nowe dzisiaj: 224 | sprzedane: 606
c
k

Zweibrücker kupuj i sprzedawaj

Zweibrücken to zjawiskowe i bardzo eleganckie, zimnokrwiste konie niemieckie, które zostały wyhodowane w Nadrenii-Palatynacie oraz Saarze. Nazwa rasy pochodzi od pierwszej i najsłynniejszej hodowli, co doskonale podkreśla zasługi stadniny dla tego właśnie gatunku. Zweibrücken to koń sportowy, który wyróżnia się mocnymi i elastycznymi chodami, świetnie sprawdza się w ujeżdżeniu, skokach, zawodach i jeździe rekreacyjnej. Tak duża mnogość jego użytkowania sprawia, że zarówno kupno Zweibrücken, jak i sprzedaż Zweibrücken, nie powinny sprawić hodowcy żadnych problemów.

Czytaj więcej b
8 wyników
Zweibrücker
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
Wyróżnienie
1 / 2
z filmem
Zweibrücker, Wałach, 9 lat, 170 cm, Gniada
O: LORD Z | OM: PHÖNIX
Skoki - Rekreacja
DF Sportpferde
DE-18311
Ribnitz-Damgarten
25 000 €
~ 116 270 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Złote
z filmem
Zweibrücker, Wałach, 9 lat, 170 cm, Gniada
O: LORD Z | OM: PHÖNIX
Skoki - Rekreacja
DF Sportpferde
DE-18311
Ribnitz-Damgarten
25 000 €
~ 116 270 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Zweibrücker, Wałach, 11 lat, 170 cm, Gniada
O: STOCKHOLM | OM: COSARO
Ujeżdżenie - Skoki
DE-84533
Marktl
15 000 € do 25 000 €
Kategoria cenowa ~69 766 zł do 116 270 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Zweibrücker, Klacz, 8 lat, 165 cm, Gniada Ujeżdżenie - Skoki
DE-56068
Koblenz
24 900 €
~ 115 805 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Zweibrücker, Wałach, 10 lat, 172 cm, Kara
O: HOT SPIRIT | OM: LOCOMOTION(HOLST)
Ujeżdżenie - Rekreacja - Skoki
DE-67292
Kirchheimbolanden
10 000 €
~ 46 508 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Zweibrücker, Klacz, 17 lat, 172 cm, Kara Ujeżdżenie - Rekreacja
DE-81735
München
5 000 € do 10 000 €
Kategoria cenowa ~23 258 zł do 46 508 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Zweibrücker, Wałach, 9 lat, 165 cm, Skarogniada Rekreacja
DE-25355
Lutzhorn
7 990 €
~ 37 160 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Zweibrücker, Wałach, 14 lat, 175 cm, Siwa Rekreacja - Ujeżdżenie - Woltyżerka
DE-04509
Delitzsch
5 000 € do 10 000 €
Kategoria cenowa ~23 258 zł do 46 508 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Zweibrücker, Ogier, 1 Rok, 140 cm, Gniada
O: ERDINGER | OM: VIVALDI
Ujeżdżenie - Skoki
DE-67368
Westheim (Pfalz)
10 000 €
~ 46 508 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
HZweibrücker (8)

Mehrfachauswahl

DF Sportpferde (1)

Koń gorącokrwisty (8)

Wielokrotny wybór
Konie rekreacyjne (2)

Konie skokowe (1)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Konie ujeżdżeniowe (5)

Poziom wyszkolenia i sukcesy
Wielokrotny wybór
Pferdezuchtverband Rheinland-Pfalz-Saar e.V (2)

Niemcy (8)

Wielokrotny wybór
klacz hodowlana wpisana do księgi (1)

dla początkującego (1)

zajeżdżony (1)

lonżowany (3)

praca z ziemi (3)

pewny w terenie (2)

wszechstronny (2)

koń dla ciężkiego jeźdźca (1)

łatwy w załadunku (2)

ukończona próba dzielności klaczy (1)

doświadczenie w zawodach (2)

nauczony prowadzenia na kantarze (2)

niepodkuty (3)

bezproblemowy przy kowalu (3)

nadaje się dla dzieci (1)

bezpośrednio od hodowcy (2)

z paszportem koniowatego (2)

wolny od egzemy (2)

Ogłoszeniodawca standardowy (7)

Topseller (1)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (5)

Ogłoszenie na 1. stronie (1)

ukryj konie aukcyjne (8)

Data wstawienia
od 1 tygodnia (1)

od 2 tygodni (2)

Wykorzystanie i charakterystyka Zweibrücken

Z różnych powodów konie Zweibrücken doczekały się dwóch typów, starszego i nowszego. Obecnie spotykany jest niemal wyłącznie ten drugi, pierwotny wariant był nieco cięższy i potężniejszy. Dzisiejsze Zweibrücken mają wysokość w kłębie od 160 cm do 170 cm (15,3 - 16,3 hh). Warto zauważyć, że zdarzają się zarówno mniejsze, jak i większe osobniki, nie jest to jednak traktowane jako dyskwalifikacja dla konia. Warto o tym pamiętać planując sprzedaż Zweibrücken lub kupno Zweibrücken. Te niemieckie konie gorącokrwiste występują w większości barw podstawowych, najpopularniejszym umaszczeniem jest kasztanowate. Ponadto w niektórych przypadkach można spotkać np. Zweibrücken palomino, cremello czy buckskin. Zweibrücken charakteryzuje się też szlachetnym wyrazem i harmonijną budową, ma m.in. atrakcyjnie prezentującą się głowę, średniej długości szyję, długie i pochylone łopatki, umięśnioną klatkę piersiową i zad oraz mocne nogi z twardymi kopytami. Podobnie jak większość koni gorącokrwistych, Zweibrücken ma dość energiczny temperament, jest jednak przy tym cierpliwy i pojęty. Szybko przywiązuje się do swojego właściciela i chętnie wykonuje polecenia wydawane przez jeźdźca. Konie tej rasy są również inteligentne i przyjaźnie nastawione do człowieka.

Pochodzenie i historia Zweibrücken

Pierwsza krajowa stadnina koni Zweibrücken została założona już w 1755 roku i to właściwie od tego momentu rozpoczyna się mniej lub bardziej kierowana hodowla tej rasy. Warto jednak zauważyć, że konie tego typu występowały w tych rejonach już wcześniej. Wspomnianą hodowlę założył książę Christian IV po odbyciu swojej wizyty w Anglii, gdzie podziwiał tamtejsze stadniny z cudownymi końmi. Zapragnął wtedy przenieść tamtejsze wzorce na grunt niemiecki. Następcy Christiana IV, jak np. Karol II August, nieustannie doskonalili metody hodowlane, w czym nie przeszkodziły zawirowania związane np. z przejęciem stadniny przez Francję. W 1890 roku Zweibrücken otrzymało tytuł Królewskiej Stadniny Państwowej, a sama rasa była częściowo krzyżowana z końmi angloarabskimi. Planując kupno Zweibrücken lub sprzedaż Zweibrücken trzeba też wiedzieć, że obecnie Związek Hodowców Koni Nadrenii-Palatynatu-Saar znany jest raczej z liberalnego podejścia do polityki rodowodowej.

Użytkowanie Zweibrücken

Zweibrücken to doskonałe konie sportowe o rewelacyjnych predyspozycjach, które znakomicie łączą się z niebywale dostojnym i eleganckim wyglądem. Świetnie radzą sobie w różnego typu dyscyplinach, konkursach i zawodach, wliczając w to np. rywalizację jeździecką oraz skoków przez przeszkody. Zweibrücken biorą też udział w zawodach skoków swobodnych, gdzie konie puszczane są w zsuwni ze specjalnie przygotowanymi przeszkodami. Dzięki temu sędziowie mogą ocenić naturalne zdolności skoczne konia bez zaprzęgania go w siodło.

Zweibrücken, które nie są użytkowane w celach sportowych, bywają wykorzystywane w szeroko rozumianym jeździectwie rekreacyjnym i ujeżdżeniu. Raczej nie spotyka się ich w szkółkach jeździeckich, częściej natomiast dosiadają ich doświadczeni jeźdźcy. Ogiery o doskonałych parametrach i wzorcowych cechach rasy pełnią także funkcje rozpłodowe.

Ocena Zweibrücken

Konie Zweibrücken podlegają rygorystycznej ocenie przed wpisaniem ich do księgi stadnej. Zanim źrebięta otrzymają dokumenty, musza zostać zaprezentowane na lokalnym pokazie, gdzie wykluczane zostają konie ewidentnie nie pasujące do rasy. Źrebięta ocenione pozytywnie otrzymują znak na tylnej lewej nodze, tuż ponad stępem. Ponadto istnieje kilka poziomów rejestru, kontroli zostają poddane przede wszystkim wygląd oraz chód konia. Należy o tym pamiętać, jeżeli w planie znajduje się kupno Zweibrücken lub sprzedaż Zweibrücken.

i