nowe dzisiaj: 168 | sprzedane: 86
c
k
Image Perszeron kupuj i sprzedawaj

Perszeron kupuj i sprzedawaj

Perszerony to jeden z najpopularniejszych gatunków koni zimnokrwistych, który wywodzi się z malowniczego regionu Le Perche we Francji. Są zwierzętami silnymi i bardzo uniwersalnymi, a dzięki swoich wschodnich korzeniach bardzo łatwo przystosowują się do zmiany miejsca pobytu czy innego klimatu i pogody. Z tego względu kupno perszerona i jego przyzwyczajenie do nowej hodowli nie powinno sprawiać żadnych kłopotów. Planując sprzedaż perszerona warto zapoznać się z aktualnymi trendami rynkowymi. Ciekawostką jest fakt, że perszerony występują niemal wyłącznie w siwym umaszczeniu.

Czytaj więcej b
9 wyników
Perszeron
H
Wyróżnienie
1 / 5
Perszeron, Wałach, 3 lat, 173 cm, Stalowosiwy Rekreacja
Hunde&Pferde Hubert Winkel
DE-46282
Dorsten
do negocjacji ~20 861 zł4 900 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Wyróżnienie
1 / 7
z filmem
Zapamiętaj ogłoszenie
g
h


Nigdy więcej zapomnianych ogłoszeń koni!
Z Twoim osobistym mailowym zleceniem wyszukiwania regularnie informujemy Cię o nowych ogłoszeniach, które odpowiadają twoim kryteriom wyszukiwania.
H
Sortuj według
Data malejąco b
eData malejącobData rosnącoeCena rosnącobCena malejącoeRasa rosnącobRasa malejącoeWiek rosnącobWiek malejącoeWzrost rosnącobWzrost malejąco
Ogłoszenia na pierwszej stronie
Dzięki tej opcji Twoje ogłoszenie będzie dodatkowo wyświetlane na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Twoje ogłoszenie będzie umieszczone nad standardowymi wynikami wyszukiwania.

Ponadto zainteresowani będą mogli od razu zobaczyć więcej informacji. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba potencjalnych kupujących.

Page1Ad
Złoty
z filmem
Perszeron, Wałach, 4 lat, 166 cm, Siwa Rekreacja
Melanie Evers-Mutsers
NL-4885JA
Achtmaal
~18 520 zł4 350 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Złoty
Perszeron, Wałach, 3 lat, 173 cm, Stalowosiwy Rekreacja
Hunde&Pferde Hubert Winkel
DE-46282
Dorsten
do negocjacji ~20 861 zł4 900 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Ogłoszenia standardowe
Perszeron, Ogier, 1 Rok, Siwa jabłkowita Perszeron ogierek siwy 10 miesięcyHodowla
PL-11-040
Dobre Miasto
do negocjacji ~16 178 zł3 800 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Perszeron, Ogier, 7 lat, 178 cm, Siwa jabłkowita Perszeron ogier 7 latHodowla
PL-11-040
Dobre Miasto
do negocjacji ~31 931 zł7 500 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Perszeron, Wałach, 10 lat, 160 cm, Stalowosiwy Powożenie - Rekreacja
BE-2381
weelde
Kategoria cenowa
2 500 € do 5 000 € / ~10 648 zł do 21 287 zł
Zapamiętaj ogłoszenie
Brązowy
Perszeron, Klacz, 10 lat, 164 cm, Biała Rekreacja - Powożenie
NL-8351HA
Wapserveen
~22 990 zł5 400 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Perszeron, Wałach, 8 lat, Siwa jabłkowita Powożenie
DE-71139
Ehningen
~38 317 zł9 000 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Perszeron, Klacz, 3 lat, 180 cm, Ciemnogniada Woltyżerka
AT-5202
Neumarkt am wallersee
do negocjacji ~19 158 zł4 500 €
Zapamiętaj ogłoszenie
Perszeron, Klacz, 12 lat, 180 cm, Skarogniada Rekreacja - Ujeżdżenie - Powożenie
NL-2034bv
Haarlem
~17 030 zł4 000 €
Zapamiętaj ogłoszenie
H1.
2.
3.

Melanie Evers-Mutsers (1)

Hunde&Pferde Hubert Winkel (1)

Koń zimnokrwisty (9)

Wielokrotny wybór
Belgia (1)

Niemcy (2)

Holandia (3)

Austria (1)

Polska (2)

Wielokrotny wybór
hipoterapia (1)

dla początkującego (1)

ze sprzętem (1)

pewny w terenie (3)

wszechstronny (1)

koń dla ciężkiego jeźdźca (2)

łatwy w załadunku (1)

dostępny TÜV (1)

niepodkuty (1)

bezproblemowy przy kowalu (2)

nadaje się dla dzieci (1)

z paszportem koniowatego (2)

wolny od egzemy (1)

Ogłoszeniodawca standardowy (7)

Topseller (2)

Zawęź wyniki wyszukiwania
z filmem (1)

Ogłoszenie na 1. stronie (2)

ukryj konie aukcyjne (9)

Data wstawienia
od 2 tygodni (1)

Użytkowanie i charakterystyka perszeronów

Perszerony to konie bardzo łagodne, spokojne, które jednocześnie cechują się dość żywym temperamentem. Mimo to posłusznie wykonują wydawane polecenia, są nadzwyczaj spolegliwe i inteligentne, a zarazem chętne do pracy. Ponadto perszerony cenią i lubią towarzystwo ludzi, a także innych koni. Dlatego też kupno perszerona nie jest obarczone ryzykiem niedostosowania się zwierzęcia do nowej hodowli lub stada. Ponadto gatunek cechuje się łatwą adaptacją do skrajnych i zmiennych warunków pogodowych, co ma znaczenie także planując sprzedaż perszerona.

Perszerony to konie prezentujące się niezwykle elegancko, cechują się harmonijną sylwetką i wysokością w kłębie w granicach 160-170 cm. Masa zwierzęcia może wahać się natomiast od nawet 900 kg do aż 1200 kg. Perszerony wyróżniają się długą i nieco wygiętą szyją z grzebieniem, wyraźnie zaznaczonym kłębem, szeroką i głęboką klatką piersiową przy krótkim grzbiecie oraz długim zadzie. Niezwykle charakterystyczna jest też muskularna i masywna budowa perszeronów.

Pochodzenie i historia perszerona

Historia perszeronów jest dość dobrze znana - pochodzą z La Perche w północno-zachodniej Francji. To tutaj w 732 roku n.e. po przegranej bitwie przez Maurów porzucono konie arabskie, które następnie zaczęto krzyżować z masywnymi końmi flamandzkimi. W wyniku tego powstały konie perszerońskie, choć nieco różniące się od tych, które znamy dzisiaj. W kolejnych stuleciach kilkukrotnie dochodziło do dalszej domieszki krwi arabskiej, dzięki czemu doszło np. do silnego utrwalenia siwej maści.

W 1825 roku w Paryżu założono pierwsze stowarzyszenie omnibusów, które wykorzystywało konie perszerońskie jako zwierzęta pociągowo, co znacząco wpłynęło na ich siłę i wytrzymałość. W wyniku tego gwałtowanie wzrosło również zapotrzebowanie na konie pociągowe, zatem kupno perszeronów i sprzedaż perszeronów kwitły w najlepsze. Co więcej wraz z rozwojem uprawy roślin służących jako pasza, stopniowo zwiększały się również rozmiary tych koni. Z czasem rasa ta pojawiła się na niemal wszystkich kontynentach. Pierwsza księga stadna została założona w 1875 roku w Stanach Zjednoczonych, 8 lat później jej odpowiednik powstał także we Francji.

Użytkowanie perszeronów

Z uwagi na swoje rozmiary i predyspozycje, konie perszerońskie przez wieki były wykorzystywane jako zwierzęta pociągowe i juczne. Jako że cechują się one wytrzymałością, siłą i chęcią do podejmowania zadań, często użytkowano je do pracy z dużymi ciężarami w niezwykle wymagającym terenie. Z uwagi na unowocześnienie rolnictwa i przemysłu perszerony rzadziej wykorzystywane są jako zwierzęta juczne lub pociągowe, choć wciąż można je spotkać w tej roli w niektórych rejonach świata. Znacznie częściej konie te stosuje się jako materiał hodowlany czy atrakcyjny dodatek do istniejącego stada. Ponadto perszerony czasem występują w transporcie miejskim (np. browary), a do tego startują w różnorodnych konkurencjach przeznaczonych dla koni pociągowych. Przykładem tego typu zawodów jest "Route de Poisson", gdzie konie mają za zadanie pokonanie dystansu 17 km kłusem.

Planując kupno lub sprzedaż perszerona, warto wiedzieć, że to jeden z najcenniejszych gatunków koni zimnokrwistych. Cechuje się świetną przydatnością do pracy, ogromną siłą, łatwym przystosowaniem do nowych warunków oraz łagodnym i przyjaznym usposobieniem. Kupno perszerona będzie świetnym pomysłem dla każdego hodowcy i właściciela stadniny.

i