nowe dzisiaj: 294 | sprzedane: 237
c
k
Image Quarab kupuj i sprzedawaj

Quarab kupuj i sprzedawaj

Kupno Quarabów? To doskonały pomysł dla wielu stadnin, w pierwszej kolejności warto jednak poznać najważniejsze informacje dotyczące tej rasy. Pochodzą one z krzyżówki amerykańskich koni rasy Quarter Horse i Paint Horse z końmi arabskimi. Z tego powodu wyróżnia się trzy zasadnicze typy Quarabów: Straight of Foundation, Stock i Pleasure. Zwierzęta te słyną ze swoich znakomitych predyspozycji, dlatego też cieszą się dużym zainteresowaniem wśród hodowców sprawdzających, jakie są obecnie oferty sprzedaż Quarabów. Rasa ta cieszy się też ciekawą historią, o której z pewnością dobrze dowiedzieć się więcej przed dokonaniem transakcji.

Czytaj więcej b
6 wyników
Quarab
H


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia standardowe
Quarab Mix, Wałach, 8 lat, 163 cm, Kasztanowata
O: NAHBAY IBN TISHYNO 75%OX
Western - Rekreacja
DE-69436
Schönbrunn
~31 931 zł7 500 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Quarab, Klacz, 16 lat, 160 cm, Srokata Rekreacja
DE-50189
Elsdorf
do negocjacji ~11 921 zł2 800 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Quarab, Klacz, 8 lat, 152 cm, Ciemnokasztanowata
O: MUM | OM: DOCZ GOOD LITTLE BOY
Rekreacja - Western - Hodowla - Working Equitation
DE-24647
Wasbek
do negocjacji ~16 817 zł3 950 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Quarab Mix, Klacz, 12 lat, 143 cm, Siwa
O: QUARTER HORSE
Western - Rekreacja - Reining - Trail
AT-3713
Sachsendorf
Kategoria cenowa
5 000 € do 10 000 € / ~21 291 zł do 42 574 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Quarab Mix, Klacz, 17 lat, 147 cm, Siwa Rekreacja
DE-85625
Baiern
do negocjacji ~10 644 zł2 500 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Quarab, Ogier, Źrebak (01/2020)
O: LKR DELIGHT TO RIDE
Western - Rekreacja - Rajdy - Ranch Riding
DE-16792
Zehdenick
Kategoria cenowa
2 500 € do 5 000 € / ~10 648 zł do 21 287 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
H1.
2.
3.
Koń pełnej krwi (6)

Mix (3)

Wielokrotny wybór
Niemcy (5)

Austria (1)

Wielokrotny wybór
hipoterapia (1)

dla początkującego (1)

zajeżdżony (1)

lonżowany (1)

umowa o ochronie (1)

ze sprzętem (1)

praca z ziemi (2)

pewny w terenie (1)

wszechstronny (2)

łatwy w załadunku (1)

5 panel test (1)

doświadczenie w zawodach (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (3)

niepodkuty (1)

bezproblemowy przy kowalu (3)

nadaje się dla dzieci (1)

bezpośrednio od hodowcy (2)

z paszportem koniowatego (3)

wolny od egzemy (1)

udostępnię do jazdy (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (6)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (1)

Źrebak (1)

ukryj konie aukcyjne (6)

Data wstawienia
od 2 dni (1)

od 3 dni (1)

od 1 tygodnia (2)

od 2 tygodni (2)

Wykorzystanie i charakterystyka Quarabów

Z uwagi na swoje wyjątkowe pochodzenie, Quaraby posiadają cechy charakterystyczne zarówno dla koni hodowlanych, jak i koni o korzeniach arabskich. Należy o tym pamiętać, jeżeli planowane jest kupno Quarabów lub sprzedaż Quarabów. Ponadto, zależnie od typu, mogą występować pewne różnice osobnicze. Zazwyczaj Quaraby posiadają długą szyję oraz korpus, rodzaje z większą domieszką koni hodowlanych cechują się natomiast masywnymi nogami i zaokrąglonym zadem. Wysokość w kłębie Quarabów waha się w granicach od 142 cm do 163 cm. Międzynarodowe Stowarzyszenie Hodowców Quarabów akceptuje konie we wszystkich wzorach i umaszczeniach poza lamparcimi plamami złożonymi - te nie zostają wpisane do rejestrów rasy.

Jak już wspomniano, uznaje się trzy rodzaje Quarabów: Straight of Foundation, Stock i Pleasure. Pierwszy z wymienionych to niemal równomierna mieszanka cech koni arabskich oraz stadnych, typ ten jest też najpopularniejszy wśród hodowców i najczęściej poszukiwany w ofertach sprzedaży. Ponadto na nim również opiera się standard rejestru. Quarab Stock wykazuje przewagę cech ras Quarter Horse i Paint Horse, podczas gdy typ Pleasure to zwierzęta z większą domieszką koni arabskich. Z uwagi na swoje predyspozycje, rodzaj ten zwykle wybierany jest przez jeźdźców.

Pochodzenie i historia Quarabów

Krzyżowanie koni arabskich, Quarter Horse i Paint Horse nie jest niczym nowych w historii, dochodziło do tego dość powszechnie np. w latach 50. XX wieku, ogier arabski Indraff dał dwa źrebaki, klacz i ogiera, po klaczy Quarter Horse Cotton Girl. Oba źrebaki zostały zakwalifikowane do dalszej reprodukcji z klaczą o imieniu Indy Sue, która została wpisana do rejestru American Quarter Horse Association Performance Register of Merit. Zanim w latach 80. zamknięto księgę stadną American Paint Horse Association, zbadano i zarejestrowano kilka ogierów arabskich.

W 1984 roku utworzono United Quarab Registry (UQR) jako Związek Rasowy Koni Skrzyżowanych Quarter Horse/Arabian. Dokładnie 5 lat później dodano nową sekcję do rejestru nazwaną Painted Quarab Index, w której znalazły się konie z krwią amerykańskiej rasy Paint Horse, które wykazywały wzory kolorystyczne tobianów i overo. UQR był stowarzyszeniem prywatnym, po zmianie właściciela organizacja została zamknięta, a na jej miejsce w 1999 roku powołano Międzynarodowe Stowarzyszenie Hodowców Quarabów w celu rejestracji rasy, działający według tych samych wytycznych co UQR. Wkrótce później wytyczne zostały rozpowszechnione we wszystkich miejscach, gdzie hodowane są konie tej rasy.

Warto zauważyć, że rejestr przyjmuje wyłącznie konie wyhodowane od rodziców wpisanych w odpowiednie rejestry ras - American Quarter Horse Association, Arabian Horse Association i American Paint Horse Association. Konie te muszą też posiadać co najmniej 1/8 krwi rodzica konie arabskiego lub Quarter Horse/Paint Horse.

Quaraby w jeździectwie

Użytkowanie Quarabów zależy przede wszystkim od ich typu, najczęściej jednak wykorzystywane są w wielu dyscyplinach sportowych oraz w celach jeździeckich. Występują m.in. w stylu Western, ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody oraz różnego typu rajdach. Cechują się wytrzymałością oraz siłą, świetną szybkością, a do tego z łatwością słuchają swojego właściciela. Jazda na koniach tej rasy jest czystą przyjemnością, dobrze o tym pamiętać planując kupno Quaraba.

i