nowe dzisiaj: 335 | sprzedane: 186
c
k
Image Perszeron kupuj i sprzedawaj

Perszeron kupuj i sprzedawaj

Perszerony to jeden z najpopularniejszych gatunków koni zimnokrwistych, który wywodzi się z malowniczego regionu Le Perche we Francji. Są zwierzętami silnymi i bardzo uniwersalnymi, a dzięki swoich wschodnich korzeniach bardzo łatwo przystosowują się do zmiany miejsca pobytu czy innego klimatu i pogody. Z tego względu kupno perszerona i jego przyzwyczajenie do nowej hodowli nie powinno sprawiać żadnych kłopotów. Planując sprzedaż perszerona warto zapoznać się z aktualnymi trendami rynkowymi. Ciekawostką jest fakt, że perszerony występują niemal wyłącznie w siwym umaszczeniu.

Czytaj więcej b
9 wyników
Perszeron
H
Dostosuj wyszukiwanie Zapisz wyszukiwanie
g
h
Zapisz wyszukiwanie


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Złote
Perszeron, Wałach, 7 lat, 170 cm, Siwa jabłkowita Rekreacja
Sandra Hesselbarth
DE-94137
Bayerbach
7 400 €
~ 33 585 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Platynowe
z filmem
Perszeron, Klacz, 5 lat, 172 cm, Siwa Hodowla - Rekreacja
FR-21350
Arnay-sous-Vitteaux
5 000 €
~ 22 693 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
Perszeron, Ogier, 3 lat, 168 cm, Kara Rekreacja - WKKW
Hunde & Pferde Hubert Winkel
DE-46282
Dorsten
4 650 €
~ 21 104 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
Perszeron, Wałach, 5 lat, 168 cm, Kara Rekreacja - WKKW
Hunde & Pferde Hubert Winkel
DE-46282
Dorsten
6 450 €
~ 29 273 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Złote
Perszeron Mix, Klacz, 9 lat, 160 cm Rekreacja
Hunde & Pferde Hubert Winkel
DE-46282
Dorsten
5 950 €
~ 27 004 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Perszeron, Wałach, 14 lat, 183 cm, Kara Powożenie
CA-N0n 1b0
BRIGDEN, ONTARIO
10 000 $
~ 37 329 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Nowe
Perszeron, Klacz, 12 lat, 155 cm, Siwa
O: 4110 SIÓFOK-200ZARÀNDOK
Rekreacja
HU-8086
Felcsút
2 000 €
~ 9 077 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Perszeron, Klacz, 11 lat, Siwa Powożenie
FR-33250
Pauillac
1 500 €
~ 6 808 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
Perszeron, Ogier, 1 Rok, 177 cm, Kara Powożenie
DE-92355
Velburg
2 600 €
~ 11 800 zł do negocjacji
Zapamiętaj ogłoszenie
HPerszeron (9)

Mehrfachauswahl

Sandra Hesselbarth (1)

Hunde & Pferde Hubert Winkel (3)

Koń zimnokrwisty (9)

Mix (1)

Wielokrotny wybór
ACE Group Inc.  (1)

Zuchtverband für Schecken- und Spezialrassen in Europa (1)

Niemcy (5)

Francja (2)

Kanada (1)

Węgry (1)

Wielokrotny wybór
hipoterapia (1)

dla początkującego (1)

surowy (2)

zajeżdżony (3)

lonżowany (3)

praca z ziemi (3)

pewny w terenie (2)

wszechstronny (1)

koń dla ciężkiego jeźdźca (2)

łatwy w załadunku (5)

dostępny TÜV (1)

nauczony prowadzenia na kantarze (5)

niepodkuty (2)

bezproblemowy przy kowalu (3)

bezpośrednio od hodowcy (1)

z paszportem koniowatego (4)

wolny od egzemy (3)

Ogłoszeniodawca standardowy (5)

Topseller (4)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (2)

Ogłoszenie na 1. stronie (5)

VAT podlega zwrotowi (1)

ukryj konie aukcyjne (9)

Data wstawienia
od wczoraj (1)

od 2 dni (2)

od 3 dni (2)

od 1 tygodnia (2)

od 2 tygodni (2)

Użytkowanie i charakterystyka perszeronów

Perszerony to konie bardzo łagodne, spokojne, które jednocześnie cechują się dość żywym temperamentem. Mimo to posłusznie wykonują wydawane polecenia, są nadzwyczaj spolegliwe i inteligentne, a zarazem chętne do pracy. Ponadto perszerony cenią i lubią towarzystwo ludzi, a także innych koni. Dlatego też kupno perszerona nie jest obarczone ryzykiem niedostosowania się zwierzęcia do nowej hodowli lub stada. Ponadto gatunek cechuje się łatwą adaptacją do skrajnych i zmiennych warunków pogodowych, co ma znaczenie także planując sprzedaż perszerona.

Perszerony to konie prezentujące się niezwykle elegancko, cechują się harmonijną sylwetką i wysokością w kłębie w granicach 160-170 cm. Masa zwierzęcia może wahać się natomiast od nawet 900 kg do aż 1200 kg. Perszerony wyróżniają się długą i nieco wygiętą szyją z grzebieniem, wyraźnie zaznaczonym kłębem, szeroką i głęboką klatką piersiową przy krótkim grzbiecie oraz długim zadzie. Niezwykle charakterystyczna jest też muskularna i masywna budowa perszeronów.

Pochodzenie i historia perszerona

Historia perszeronów jest dość dobrze znana - pochodzą z La Perche w północno-zachodniej Francji. To tutaj w 732 roku n.e. po przegranej bitwie przez Maurów porzucono konie arabskie, które następnie zaczęto krzyżować z masywnymi końmi flamandzkimi. W wyniku tego powstały konie perszerońskie, choć nieco różniące się od tych, które znamy dzisiaj. W kolejnych stuleciach kilkukrotnie dochodziło do dalszej domieszki krwi arabskiej, dzięki czemu doszło np. do silnego utrwalenia siwej maści.

W 1825 roku w Paryżu założono pierwsze stowarzyszenie omnibusów, które wykorzystywało konie perszerońskie jako zwierzęta pociągowo, co znacząco wpłynęło na ich siłę i wytrzymałość. W wyniku tego gwałtowanie wzrosło również zapotrzebowanie na konie pociągowe, zatem kupno perszeronów i sprzedaż perszeronów kwitły w najlepsze. Co więcej wraz z rozwojem uprawy roślin służących jako pasza, stopniowo zwiększały się również rozmiary tych koni. Z czasem rasa ta pojawiła się na niemal wszystkich kontynentach. Pierwsza księga stadna została założona w 1875 roku w Stanach Zjednoczonych, 8 lat później jej odpowiednik powstał także we Francji.

Użytkowanie perszeronów

Z uwagi na swoje rozmiary i predyspozycje, konie perszerońskie przez wieki były wykorzystywane jako zwierzęta pociągowe i juczne. Jako że cechują się one wytrzymałością, siłą i chęcią do podejmowania zadań, często użytkowano je do pracy z dużymi ciężarami w niezwykle wymagającym terenie. Z uwagi na unowocześnienie rolnictwa i przemysłu perszerony rzadziej wykorzystywane są jako zwierzęta juczne lub pociągowe, choć wciąż można je spotkać w tej roli w niektórych rejonach świata. Znacznie częściej konie te stosuje się jako materiał hodowlany czy atrakcyjny dodatek do istniejącego stada. Ponadto perszerony czasem występują w transporcie miejskim (np. browary), a do tego startują w różnorodnych konkurencjach przeznaczonych dla koni pociągowych. Przykładem tego typu zawodów jest "Route de Poisson", gdzie konie mają za zadanie pokonanie dystansu 17 km kłusem.

Planując kupno lub sprzedaż perszerona, warto wiedzieć, że to jeden z najcenniejszych gatunków koni zimnokrwistych. Cechuje się świetną przydatnością do pracy, ogromną siłą, łatwym przystosowaniem do nowych warunków oraz łagodnym i przyjaznym usposobieniem. Kupno perszerona będzie świetnym pomysłem dla każdego hodowcy i właściciela stadniny.

i