Honduras. Paso Iberoamericano znakomicie radzą sobie z czterema najbardziej znanymi typami chodów na świecie, w tym również tych w wolnym tempie. Dlatego też sprawdzają się podczas rozmaitych zawodów ujeżdżeniowych, uznawane są za bardzo dobre wierzchowce. Jeśli rozważane jest kupno Paso Iberoamericano lub sprzedaż Paso Iberoamericano, warto mieć te czynniki na uwadze.

Czytaj więcej b
Wyróżnienie
z filmem
Paso Iberoamericano, Klacz, Źrebak (04/2022), Gniada
O: VIVO DEL EMIA | OM: OCEANO
Ujeżdżenie - Working Equitation - Chody specjalne - Hodowla
DE-53902
Bad Münstereifel
Kategoria cenowa 10 000 € do 15 000 €
Kategoria cenowa ~48 462 zł do 72 688 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
1 wyników
Filtr
1 wyników
Paso IberoamericanoH
Usuń wszystkie filtry
Dodaj wyszukiwanie:
yKonie ujeżdżeniowe yKonie hodowlane yKonie o chodach specjalnych yWorking Equitation yKlacz yGniada yKoń gorącokrwisty
Zapisz wyszukiwanie
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Gold
z filmem
Paso Iberoamericano, Klacz, Źrebak (04/2022), Gniada
O: VIVO DEL EMIA | OM: OCEANO
Ujeżdżenie - Working Equitation - Chody specjalne - Hodowla
DE-53902
Bad Münstereifel
Kategoria cenowa 10 000 € do 15 000 €
Kategoria cenowa ~48 462 zł do 72 688 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
HPaso Iberoamericano (1)

Wielokrotny wybór
Koń gorącokrwisty (1)

Wielokrotny wybór
Konie hodowlane (1)

Konie o chodach specjalnych (1)

Konie ujeżdżeniowe (1)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Working Equitation (1)

Wielokrotny wybór
Rheinisches Pferdestammbuch e.V. (1)

Klacz (1)

Wielokrotny wybór
Gniada (1)

Wielokrotny wybór
Niemcy (1)

Wielokrotny wybór
cztery chody (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (1)

bezpośrednio od hodowcy (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (1)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (1)

Ogłoszenie na 1. stronie (1)

VAT podlega zwrotowi (1)

Źrebak (1)

ukryj konie aukcyjne (1)

Wykorzystanie i charakterystyka Paso Iberoamericano

Paso Iberoamericano uważane są za jedną z najlepszych mieszanek spośród ras południowoamerykańskich i środkowoamerykańskich. To jeden z argumentów, dzięki którym kupno Paso Iberoamericano jest bardzo korzystne, a sprzedaż Paso Iberoamericano może okazać się niezwykle opłacalna. Paso Iberoamericano łączą w sobie wspaniały temperament oraz doskonałe wzorce estetyczne, a do tego są nadzwyczaj inteligentne i świetnie współpracują z jeźdźcem. Polecane są zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i startów w różnorodnych zawodach i konkursach, a także udziału w paradach.

Paso Iberoamericano to konie gorącokrwiste o atletycznej budowie ciała i stosunkowo niewielkiej wadze, ich wysokość w kłębie waha się od 144 cm do 160 cm. Znakomicie wyważone ciało i muskularne nogi zapewniają prawidłową postawę zwierzęcia oraz precyzję ruchów, czego efektem jest doskonała gracja w trakcie poruszania się.

Konie rasy Paso Iberoamericano są bardzo eleganckie i inteligentne, mają wyraziste i duże oczy, smukłą szyję oraz piękną, lecz krótką grzywą o raczej niedużej objętości. Najczęstsze umaszczenia to ciemne barwy, takie jak czarny lub kasztanowy. Oprócz tego Paso Iberoamericano występują w niemal każdym typie umaszczenia, zwykle nie ma to jednak wpływu na cenę kupna lub sprzedaży.

Pochodzenie i historia Paso Iberoamericano

W przeciwieństwie do większości ras pochodzących z tego regionu, Paso Iberoamericano to gatunek dość młody - jego oficjalne skodyfikowanie i rejestracja nastąpiły dopiero w 1960 roku. Natomiast podobnie jak wszystkie konie o rodowodzie amerykańskim, rasa ta również ma swoje dość bliskie związki z niektórymi rasami europejskimi, np. końmi iberyjskimi i łużyckimi, które zostały przywiezione do Ameryki Środkowej w XVI wieku. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami ustalono, że Paso Iberoamericano posiadają również komponenty generyczne podobne do starożytnych koni berberyjskich.

W latach pięćdziesiątych XX wieku hodowcy krzyżowali klacze Paso Iberoamericano z amerykańskimi ogierami znanymi ze zwinności i finezji ruchu, takimi jak peruwiańskie Paso, Paso Fino i Mangalarga Marchador, a także z niektórymi końmi z Europy, takimi jak konie hiszpańskie czystej krwi i konie andaluzyjskie. Pozwoliło im to skonsolidować rasę, spopularyzować ją, a tym samym zwiększyć sprzedaż na całym świecie.

Hodowla, kupno Paso Iberoamericano i sprzedaż Paso Iberoamericano zawsze miały zasadniczy cel nadrzędny, czyli uzyskanie zwierząt łączących w sobie wybitną zręczność i zwinność charakterystyczną dla koni południowoamerykańskich z szarmancja i elegancją ras Półwyspu Iberyjskiego. W ten sposób pracowano nad powstaniem wyjątkowej rasy prawdziwych czempionów.

Paso Iberoamericano w jeździectwie

Paso Iberoamericano to konie silne i sprężyste, o doskonałej równowadze - nie dziwi zatem fakt, że cieszą się ogromną popularnością wśród jeźdźców i to we właściwie w każdej dyscyplinie. Konie tej rasy świetnie radzą sobie zarówno w jeździe rekreacyjnej, jak i ujeżdżeniu czy zawodach sportowych. Ponadto Paso Iberoamericano biorą udział w wielu wystawach czy konkursach, niejednokrotnie odnosząc również sukcesy. Mimo ognistego temperamentu Paso Iberoamericano sprawnie wykonują polecenia jeźdźca, dlatego mogą być wykorzystywane nawet w szkółkach jeździeckich. Zakup wierzchowca Paso Iberoamericano to bez wątpienia świetny pomysł dla każdej stadniny czy hodowli.

i