nowe dzisiaj: 369 | sprzedane: 660
c
k

Spotted Saddle Horse kupuj i sprzedawaj

Kogo zwykle interesuje kupno Spotted Saddle Horse? Przedstawiciele tej amerykańskiej rasy to lekkie konie wierzchowe, występujące zawsze w umaszczeniu pinto, czyli srokatym. Ich wysokość w kłębie zwykle mieści się w przedziale od 150 do 163 cm, natomiast masa ciała od 410 do 500 kg. Sprzedaż Spotted Saddle Horse jest popularna nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także innych krajach, gdyż rasa ta cechuje się wieloma zaletami. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej.

Czytaj więcej b
5 wyników
Spotted Saddle Horse
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
Wyróżnienie
1 / 14
z filmem
Spotted Saddle Horse, Wałach, 4 lat, 155 cm, Srokata
O: EVIL’S STUNTMAN | OM: MR. BOJANGLES JR
Chody specjalne - Trail - Pokazy - Rekreacja
KY Trail Horse Finders
US-47060
West Harrison, Indiana
7 500 $
~ 29 969 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 4
Spotted Saddle Horse, Wałach, 7 lat, Srokata Trail - Western - Rekreacja
Horse Haven Paso Finos
US-39470
Poplarville, MS
10 000 $
~ 39 959 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Platynowe
Spotted Saddle Horse, Wałach, 8 lat, 147 cm, Srokata Trail - Chody specjalne - Rekreacja
Mare Manor
US-59917
Eureka, MT
7 500 $
~ 29 969 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Spotted Saddle Horse, Wałach, 4 lat, 155 cm, Srokata
O: EVIL’S STUNTMAN | OM: MR. BOJANGLES JR
Chody specjalne - Trail - Pokazy - Rekreacja
KY Trail Horse Finders
US-47060
West Harrison, Indiana
7 500 $
~ 29 969 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Platynowe
Spotted Saddle Horse, Wałach, 7 lat, Srokata Trail - Western - Rekreacja
Horse Haven Paso Finos
US-39470
Poplarville, MS
10 000 $
~ 39 959 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Spotted Saddle Horse, Ogier, 4 lat, 150 cm, Tobiano wszelkich maści
O: DOOLEY'S CAPPUGINO | OM: TIGGER IN MISSION
Chody specjalne - Hodowla - Rekreacja - Stanówka
DE-39624
Kalbe (Milde)
6 900 €
~ 31 253 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Spotted Saddle Horse, Klacz, 2 lat, 145 cm, Kara Chody specjalne - Trail - Rajdy - Powożenie
US-37190
Woodbury, TN
2 500 $
~ 9 990 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
HSpotted Saddle Horse (5)

Wielokrotny wybór
KY Trail Horse Finders (1)

Horse Haven Paso Finos (1)

Mare Manor (1)

Inni sprzedawcy Premium
Koń gorącokrwisty (5)

Wielokrotny wybór
Niemcy (1)

Stany Zjednoczone (4)

Wielokrotny wybór
koń do towarzystwa (ograniczona użytkowość) (1)

koń szkółkowy (1)

surowy (1)

lonżowany (1)

praca z ziemi (1)

pewny w terenie (1)

wszechstronny (1)

łatwy w załadunku (2)

nauczony prowadzenia na kantarze (2)

niepodkuty (1)

bezproblemowy przy kowalu (3)

bezpośrednio od hodowcy (2)

z paszportem koniowatego (1)

wolny od egzemy (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (2)

Topseller (3)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (2)

Ogłoszenie na 1. stronie (3)

ukryj konie aukcyjne (5)

Wykorzystanie i charakterystyka Spotted Saddle Horse

Kupno Spotted Saddle Horse - przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu w przedstawiciela tej rasy trzeba poznać kilka informacji na temat jego budowy i osobowości. Spotted Saddle Horse to koń, który ze względu na łaciate umaszczenie wygląda dosyć ciekawie, a jego chody są gładkie, dlatego tak często wykorzystuje się go do jazdy rekreacyjnej lub po szlakach. Warto jednak podkreślić jego cechy bardziej szczegółowo. Głowa u członków tej rasy jest kształtna, elegancka, z prostym lub lekko wypukłym profilem. Szyja muskularna i lekko łukowata, ramiona długie i pochyłe, klatka piersiowa dobrze umięśniona. Grzbiet jest krótki, natomiast zad muskularny, lekko spadzisty i zaokrąglony, z wysoko osadzonym ogonem.

W obrębie rasy wymagane jest umaszczenie pinto - określenie to odnosi się do całej populacji koni srokatych. Taka maść charakteryzuje się występowaniem białych plam na tle o dowolnym kolorze. Tego rodzaju umaszczenie u koni Spotted Saddle Horse występuje w dwóch wariantach. Pierwszym z nich jest tobiano, czyli przecinające pionową linię ciała konia białe plamy lub też plamy znajdujące się na wszystkich kończynach. Co istotne, krawędzie owych plam muszą być gładkie, regularne. Drugim wzorem jest overo, co w języku hiszpańskim oznacza dokładnie "podobny do jajka". Określeniem tym opisuje się zwykle wszelkie plamistości, które nie kwalifikują się jako tobiano. Ich krawędzie są natomiast nieregularne i postrzępione. Plamy u koni Spotted Saddle Horse mogą być niewielkie albo pokrywać niemal całą sierść. Gdy w grę wchodzi sprzedaż Spotted Saddle Horse należy wiedzieć, że tego rodzaju umaszczenie jest jednym z kryteriów kwalifikacyjnych rasy, drugim jest natomiast poruszanie się skrótowym kłusem o umiarkowanej prędkości. Długość życia przedstawicieli tej rasy wynosi około 25-30 lat.

Pochodzenie i historia Spotted Saddle Horse

Kupno Spotted Saddle Horse - co warto wiedzieć na temat historii rasy? Otóż wywodzi się ona od kuców pinto hiszpańskiego pochodzenia. Krzyżowano je z większymi rasami amerykańskimi, takimi jak Morgan i kłusak amerykański, aby zwiększyć ich rozmiar i jednocześnie zachować ubarwienie oraz pożądany chód. Na przestrzeni lat stosowano też dolewy krwi wielu innych ras.

Profesjonalna hodowla, a także sprzedaż Spotted Saddle Horse, wymagały stworzenia rejestrów, co zresztą dotyczy wielu innych ras. W przypadku tych koni istnieją nawet dwa oficjalne rejestry. W 1979 roku w mieście Murfreesboro, w stanie Tennessee, powstało Krajowe Stowarzyszenie Spotted Saddle Horse (w skrócie NSSHA) - koncentruje się ono na promowaniu naturalnie chowanych koni wierzchowych o maści pinto, a także wykorzenianiu okrutnych praktyk i niehumanitarnych sposobów trenowania tych zwierząt. NSSHA zakazuje między innymi używania łańcuchów lub innych obciążeń wokół pęcin. W 1985 roku powstało również Stowarzyszenie Hodowców i Wystawców Spotted Saddle Horse (w skrócie SSHBEA) z siedzibą w Shelbyville, również w stanie Tennessee. Wśród zadań tej organizacji także znajduje się tropienie na pokazach oznak przemocy wobec koni.

Spotted Saddle Horse w jeździectwie

Konie należące do rasy Spotted Saddle Horse sprawdzają się w różnych dyscyplinach jeździeckich, na przykład ujeżdżaniu, jeździe wytrzymałościowej, a także rekreacyjnej, dla przyjemności. Sympatycy rasy określają je nawet mianem multitalentów. We współpracy z jeźdźcem na pewno pomocny jest także bardzo zrównoważony temperament, pojętność i wytrwałość.

Pokrewnymi rasami są: Morgan, kłusak amerykański (Standardbred), Paso Peruano, Paso Fino, Missouri Fox Trotter. Czasami można spotkać się ze stwierdzeniem, że idealny Spotted Saddle Horse wygląda jak mniejszy i bardziej krępy Tennessee Walking Horse.

i