nowe dzisiaj: 377 | sprzedane: 518
c

Sachsen-Anhaltiner - konie na sprzedaż

Osoba, która rozważa kupno konia Sachsen Anhaltiner, na pewno pragnie dowiedzieć się jak najwięcej na temat cech budowy oraz temperamentu u przedstawicieli tej rasy. Choć wierzchowce te popularne są głównie w swojej ojczyźnie, czyli Niemczech, sprzedaż koni Sachsen Anhaltiner ma miejsce także poza granicami tego kraju. Niemniej, jest to rasa stosunkowo rzadka, więc oferty nie pojawiają się zbyt często. Co warto wiedzieć na temat rasy i jak użytkowane są gorącokrwiste konie Sachsen Anhaltiner? Oto garść informacji, które powinien poznać każdy zainteresowany zakupem lub po prostu miłośnik koni.

Czytaj więcej b
Wyróżnienie
1 / 7
Sachsen-Anhaltiner, Klacz, 1 Rok, 170 cm, Ciemnogniada
O: DELOREAN | OM: DONNERSCHLAG
Ujeżdżenie - Hodowla
DE-39218
Schönebeck (Elbe)
17 500 €
~ 82 285 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 20
Sachsen-Anhaltiner, Klacz, 5 lat, 165 cm, Kasztanowata
O: ELBCAPITÄN | OM: ERBE
Rekreacja - Woltyżerka - Powożenie - Ujeżdżenie
Pferdeschule
AT-6351
Scheffau
13 700 €
~ 64 417 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
2 wyników
Filtr
2 wyników
Sachsen-AnhaltinerH
Usuń wszystkie filtry
Dodaj wyszukiwanie:
yKonie ujeżdżeniowe yKlacz yKoń gorącokrwisty yKonie zaprzęgowe yKonie rekreacyjne yKonie do woltyżerki yKonie hodowlane
Zapisz wyszukiwanie
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Platynowe
1 / 7
Sachsen-Anhaltiner, Klacz, 1 Rok, 170 cm, Ciemnogniada
O: DELOREAN | OM: DONNERSCHLAG
Ujeżdżenie - Hodowla
DE-39218
Schönebeck (Elbe)
17 500 €
~ 82 285 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Sachsen-Anhaltiner, Klacz, 5 lat, 165 cm, Kasztanowata
O: ELBCAPITÄN | OM: ERBE
Rekreacja - Woltyżerka - Powożenie - Ujeżdżenie
Pferdeschule
AT-6351
Scheffau
13 700 €
~ 64 417 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
HSachsen-Anhaltiner (2)

Wielokrotny wybór
Pferdeschule (1)

Inni sprzedawcy Premium
Koń gorącokrwisty (2)

Wielokrotny wybór
Konie do woltyżerki (1)

Konie hodowlane (1)

Konie rekreacyjne (1)

Konie ujeżdżeniowe (2)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Konie zaprzęgowe (1)

Wielokrotny wybór
Pferdezuchtverband Brandenburg-Anhalt (1)

Klacz (2)

Wielokrotny wybór
Kasztanowata (1)

Ciemnogniada (1)

Wielokrotny wybór
Austria (1)

Niemcy (1)

Wielokrotny wybór
surowy (1)

łatwy w załadunku (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (1)

bezproblemowy przy kowalu (1)

bezpośrednio od hodowcy (1)

z paszportem koniowatego (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (1)

Topseller (1)

Zawęź wyniki wyszukiwania
Ogłoszenie na 1. stronie (2)

VAT podlega zwrotowi (1)

ukryj konie aukcyjne (2)

Data wstawienia
od 1 tygodnia (1)

od 2 tygodni (2)

Wykorzystanie i charakterystyka koni Sachsen Anhaltiner

Sprzedaż konia Sachsen Anhaltiner - kiedy pojawia się ciekawa oferta, oczywiście kluczowe jest wyszczególnienie cech anatomii zwierzęcia. Sachsen Anhaltiner, określane także jako konie gorącokrwiste Sachsen (saksońskie konie gorącokrwiste), to wierzchowce dobrze zbudowane i umięśnione. Ich wysokość w kłębie zwykle mieści się w przedziale od 160 do 170 cm. Głowa u osobników tej rasy natychmiast przyciąga uwagę, gdyż bardzo charakterystyczna jest kombinacja dużych oczu i stosunkowo małych uszu. Ramię jest nieco opadające, grzbiet średniej długości. Zad również jest lekko opadający oraz dobrze umięśniony. Dla osoby, która rozważa kupno konia Sachsen Anhaltiner, istotne może być także umaszczenie. Otóż w obrębie rasy występuje dosyć duże zróżnicowanie kolorystyczne. Spotykane są konie właściwie we wszystkich podstawowych umaszczeniach, dlatego wśród ofert można znaleźć osobniki gniade, kare, kasztanowate, szare. Umaszczenia mieszane, na przykład srokate, występują rzadko, jednak i taki osobnik może się pojawić.

W przypadku koni istotną rolę odgrywa także temperament. Miłośnicy rasy Sachsen Anhaltiner zwykli podkreślać, że są to urodzone konie pokazowe. Odważne, ambitne, niezawodne, zrównoważone. Świetnie sprawdzają się więc na zawodach jeździeckich, tym bardziej, że są również wszechstronnie uzdolnione.

Pochodzenie i historia koni Sachsen Anhaltiner

Gdy oferowana jest sprzedaż konia Sachsen Anhaltiner, dobrze jest też poznać kilka faktów na temat jego historii. Na początek trzeba jednak zaznaczyć, że na przestrzeni lat jego popularność, a co za tym idzie - hodowla, były zmienne. Sachsen Anhaltiner pochodzi ze wschodnich Niemiec, a jego nazwa wzięła się od kraju związkowego Saksonia-Anhalt (Sachsen Anhalt). Z początku lokalne klacze krzyżowano z dobrej jakości, rasowymi ogierami, co miało ogólnie "poprawić" rasę. Konie te były użytkowane głównie w armii, dlatego musiały być lekkie. Jednak w wyniku rewolucji rolnej w 1839 roku wzrosło zapotrzebowanie na cięższe konie o szerszych możliwościach zastosowania i taki kierunek hodowli utrzymano do II wojny światowej. W latach powojennych przyjęto już pewne standardy hodowli. Współczesny gorącokrwisty koń saksoński posiada cechy typowe dla koni sportowych. Na kupno konia Sachsen Anhaltiner może się jednak zdecydować nie tylko osoba poszukująca wierzchowca do jazdy wyczynowej, ale także do użytku rekreacyjnego. Spore znaczenie ma tutaj wiek zwierzęcia.

Konie Sachsen Anhaltiner w jeździectwie

Wszechstronnie utalentowane o szerokich możliwościach zastosowania - to typowa opinia, z którą możemy spotkać się w opisach koni Sachsen Anhaltiner. Członkowie tej rasy świetnie radzą sobie na turniejach (również tych wysokiej klasy) i cechują się dużą wolą walki. Widownia, która podziwia je w akcji, może natomiast liczyć na spore emocje. Dyscypliny, w których sprawdzają się saksońskie wierzchowce, to między innymi skoki przez przeszkody oraz ujeżdżanie (dresaż). Konie te odnosiły zresztą na zawodach spore sukcesy. Nieco starsze osobniki sprawdzają się również doskonale do jazdy rekreacyjnej, dla przyjemności. Ich zaletą jest dobre radzenie sobie w terenie, dlatego kto lubi konne przejażdżki, zapewni sobie w ten sposób miłe chwile. Młode wierzchowce mają bardziej żywy i porywczy temperament, dlatego wymagają dużo uwagi oraz przede wszystkim zapewnienia regularnej dawki ruchu. Po długiej fazie "zastoju" mogą bowiem reagować dosyć porywczo i trudniej je kontrolować. Warto wziąć to pod uwagę, decydując się na młodszego osobnika. Niemniej, są chwalone za inteligencję i dobra współpracę z człowiekiem.

i