nowe dzisiaj: 281 | sprzedane: 542
c
k

Quarter Pony kupuj i sprzedawaj

Kupno Quarter Pony? A może planowana jest sprzedaż Quarter Pony? W każdym z tych przypadków zaleca się zapoznanie z opisem tej rasy, która cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie. Kuce Quarter są umiarkowanej wielkości, księga stadna dopuszcza mieszanki z innymi rasami, choć oficjalnie funkcjonują aż 3 rejestry o bardzo różnych wytycznych i regulacjach. Ponadto Quarter Pony cechują się bardzo szerokim wykorzystaniem, szczególnie często konie te użytkowane są w celach jeździeckich.

Czytaj więcej b
6 wyników
Quarter Pony
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
Wyróżnienie
1 / 11
z filmem
Zapamiętaj ogłoszenie
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Złote
z filmem
Quarter Pony, Klacz, 4 lat, 140 cm, Gniada
O: CF TIVIOS PEPPY | OM: CHIPSY
Western - Rekreacja
gbr bohl
DE-34326
Morschen
2 900 €
~ 13 487 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Quarter Pony Mix, Klacz, Źrebak (06/2021), 135 cm
O: MR GOLDEN SPIRIT
Western - Reining - Cutting - Ranch riding
DE-29378
Wittingen
2 500 €
~ 11 627 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Quarter Pony, Ogier, 1 Rok, 152 cm, Kasztanowata Western - Rekreacja
DE-26847
Detern
3 400 €
~ 15 813 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Quarter Pony, Klacz, 4 lat, 145 cm, Kara
O: FREESTYLE FEIVEL | OM: WERVELWIND C
Rekreacja
DE-49733
Haren (Ems)
5 500 €
~ 25 579 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Quarter Pony, Ogier, Źrebak (05/2021), 148 cm, Szampańska
O: DOCSROYAL CHAMPMGR | OM: STINA
Western - Rekreacja - Western Pleasure - Working Equitation
DE-86899
Landsberg am Lech
2 500 € do 5 000 €
Kategoria cenowa ~11 631 zł do 23 254 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Quarter Pony, Klacz, 1 Rok, 140 cm, Srokata
O: SKIPPERS SANDMAN
Working Equitation - Rekreacja - Western - Polo
DE-92637
Weiden
2 500 € do 5 000 €
Kategoria cenowa ~11 631 zł do 23 254 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
HQuarter Pony (6)

Mehrfachauswahl

gbr bohl (1)

Kuc (6)

Mix (1)

Wielokrotny wybór
Zuchtverband für Schecken- und Spezialrassen in Europa (4)

Ogier (2)

Klacz (4)

Wielokrotny wybór
Niemcy (6)

Wielokrotny wybór
surowy (2)

zajeżdżony (1)

lonżowany (1)

praca z ziemi (2)

pewny w terenie (2)

wszechstronny (2)

łatwy w załadunku (2)

5 panel test (2)

nauczony prowadzenia na kantarze (5)

niepodkuty (3)

bezproblemowy przy kowalu (3)

nadaje się dla dzieci (1)

bezpośrednio od hodowcy (4)

z paszportem koniowatego (4)

wolny od egzemy (1)

udostępnię do jazdy (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (5)

Topseller (1)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (3)

Ogłoszenie na 1. stronie (1)

Źrebak (2)

ukryj konie aukcyjne (6)

Data wstawienia
od 2 dni (1)

od 3 dni (1)

od 1 tygodnia (2)

od 2 tygodni (3)

Wykorzystanie i charakterystyka Quarter Pony

Quarter Pony biorąc pod uwagę swoje pochodzenie, wygląd czy cechy jest niejako mniejszą wersją doskonale znanego Quarter Horse. Jednym z najważniejszych wyznaczników rasy Quarter Pony jest wzrost zwierzęcia oraz kilka pozostałych cech fizycznych. Zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami, kuce Quarter powinny mieć wysokość w kłębie mieszczącą się w granicach od 117 cm do 147 cm. Zależnie od wybranego rejestru rasy, Quarter Pony mogą mieć dowolne umaszczenie, wliczając w to także plamiste i niezwykle charakterystyczne wzory pinto i Appaloosa. Dawniej jednak dopuszczalne były wyłącznie umaszczenia jednolite. Quarter Pony charakteryzują się krótką i dość szeroką głową, z małymi uszami oraz szeroko osadzonymi uszami. Do tego mają łukowatą szyję, pochylone łopatki, ostry kłąb oraz szeroką i głęboką klatkę piersiową. Sylwetki dopełnia krótki grzbiet oraz ścięty zad.

Rozważając kupno Quarter Pony lub sprzedaż Quarter Pony trzeba pamiętać o istnieniu kilku rasowych rejestrów. Zgodnie z American Quarter Pony Association pochodzenie kuca może być nieznane, musi natomiast posiadać odpowiednią budowę oraz być łatwo rozpoznawalny jako Quarter Pony. Umaszczenia wzorzyste nie są uznawane w ramach tej organizacji. National Quarter Pony Association wymaga, by ogiery były zarejestrowane w AQHA, zanim zostaną wpisane na listę w NQHA, klacze natomiast muszą mieć jednego rodzica zarejestrowanego w AQHA. Tu także kuce z ubarwieniem Appaloosa lub Pinto nie kwalifikują się do rejestru. Takie umaszczenie dopuszcza natomiast International Quarter Pony Association, ponadto kuce muszą posiadać właściwą budowę ciała. Ponadto jeśli Quarter Pony mają rodzica wpisanego w jeden z oficjalnych rejestrów, nie muszą przechodzić specjalnego procesu inspekcji.

Pochodzenie i historia Quarter Pony

Pierwotnie Quarter Pony powstały z koni, które nie spełniały wymagań stawianych przez American Quarter Horse Association dotyczących wzrostu. Choć został on później usunięty, rasa Quarter Pony pozostała i cieszyła się dużą popularnością wśród hodowców. American Quarter Pony Association założono w 1964 roku, która jako pierwsze określiła standardy rasy oraz kryteria hodowlane. W 1975 roku powstało National Quarter Pony Association. Obecnie AQPA zajmuje się rejestracją Quarter Pony we wszystkich stanach USA, prowincjach Kanady, a także kilku innych krajach. Światowym i największym stowarzyszeniem dla tej rasy jest Internation Quarter Pony Association, które również zostało założone w latach siedemdziesiątych. W 2005 roku QPA i IQPA stały się jedną organizacją, choć IQPA funkcjonuje jako rejestr, podczas gdy QPA jako oddział członkowski. Szacuje się, że w tamtym okresie oficjalnie zarejestrowanych było około 3000 Quarter Pony. Ponadto zgodnie ze statystykami, każdego roku rejestrowanych jest coraz więcej dorosłych kuców Quarter, gdyż wielu hodowców oczekuje do chwili, gdy zwierzę będzie zdolne do prezentacji pod siodłem. Dobrze mieć to na uwadze, jeśli planowane jest kupno Quarter Pony lub sprzedaż Quarter Pony.

Quarter Pony w jeździectwie

Kuce Quarter słyną z bardzo wszechstronnego wykorzystania, najczęściej jednak użytkowane są jako wierzchowce - szczególnie dla dzieci i młodzieży, co wynika z niewielkich rozmiarów zwierzęcia. Ponadto Quarter Pony są bardzo przyjazne, spokojne i łagodne, co dodatkowo predysponuje je do pracy z najmłodszymi. Dlatego też rasę tę spotyka się również przy hipoterapii. Niekiedy większe osobniki nadają się dla dorosłych jeźdźców, czasem biorą nawet udział w rozmaitych zawodach sportowych i konkursach.

i