nowe dzisiaj: 452 | sprzedane: 683
c

Aegidienberger - konie na sprzedaż

Czytaj więcej b
6 wyników
Filtr
6 wyników
AegidienbergerH
Usuń wszystkie filtry
Dodaj wyszukiwanie:
yKonie o chodach specjalnych yKoń gorącokrwisty yKuc yKonie rekreacyjne yKlacz yKonie hodowlane yOgier
Zapisz wyszukiwanie
Sortuj według
Data malejąco b
H
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia standardowe
Aegidienberger, Wałach, 17 lat, Kara
O: ASTERIX FRÁ KÓPAVOGI | OM: GARRIDO EML
Rekreacja - Chody specjalne
AT-2326
Maria Lanzendorf
Kategoria cenowa 5 000 € do 10 000 €
Kategoria cenowa ~24 233 zł do 48 458 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Aegidienberger, Klacz, 13 lat, 144 cm, Kasztanowata Chody specjalne - Hodowla
DE-15732
Schulzendorf
9 600 €
~ 46 520 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Aegidienberger, Ogier, Źrebak (06/2022), 148 cm, Stalowosiwy
O: NYE LILLE BAJSTRUPS FANTASTICO
Chody specjalne - Trail - Rajdy - Rekreacja
DK-6780
Skærbæk
3 900 €
~ 18 899 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Aegidienberger, Ogier, Źrebak (04/2022), 150 cm, Gniada
O: SKJANI VOM NARZISSENTAL (ISL.) | OM: FANTOCHE MP (PASO PERUANO)
Chody specjalne
DE-51545
Waldbröl
Kategoria cenowa 2 500 € do 5 000 €
Kategoria cenowa ~12 118 zł do 24 229 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Aegidienberger, Klacz, 10 lat, 146 cm, Siwa jabłkowita
O: PESCADOR GPZ
Rekreacja - Chody specjalne
DE-48163
Münster
14 000 €
~ 67 842 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Aegidienberger, Klacz, 5 lat, Cremello
O: DIAMANTE PK
Chody specjalne - Hodowla
DE-24980
Meyn
6 800 €
~ 32 952 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
HAegidienberger (6)

Wielokrotny wybór
Koń gorącokrwisty (6)

Kuc (6)

Wielokrotny wybór
Konie hodowlane (2)

Konie o chodach specjalnych (6)

Konie rajdowe (1)

Konie rekreacyjne (3)

Trail (1)

Wielokrotny wybór
Rheinisches Pferdestammbuch e.V. (2)

Verband der Pony- und Pferdezüchter Hessen e.V. (1)

Ogier (2)

Klacz (3)

Wałach (1)

Wielokrotny wybór
Kara (1)

Stalowosiwy (1)

Siwa jabłkowita (1)

Kasztanowata (1)

Gniada (1)

Cremello (1)

Wielokrotny wybór
Austria (1)

Dania (1)

Niemcy (4)

Wielokrotny wybór
hipoterapia (1)

surowy (1)

lonżowany (1)

umowa o ochronie (1)

praca z ziemi (1)

pewny w terenie (2)

wszechstronny (1)

łatwy w załadunku (2)

cztery chody (1)

pięć chodów (1)

dostępny TÜV (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (2)

bezproblemowy przy kowalu (1)

bezpośrednio od hodowcy (1)

z paszportem koniowatego (2)

inochodziec (1)

wolny od egzemy (2)

udostępnię do jazdy (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (6)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (2)

Źrebak (2)

ukryj konie aukcyjne (6)

Data wstawienia
od 2 tygodni (1)

Sprzedaż konia Aegidienberger - kto będzie zainteresowany kupnem przedstawiciela tej niemieckiej rasy, pochodzącej z terenów Nadrenii? Aegidienberger to niewielkich rozmiarów koń wierzchowy. Jedną z jego charakterystycznych cech jest naturalna umiejętność poruszania się chodem zwanym tölt. Konie te zostały wyhodowane w Aegidienberg i po raz pierwszy uznane za rasę w 1994 roku. Kupno konia Aegidienberger - oto kilka cech typowych dla rasy, które warto poznać.

Pochodzenie i historia konia Aegidienberger

Kupno konia Aegidienberger - co warto wiedzieć na temat dziejów tej rasy? Otóż została ona wyhodowana w stadninie w Aegidienbergu, niedaleko Kolonii, stąd zresztą wzięła się jej nazwa. Celem hodowli było stworzenie dobrej jakości konia wierzchowego, który poradziłby sobie na trudnym terenie oraz podczas zmiennych warunków pogodowych. Po raz pierwszy krzyżowaniem zajęli się Walter Feldmann oraz jego syn Walter Junior. Konia uzyskano poprzez krzyżowanie konia islandzkiego, którego cenioną zaletą jest między innymi potulne i łagodne usposobienie, z Paso Peruano, czyli peruwiańską rasą, której jedną z zalet są swobodne chody i pokonywanie dużych odległości bez męczenia siebie i jeźdźca. Współcześnie Aegidienberger łączy w sobie 62.5% krwi konia islandzkiego oraz 37,5% Paso Peruano. Za oficjalny początek rasy uznaje się rok 1994.

Oprócz tego, że Aegidienberger musi mieć określone cechy budowy, bardzo ważna dla hodowców jest selekcja pod względem temperamentu. Jeżeli koń przejawia zachowania agresywne lub wręcz przeciwnie, jest flegmatyczny i zamknięty na współpracę, wówczas jest eliminowany z hodowli. Obecnie sprzedaż konia konia Aegidienberger ma miejsce nie tylko w Niemczech, ale okazjonalnie również innych krajach. Mimo to populacja koni tej rasy jest niewielka i od jej początków nie przekroczyła 100 osobników w tym samym czasie.

Użytkowanie konia Aegidienberger

Aegidienberger to koń stricte wierzchowy, który należy do ulubionych ras niemieckich, użytkowanych w jeździe rekreacyjnej. Jeźdźcy cenią go za zgodny i skłonny do współpracy temperament oraz przyjazne nastawienie do ludzi. Trzeba jednak wiedzieć, że Aegidienberger potrafi też wykazać się odwagą, siłą oraz wytrzymałością. Konie te mają również wyrazistą osobowość i twardy charakter.

Aegidienberger często porównywany jest do konia islandzkiego, którego krew płynie w jego żyłach. Co warto wiedzieć o tej rasie? Koń islandzki, ze względu na mały rozmiar, czasami nazywany jest kucem. Charakteryzuje się imponującą wytrzymałością i odpornością. Kuce islandzkie są znane z długowieczności oraz niskiej podatności na choroby. Są także bardzo uzdolnione pod względem chodów, gdyż potrafią sprawnie poruszać się stępem, kłusem, galopem, töltem oraz inochodem.

Wykorzystanie i charakterystyka konia Aegidienberger

Sprzedaż konia Aegidienberger - kiedy pojawia się na rynku interesująca oferta, trzeba zacząć od zapoznania się z podstawowymi cechami anatomii oraz osobowości tych zwierząt. Aegidienberger nie jest koniem wysokim, ma raczej średnie gabaryty. Jego wysokość w kłębie zwykle mieści się w przedziale od 140 do 150 cm. To czyni go dobrym wierzchowcem dla początkujących lub okazjonalnych jeźdźców, których większy koń może onieśmielać. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dosiadały go również osoby bardziej doświadczone, którym zapewni komfortową przejażdżkę nawet po trudnym i wymagającym terenie.

Aegidienberger ma krótką, muskularną i wyprostowaną szyję, na której dumnie nosi głowę, ozdobioną niezwykle gęstą i atrakcyjną grzywą. Również ogon u koni tej rasy jest gęsty i wysoko osadzony.

Osoby, które interesuje kupno konia Aegidienberger, są jednak z pewnością zaintrygowane rasą ze względu na umiejętność poruszania się töltem. Jest to szybki czterotaktowy chód, który polega na stawianiu przez konia nóg w określonej kolejności: najpierw przednia prawa, następnie tylna prawa, potem przednia lewa i tylna lewa. Przez cały czas co najmniej jedna znajduje się na ziemi. Ten sposób chodu jest bardzo wygodny dla osoby dosiadającej konia, lecz trzeba mieć świadomość, że długie dystansy pokonywane töltem bardzo męczą zwierzę.

i