c

Pura Raza Mallorquina - konie na sprzedaż

Sprzedaż konia Pura Raza Mallorquina - taka oferta raczej nie pojawia się zbyt często, ponieważ są to konie bardzo rzadkie i żyjące głównie na hiszpańskiej wyspie Majorka, która jest ich ojczyzną. Jeszcze pod koniec lat 80-tych ubiegłego stulecia była ich zaledwie garstka. Na szczęście przed zapomnieniem uratowała je grupa miłośników koni. Choć jednak mają one ogromny potencjał jeździecki i dobrą prezencję, do dziś ich użytkowanie ma bardzo niewielką skalę. Co powinna wiedzieć na temat rasy osoba, rozważająca kupno konia Pura Raza Mallorquina? Oto garść informacji, które warto znać.

Czytaj więcej b
Wyróżnienie
1 / 15
Pura Raza Mallorquina, Ogier, 2 lat, 161 cm, Kara Rekreacja - Working Equitation - Barok - WKKW
jest surowy
nauczony prowadzenia na kantarze
bezpośrednio od hodowcy
ES-07640
Mallorca
6 000 €
~ 27 624 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 8
Pura Raza Mallorquina, Wałach, 4 lat, 161 cm, Kara
O: MORO SP | OM: AGOST-S
Working Equitation - Ujeżdżenie
jest wszechstronny (allrounder)
łatwy w załadunku
niepodkuty
dostępny paszport
ES-07210
Algaida
14 000 €
~ 64 456 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
2 wyników
Filtr
2 wyników
Usuń wszystkie filtry
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Pura Raza Mallorquina, Ogier, 2 lat, 161 cm, Kara Rekreacja - Working Equitation - Barok - WKKW
Lizz Handschmann
ES-07640
Mallorca
6 000 €
~ 27 624 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Platynowe
1 / 8
Pura Raza Mallorquina, Wałach, 4 lat, 161 cm, Kara
O: MORO SP | OM: AGOST-S
Working Equitation - Ujeżdżenie
Ganaderia Ses Pastores
ES-07210
Algaida
14 000 €
~ 64 456 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Q Usuń wszystkie filtry
H

Wykorzystanie i charakterystyka koni Pura Raza Mallorquina

Sprzedaż konia Pura Raza Mallorquina - co trzeba wiedzieć na temat cech anatomii u przedstawicieli tej rasy? Co ciekawe, ich postura może sprawiać wrażenie delikatnej i silnej jednocześnie. Pura Raza Mallorquina to konie o bardzo dobrej prezencji, zgrabnie zbudowane i eleganckie. Klacze osiągają wzrost mieszczący się w przedziale od 152 do 165 cm, natomiast ogiery mierzą od 156 do 175 cm. Głowa jest średniej wielkości, lekko wydłużona oraz sucha, uszy małe i proste, natomiast oczy ciemne, okrągłe i wyraziste. Charakterystyczny dla tej rasy jest kształt głowy określany jako "barani", czyli wysklepiony w górnej części. Szyja jest natomiast krótka i mocna. Klatka piersiowa silna, zaś nogi długie i stabilne. Zad dosyć długi i opadający, z nisko osadzonym ogonem. Ozdobą koni są niewątpliwie grzywa i ogon, bardzo bujne, mocne, czasami lekko falujące. Ich ogólną budowę i prezencję można określić jako "zrównoważoną". Warto dodać, że konie te są także wygodne dla jeźdźca. Dla osoby, która rozważa kupno konia Pura Raza Mallorquina na pewno ważne jest także umaszczenie. Trzeba tu zaznaczyć, że osobniki tej rasy mogą występować wyłącznie w umaszczeniu karym. Dopuszczalna jest jedynie niewielka gwiazdką na czole, która nie powinna być większa niż 3 cm.

Co z temperamentem tych interesujących wierzchowców? W tej kwestii można mówić o licznych zaletach. Miłośnicy podkreślają ich pełną równowagi, lojalną, dobroduszną i zgodną osobność. Wszystkie te cechy przekładają się nie tylko na przyjemną współpracę, ale także dają możliwość wszechstronnego użytkowania koni.

Pochodzenie i historia koni Pura Raza Mallorquina

Kupno konia Pura Raza Mallorquina - co wiadomo na temat historii tej hiszpańskiej rasy? Właściwie źródła podają niewiele, bo oficjalnie rasa została uznana dopiero w roku 1988, kiedy podjęto decyzję o rejestracji osobników. W tamtym czasie liczebność była bardzo niewielka i Majorkę zamieszkiwały zaledwie 33 konie. Na szczęście znalazła się grupa sympatyków rasy, która nie pozwoliła, aby ją zapomniano. Księga stadna została założona w roku 1989 przez organizację o nazwie "Asociación Española de Criadores y Propietarios de Caballos de Pura Raza Mallorquina", która przeprowadza również testy potwierdzające czystość osobników. Rejestracja koni jest niestety bardzo uciążliwa i wymaga przedstawienia wielu dokumentów, w tym dowodu pochodzenia oraz wyniku testu genetycznego. To dosyć sporo fatygi, dlatego wielu właścicieli rezygnuje z rejestracji. Tym bardziej, że potencjał rynkowy dla tych zwierząt jest raczej niewielki. Niemniej, można spotkać się z ofertami sprzedaży konia Pura Raza Mallorquina również poza Majorką.

Użytkowanie koni Pura Raza Mallorquina

Ta pochodząca od znanych na całym świecie koni iberyjskich rasa daje spore możliwości użytkowania. Niestety, ze względu na niewielką liczebność oraz popularność koni, potencjał ten niestety jest wykorzystany w niewielkim stopniu. Co do dyscyplin, w których można trenować konie Pura Raza Mallorquina, pojawiają się ujeżdżanie czy skoki przez przeszkody. Ze względu na łagodną i przyjazną osobowość, świetnie nadają się też do jazdy rekreacyjnej oraz terapeutycznej. Jednak najbardziej znane użytkowanie rasy to... służba w lokalnej policji. W ten sposób państwo dokłada starań, aby rasa majorkańska przetrwała i zachowała czyste cechy. Największe prawdopodobieństwo spotkania konia dotyczy miast Palma i Manacor, gdyż to właście tam policja ma obowiązek trzymania koni, które dla miłośników tych zwierząt mogą stanowić lokalną atrakcję.

i