c

Quarab - konie na sprzedaż

Kupno Quarabów? To doskonały pomysł dla wielu stadnin, w pierwszej kolejności warto jednak poznać najważniejsze informacje dotyczące tej rasy. Pochodzą one z krzyżówki amerykańskich koni rasy Quarter Horse i Paint Horse z końmi arabskimi. Z tego powodu wyróżnia się trzy zasadnicze typy Quarabów: Straight of Foundation, Stock i Pleasure. Zwierzęta te słyną ze swoich znakomitych predyspozycji, dlatego też cieszą się dużym zainteresowaniem wśród hodowców sprawdzających, jakie są obecnie oferty sprzedaż Quarabów. Rasa ta cieszy się też ciekawą historią, o której z pewnością dobrze dowiedzieć się więcej przed dokonaniem transakcji.

Czytaj więcej b
Wyróżnienie
1 / 16
z filmem
Quarab, Wałach, 10 lat, Karodereszowata Trail - Versatility Ranch Horse
US-75785
Rusk TX
35 000 $
~ 151 302 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
7 wyników
Filtr
7 wyników
Usuń wszystkie filtry
Dodaj wyszukiwanie:
Zapisz wyszukiwanie
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Platynowe
1 / 16
z filmem
Quarab, Wałach, 10 lat, Karodereszowata Trail - Versatility Ranch Horse
Platinum Equine Auction
US-75785
Rusk TX
35 000 $
~ 151 302 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Quarab Mix, Wałach, 5 lat, 160 cm, Gniada Rekreacja
DE-23564
LübeckLübeck
4 000 €
~ 18 416 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Quarab Mix, Klacz, 9 lat, 152 cm, Siwa w hreczce Rekreacja - Ujeżdżenie
DE-44627
Herne
4 900 €
~ 22 560 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Quarab Mix, Wałach, 9 lat, 168 cm, Kasztanowata Rekreacja
AT-9150
Bleiburg
5 000 €
~ 23 020 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Quarab Mix, Klacz, 3 lat, 140 cm, Jelenia
O: RM BLUE EYE KING
Rekreacja - Western - Powożenie - Ujeżdżenie
DE-29308
Winsen (Aller)
6 000 €
~ 27 624 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Quarab, Ogier, 1 Rok, 153 cm, Izabelowata
O: AL MAY MAMUN | OM: EMIRATUS B (GOLD PRÄMIERT)
Rajdy
DE-21398
Neetze
9 500 €
~ 43 738 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Bronze
1 / 10
Quarab, Klacz, 1 Rok, 155 cm, Grullo
O: ARIZONA KING RC (PAINT HORS)
Rekreacja - Reining - Hodowla - Western
DE-26639
Wiesmoor
7 200 €
~ 33 149 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Q Usuń wszystkie filtry
H

Wykorzystanie i charakterystyka Quarabów

Z uwagi na swoje wyjątkowe pochodzenie, Quaraby posiadają cechy charakterystyczne zarówno dla koni hodowlanych, jak i koni o korzeniach arabskich. Należy o tym pamiętać, jeżeli planowane jest kupno Quarabów lub sprzedaż Quarabów. Ponadto, zależnie od typu, mogą występować pewne różnice osobnicze. Zazwyczaj Quaraby posiadają długą szyję oraz korpus, rodzaje z większą domieszką koni hodowlanych cechują się natomiast masywnymi nogami i zaokrąglonym zadem. Wysokość w kłębie Quarabów waha się w granicach od 142 cm do 163 cm. Międzynarodowe Stowarzyszenie Hodowców Quarabów akceptuje konie we wszystkich wzorach i umaszczeniach poza lamparcimi plamami złożonymi - te nie zostają wpisane do rejestrów rasy.

Jak już wspomniano, uznaje się trzy rodzaje Quarabów: Straight of Foundation, Stock i Pleasure. Pierwszy z wymienionych to niemal równomierna mieszanka cech koni arabskich oraz stadnych, typ ten jest też najpopularniejszy wśród hodowców i najczęściej poszukiwany w ofertach sprzedaży. Ponadto na nim również opiera się standard rejestru. Quarab Stock wykazuje przewagę cech ras Quarter Horse i Paint Horse, podczas gdy typ Pleasure to zwierzęta z większą domieszką koni arabskich. Z uwagi na swoje predyspozycje, rodzaj ten zwykle wybierany jest przez jeźdźców.

Pochodzenie i historia Quarabów

Krzyżowanie koni arabskich, Quarter Horse i Paint Horse nie jest niczym nowych w historii, dochodziło do tego dość powszechnie np. w latach 50. XX wieku, ogier arabski Indraff dał dwa źrebaki, klacz i ogiera, po klaczy Quarter Horse Cotton Girl. Oba źrebaki zostały zakwalifikowane do dalszej reprodukcji z klaczą o imieniu Indy Sue, która została wpisana do rejestru American Quarter Horse Association Performance Register of Merit. Zanim w latach 80. zamknięto księgę stadną American Paint Horse Association, zbadano i zarejestrowano kilka ogierów arabskich.

W 1984 roku utworzono United Quarab Registry (UQR) jako Związek Rasowy Koni Skrzyżowanych Quarter Horse/Arabian. Dokładnie 5 lat później dodano nową sekcję do rejestru nazwaną Painted Quarab Index, w której znalazły się konie z krwią amerykańskiej rasy Paint Horse, które wykazywały wzory kolorystyczne tobianów i overo. UQR był stowarzyszeniem prywatnym, po zmianie właściciela organizacja została zamknięta, a na jej miejsce w 1999 roku powołano Międzynarodowe Stowarzyszenie Hodowców Quarabów w celu rejestracji rasy, działający według tych samych wytycznych co UQR. Wkrótce później wytyczne zostały rozpowszechnione we wszystkich miejscach, gdzie hodowane są konie tej rasy.

Warto zauważyć, że rejestr przyjmuje wyłącznie konie wyhodowane od rodziców wpisanych w odpowiednie rejestry ras - American Quarter Horse Association, Arabian Horse Association i American Paint Horse Association. Konie te muszą też posiadać co najmniej 1/8 krwi rodzica konie arabskiego lub Quarter Horse/Paint Horse.

Quaraby w jeździectwie

Użytkowanie Quarabów zależy przede wszystkim od ich typu, najczęściej jednak wykorzystywane są w wielu dyscyplinach sportowych oraz w celach jeździeckich. Występują m.in. w stylu Western, ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody oraz różnego typu rajdach. Cechują się wytrzymałością oraz siłą, świetną szybkością, a do tego z łatwością słuchają swojego właściciela. Jazda na koniach tej rasy jest czystą przyjemnością, dobrze o tym pamiętać planując kupno Quaraba.

i